Bannerlord lord saçmalığı

Ben hepsini idam ediyordum. Minimum 120 lord falan kesmişimdir. Siz de yapın bence.
tarafına lord çekemezsin
Kaledeki esir sayısı ile kaleyi koruyan asker sayısı orantısız olduğunda vızır vızır kaçıyorlar. Lordları zindana atacaksanız orada adam tutun, yüksek seviye tutsakları alın sadece. Mümkün mertebe satın, salın, kalabalık tutmayın.

Gerçek dünya mantığı şöyle, savaşta ölen az yaralanan çok. Lider varsa tekrar toplanabiliyorlar.
200 kişi koruyor 5 esir var mesela diğer yaralanan lord olmayanları satıyorum

Krallığımı kurdum sonunda ve oyun mükemmel. Fakat şunu kaldırmazlarsa oyun çok kötü olacak. Ben dün 3 saat Aseray ile savaştım ve 3000 kişiyi 354 kişiyle aldım herkesi neredeyse esir alıp kalelere doldurdum. Ama adamlar kaçıyorlar, kaçtıktan 2 dk sonra 600 kişiyle geri geliyorlar. 4 yerleşkem var birini korurken diğerine saldırıyorlar bunu kurtarıp diğerine gidiyorum, onu da kurtarıyorum yine esir alıyorum. Ama kaçıp geri 600 kişiyle geliyorlar ben neden bu kadar hızlı asker toplayamazken onlar dolabiliyor?

Bir de krallığı kurdum durmadan Arzagos bana İngilizce mektuplar yolluyor hiçbir şey anlamıyorum (anlıyorum biraz ama o kadarını değil) ve kendi kendine haritada bir yer işaretleniyor nedir bunlar?
Önceki konularda bunun olacağını söylemiştim hocam size. Toprağınız var ama savunacak hane sayısı lord sayısı az.
Yapay zeka olaya kaç hane olduğuna ne kadar toprağı olduğuna göre bakıyor ve sizden kat kat üstünler.
Tabi hemen toplanıp toplanıp gelecekler. Önceki konularda "Taleworlds forumda SnowBall diyorlar" dediğim olay tam olarak buydu. Tarafınıza lord çekemeseniz bile kiralık haneleri kesinlikle alın. Barış yapıp daha fazla lord çekmeye çalışın. Barışmadan atlatamazsınız o dalgayı.

Çok yapacak bir şey yok zaten. Taleworlds forumda 3-4M para olmadan kurmamayı öneriyorlar, bence en az 7-8M lazım. Lordlar gelmez çünkü neden gelsin?
Barış yapacaksın, tarafına birisini çekebilirsen krallık, diplomasi sekmesinden oylayıp daha kolay barış yaparsın. Krallığını yıkıp başkasına biat etmen daha iyi olur şimdilik ya da ticaret ile parayı kasman.

Çok yapacak bir şey yok zaten. Taleworlds forumda 3-4M para olmadan kurmamayı öneriyorlar, bence en az 7-8M lazım. Lordlar gelmez çünkü neden gelsin?
Barış yapacaksın, tarafına birisini çekebilirsen krallık, diplomasi sekmesinden oylayıp daha kolay barış yaparsın. Krallığını yıkıp başkasına biat etmen daha iyi olur şimdilik ya da ticaret ile parayı kasman.
850 günde imkansız o kadar.

Ticaretle değil hocam. Hatta ticarette günlük %0.1 faiz kazanma perki var. Onu açarsanız 5M paranız varsa günde 5K ek gelir oluyor. 😀

Kral bulursanız idamı yapıştırın kesin asın. Sürekli geliyorlarsa demek ki kalenizde yeterli asker yok ki kuşatılmaya uygun bulunuyor.

Geri
Yukarı