Baldur's Gate 3 neden bu kadar seviliyor?

Kanka evren hakkında sıfır bilgiye sahibim bana sadece şunu söyle oyunu alırsam ve oynarsam bende sever miyim?
Net seversin diyemem çünkü herkese hitap etmeyen bir oynanışa sahip. Oynanış videolarını izleyip kendin karar vermen lazım oyunun ilk 2-3 saati oynanış açısından çok az çeşitlilik sunuyor çünkü düşük levelsin bu yüzden sıkıcı gelebilir taktik yapma kafasına girersen aşırı keyif verici oluyor yenemediğin bir düşman grubuna tekrar gidip başka yöntemler denemek çok keyif verdi bana ama başkası bunu sevmeyebilir.

Net seversin diyemem çünkü herkese hitap etmeyen bir oynanışa sahip. Oynanış videolarını izleyip kendin karar vermen lazım oyunun ilk 2-3 saati oynanış açısından çok az çeşitlilik sunuyor çünkü düşük levelsin bu yüzden sıkıcı gelebilir taktik yapma kafasına girersen aşırı keyif verici oluyor yenemediğin bir düşman grubuna tekrar gidip başka yöntemler denemek çok keyif verdi bana ama başkası bunu sevmeyebilir.
Oyun sıra tabanlı mı?

Oyun hem sıra tabanlı hem de oynanışı da farklı diğer sıra tabanlı oyunlara göre. Biraz jrpler gibi bir oynanışı var. Divinity: Original Sin 1-2 bir aksiyon puanın var ona göre 2 ya da daha fazla saldırı yapabiliyorsun. Baldur's Gate 3'te genelde tek hakkın var. Daha önce bu tür oynamadıysan sıkılabilirsin, en azından oynamış videosu izle derim.

Baldur's Gate serisi ilk oyunuyla 98 yılında oyun dünyasına girdi. Ben bile hatırlamam fakat yaşı büyük kitle için büyük anlamı var bu oyunun. Şahsen ben de Enhanced Edition'ları ile serinin önceki iki oyununu oynadım ve oldukça beğendim. Half Life 3, Underground 3 beklemek gibiydi Baldur's Gate 3'ü beklemek.

Geri
Yukarı