Banka kartıyla izinsiz alışveriş yapılmış

aliaksandr

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
İşçi
Yapı Kredi banka kartım ile alışveriş yapılmış. Exxen üyeliği alınmış. Acaba benim üyeliğim otomatik olarak ücret mi kesti diye baktım kendi üyeliğimle paket alınmamış. Harcama itirazı gibi bir şey yapılabilir mi? Bu durumda ne yapabilirim?

Çağrı merkezini arayarak kayıp çalıntı diye işlem yaptım. Kart iptal edildi yeni kart gelecek harcama itirazıda aldılar. Harcamanın benimle alakası olmadığı anlaşılırsa iade de edilecek. 20 lira mühim değil ama karta güvenim kalmadığı için iptal edilmesi iyi oldu.Cevaplarınız için teşekkürler.

Konu ile ilgili en son gelişmeleri örnek olması adına yazıyorum. Öncelikle hem Yapı Kredi hem de Exxen çağrı merkezi son derece yardımcı oldu. Konunun kart bilgilerinin çalınması ile ilgisi yokmuş. Benim değil kardeşimin Exxen hesabı aboneliği yenilenmiş. Exxen anladığım kadarıyla (en azından benim gördüğüm hesaplarda) üyelik oluşturulduğunda varsayılan olarak direkt otomatik yenileme aktif bir şekilde üyelik açılıyor. Ben daha önce kendi hesabımdan 2 kez şimdi kardeşimin hesabından 1 kez otomatik abonelik güncellemiş oldum kullanmayacağım halde. Anlayacağınız özellikle abonelik iptali yapmadığınız takdirde her ay otomatik olarak aboneliğiniz yenileniyor benim gördüğüm kadarı ile. Exxen çağrı merkezini aradım ve devam eden bu ay içindeki aboneliğimin iptal olup olmayacağını sordum fakat maalesef bu ay aboneliğimin iptalinin mümkün olmadığını söylediler. Ben bu şekilde işlem yapılmaması gerektiğini istendiği takdirde aboneliklerin başlasa dahi kısa süreler içinde iptal edilmesinin mümkün olması gerektiği mevcut durumun müşteri açısından pek hoş olmadığını belirttim. Zaten platform ile ilgili gördüğüm şikayetlerin çoğunluğu benimle aynı durumu yaşayan insanlar tarafından yazılmış, otomatik ödeme ile ilgili. Benim asıl anlamlandıramadığım konu ise kartta para yokken abonelik haliyle yenilenmedi. Aradan bayağı bir zaman geçtikten sonra karta para yatırdım ve Exxen'de tekrar üyeliğimi devam ettirdi. Ben bu kadar detaylı takip mekanizması görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı