'Barış Pınarı Harekatı' Sona Erdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ABD abi yine dur dedi, yine durduk:) Kıbrıs'ta nasıl bu kadar yeter artık dur dediği anda durduysak, Suriye'de de aynısı oldu. Dünyaya kafa tuttuğumuz falan yok kimse kimseyi kandırmasın. Bize müsaade edildiği kadarıyla aslanlık yapıyoruz o kadar.
Daha halkına kendi yiyeceğini sağlayamayan ülkede bağımsızlık olduğu bile söylenemez.

Hükumet durmadan kararlarını değiştiriyor. Savaşacaksak savaşalım, barış yapacaksak barış yapalım.
Şimdi öyle bir anda "Ya herro ya merro" diye hareket edemez zaten kimse. Durumun şartlarına göre şekil alır biraz da.

Güzel diyorsun ama bildiğimiz bu kadar. Yani kapalı kapılar ardında nasıl bir siyasi anlaşma yapıldı hiç bilemeyeceğiz. Ayrıca PKK-YPG-PYD adı her ne b.ksa ne güzel bitirme ihtimali vardı. O da elden gitti. Kürt devleti kurulumu için bile anlaşma yapılmış olabilir.

@Jira şuna cidden inanıyor musun? Yani ABD bir grubu destekleyecek ve o grup başarısız olacak? Taliban denen örgüt Rusya'yı Afganistan'ın dışına ittirdi. Eğer ABD abi dur demeseydi ve durumdan memnun olmasaydı şu an zaten müdahaleye biz uğruyor olurduk:)
Hocam siz herhalde Türkiye'de yaşamıyor olaylara uzaydan bakıyorsunuz, Türkiye'nin Kürt devleti veya başka bir devlet kurdurmayacağını şuana kadar nasıl anlamadınız hala anlamış değilim üstüne sürekli vurula vurula söyleniyor kırmızı çizgimiz olduğunu, siz gelmiş gizli olarak Kürt devleti kurulmuş olabilir diyorsunuz. Bizim amacımız sınır güvenliğini sağlayıp güvenli bölge oluşturmaktı ve biz bunu gerçekleştirmiş olduk. Yani şöyle bir yorum yapan bir kesim var, gözlerini kapatmış ne yapsak eleştiriyor, eminim anlaşma sağlanmaydı bu sefer farklı bir şekilde yakınırdınız.

@Turk Kahvesi "kurulumu için anlaşma yapılmış olabilir" diyorum ben. İkisi farklı şeyler. Eleştirmeyelim diye gözlerimizi kapatalım yolumuza bakalım o zaman. Harekat doğru bir karardı zaten ona lafım yok. Ama şu anda ne olduğunu göremiyoruz. Bence biraz uzaydan sen ve bu kitle bakıyorsunuz şu an. Yani dev aynasına bakmanın alemi yok. Bu tarihte defalarca yaşandı. Ecevit bile bir yere kadar dayanabildi baskılara.

Lütfen bir daha düzgünce oku, iyice anla ondan sonra yargıla beni ve bir kesime ait olmakla suçla.

@Turk Kahvesi "kurulumu için anlaşma yapılmış olabilir" diyorum ben. İkisi farklı şeyler. Eleştirmeyelim diye gözlerimizi kapatalım yolumuza bakalım o zaman. Harekat doğru bir karardı zaten ona lafım yok. Ama şu anda ne olduğunu göremiyoruz. Bence biraz uzaydan sen ve bu kitle bakıyorsunuz şu an. Yani dev aynasına bakmanın alemi yok. Bu tarihte defalarca yaşandı. Ecevit bile bir yere kadar dayanabildi baskılara.

Lütfen bir daha düzgünce oku, iyice anla ondan sonra yargıla beni ve bir kesime ait olmakla suçla.
Hocam hiç CS:GO'da mı oynamadın? Suriye'nın kuzeyini de_dust2 gibi düşün. Şimdi ateşkes ara verildi. Raund arası. 5 gün sonra raund 2 başlıyacak. Böyle böyle maç devam ediyor yani. 16 raund var CS:GO maçlarında. 16 CT/16 T. Erken karar vermeyelim. Bakalım tüm raundlarda kim kazanıyor. Ama bence biz kazandık. 👍

Hocam hiç CS:GO'da mı oynamadın? Suriye'nın kuzeyini de_dust2 gibi düşün. Şimdi ateşkes ara verildi. Raund arası. 5 gün sonra raund 2 başlıyacak. Böyle böyle maç devam ediyor yani. 16 raund var CS:GO maçlarında. 16 CT/16 T. Erken karar vermeyelim. Bakalım tüm raundlarda kim kazanıyor. Ama bence biz kazandık. 👍
Eh hadi bakalım o zaman dostum:) Hile yazmasın ama kimse bak🤣

Türk ordusu muzafferdir.

Metehan'ın, Fatih'in, Atatürk'ün ordusu sahada ki üstünlüğünü tekrar tekrar dünyaya kanıtlamıştır.

30 km'lik güvenli bölge operasyonu başarıya ulaşmıştır.

Diplomasimiz, ordumuz kadar üstün olsa zaten Suriye iç savaşından sonra bölgedeki hakimiyeti çoktan almış olurduk ki üretim olarak da bu kadar zayıf olamazdık.

1945'de bu ülkenin geleceği savaşa girmeden Amerika'ya teslim edildi.

Eğitimine Fullbright, ordusuna ve üretimine Marshall yardımlarını alıp TBMM'nin yanına Amerikan askerine karargah açanları tarih affetmeyecek.

"Bir millet her nesilde yeniden doğar, bir milleti yaşatan kendi gelenekleri ve binlerce yıldan süzme süzme gelmiş kültürüdür.

Kültür Hakkari'de bale gösterisi yapmak değildir,
Kültür arada bir konsere gidip hava atmak değildir,
Çağdaşlık modanın ara sokaklarında köpek gezdirmek değildir.

Bizde böyle sahte çağdaş, sahte aydın kesim yetiştirilmiştir, bizde demeyelim her sömürgede böyle sahte çağdaş, sahte aydın sınıf yetiştirilmiştir ve bunlar kendi kültüründen kopuk, kendi milletinden halkından aslında tiksinen, kendi kültürüne yabancı ama arada halkçılık edebiyatı yapan tipler yetişmiştir ve bunlar Türkiye'nin başına bela edilmiştir."

Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu

Eh hadi bakalım o zaman dostum:) Hile yazmasın ama kimse bak🤣
''sv_cheats NATO'', ''sv_cheats Esad bom,bom'', ''add_bot CT 80 milyon hamaney''. Sıkıntı yok. ABD-Trump karardan mutluymuş. Kazandığımızı gösteren başka bir ayrıntı. Ayrıca 80 milyon botumuz var. Bas, bas savaşa gönder. Sıkıntı yok yani. 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı