Bal yiyince kulaklarım kaşınıyor

Asosyalinbiri

Attopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba ben bal yiyince hep kulaklarım kaşınıyor yani hep kulaklarımın içi kaşınıyor. Mesela bu sabah kahvaltıda bal vardı ben de 1 tabak yedim kahvaltıda ama şu an hem kulaklarım kaşınıyor hem de biraz midem yanıyor. Sizce neden böyle oluyor bana? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hepinize merhaba ben bal yiyince hep kulaklarım kaşınıyor yani hep kulaklarımın içi kaşınıyor. Mesela bu sabah kahvaltıda bal vardı ben de 1 tabak yedim kahvaltıda ama şu an hem kulaklarım kaşınıyor hem de biraz midem yanıyor. Sizce neden böyle oluyor bana? Ne yapmalıyım?
Bal alerjisi deride kaşıntı, kızarıklık, şişlikler ve sindirim sisteminde bozukluk şeklinde kendini gösterir. Bal’a alerjisi olan hastalar genel olarak karabuğday, yonca veya polene karşı duyarlı bireylerdir, özellikle balı yapan arılar bu çiçek ya da bitkilerden yararlanmışsa alerjik belirtiler gözlemlenebilir.
T.C. Saglik Bakanligi bu sekilde soyluyor. Doktora gidebilirsin, belki alerji testi yaparlar.

Alerjinizin olması muhtemel. Alerji testi yaptırabilirsiniz. Eğer polene alerjiniz var ise etkisi olabilir.

T.C. Saglik bakanligi bu sekilde soyluyor. Doktora gidebilirsin, belki alerji testi yaparlar.

Alerji dışında aklıma bir şey gelmedi. Benim de kedi sevdikten sonra derimin altı kaşınıyor.

Benim alerjik astımım var. O da 2 kez geçen yıldan beri astım doktorundan alerji testi yaptırdım polene alerjim var ama bal yiyince hep kulaklarım ve kulaklarımın içi de kaşınıyor. Mesela bugün de sabah kahvaltısında bal yedim şu an midem çok yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim alerjik astımım var. O da 2 kez geçen yıldan beri astım doktorundan alerji testi yaptırdım polene alerjim var ama bal yiyince hep kulaklarım ve kulaklarımın içi de kaşınıyor. Mesela bugün de sabah kahvaltısında bal yedim şu an midem çok yanıyor.
Hocam balın yapımında arılar poleni kullanıyor ve bazı üreticiler reha kattığı için bala polen ekleyebiliyor. Polene alerjiniz var ise yenilen baldan da etkilenmek oldukça normal. Sindirimde ağır gelmesi durumunda Pantoprazol gibi mide asidi inhibitörleri kullanılabiliyor fakat alerjik reaksiyonu hafifletecek bir ilaç bilmiyorum. Bala karşı alerjinizin olması %50, balın içerisinde polen olması %50. Görüşlerim bu yönde ben yine de doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı