Bannerlord mevcut bir krallığa katıldıktan sonra kendi krallığımızı kurabilir miyiz?

atakansogut

Hectopat
Merhabalar Mount and Blade serisine Warband'tan aşina olmuş olmama rağmen Bannerlord'taki yeniliklere uyum sağlamaya çalışıyorum. Birçoğumuz oyunu kendi krallığımızı kurmak ve Kalradya'yı fethetmek için oynuyoruz ancak bunu yapmak için de hatrı sayılır derecede vaktimizi harcamamız gerekiyor, Warband'ta bu iş daha kolaydı bence, sorun şu ki ben bir an önce kale kuşatmak, sefere çıkmak istiyorum. Soracağım soru açık, örneğin imparatorluğa bağlı bir lord olup, bir süre sonra ün kazandıktan sonra krallıktan ayrılıp ya da isyan edip kendi krallığımızı kurmamız mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

Evet aslında tek yol da bu denebilir çünkü krallık kurmadan ordu toplayamıyorsun ve max birlik sayın 130 140 ken hiç bir kale tımar vs alamazsın oyunu aşırı kolay da oynamıyorsan. Bi krallığa girersin tımar sahibi olursun klan seviyen 4 e geldiğinde mülkleri elinde tutup krallıktan ayrılırsın tabi krallıkla ilişkilerin hayli düşecek ve klan menüsünden krallık kur deyip krallığını kurmuş olursun.

Peki ordu kapasitesini artırmak için idarecilik mi liderlik puanımızı mı artırmalıyız?
Neşeli Erkekler, Avcılar yeteneği, Kavalyeler yeteneği, Conroi yeteneği, Mercenary Trader yeteneği, Bannerlord yeteneği, Swords As Tribute yeteneği ve Asker yeteneği. Bu yetenekler sana 2 ile 15 arasında değişen ordu kapasitesi verir. Liderlik de idarecilik de ordu kapasitesini arttırır. Fakat ağırlıklı olarak Liderlik arttırır.

Evet aslında tek yol da bu denebilir çünkü krallık kurmadan ordu toplayamıyorsun ve Max birlik sayın 130 140ken hiçbir kale tımar vs alamazsın oyunu aşırı kolay da oynamıyorsan. Bir krallığa girersin tımar sahibi olursun klan seviyen 4'e geldiğinde mülkleri elinde tutup krallıktan ayrılırsın tabii krallıkla ilişkilerin hayli düşecek ve klan menüsünden krallık kur deyip krallığını kurmuş olursun.

En mantıklısı bana bu gelmişti, 45 kişiyle 200 kişilik garnizonu olan kaleyi düşürmek zor bir iş.

Bu olay düzeltildi mi? Eskiden sancağını bir krallığa verdiğinde kendi krallığını kuramıyordun millet mod ile hallediyordu. Bu arada bir krallığa girmeden klanını kur ben o hatayı yaptım, paralı asker olarak alındım :( Tüm topraklarım onlarda kaldı.

Bu olay düzeltildi mi? Eskiden sancağını bir krallığa verdiğinde kendi krallığını kuramıyordun millet mod ile hallediyordu. Bu arada bir krallığa girmeden klanını kur ben o hatayı yaptım, paralı asker olarak alındım :( Tüm topraklarım onlarda kaldı.
Klanım zaten kuruldu ama klan ünümü artırmam gerekiyor 4 klan ününe sahip olmam lazımmış.

Geri
Yukarı