Başakşehir 3 - Beşiktaş 2

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beşiktaş'ın penaltısı hakkında konuşursak el doğal pozisyondadır. Penaltı yoktur. Aşağıda gösterdiğim pozisyonda doğaldır. Yani aşağıdaki pozisyonda penaltı değildir. Beşiktaş'ın pozisyonu eğer ki penaltıysa bu da penaltı olur. O yüzden penaltı yok. Eğer ki Beşiktaş lehine olan pozisyon penaltıysa(ki bana göre değil)bu daha çok penaltı olmuş oluyor çünkü burada el daha çok açılmış oluyor. Ki bence alttaki de penaltı değil.

Sivasspor-Beşiktaş maçında penaltı tartışması! – Sözcü Gazetesi
Arkadaşım el topa gitmiyor burada. Basaksehirin pozisyonunda el topa gidiyor. Aynı şey değil.

Top göğüsten sekiyor. Eli ile alakalı olmayan bir yere gidiyor. Oyuncu elini topa götürüyor. Ceza sahası içindeyse penaltı, dışındaysa elle oynama - fauldür. Senin yorumun taraflı. Aynısı takımına olsa böyle düşünmezsin eminim. Her neyse klasik şeyler.

Vücuttan seken toplar bariz bir avantaj olmuyorsa penaltı olmuyor. Ki burada kasıtlılık da yok. Kendi takımıma olduğunda da aynısını söylerdim.

Ve sezon sonunda Şampiyon Fenerbahçe olacak öyle mi? Yaklaşık 40 maçlık bir süreci 9 maçta bitirdin ya. Helal olsun. 👏
Kahinlik yapmamı falan mı bekliyorsun? Tuttuğum takımın şampiyon olacağını düşünüyorum, sen de Beşiktaş'ı destekle ne yapayım?

Vücuttan seken toplar bariz bir avantaj olmuyorsa penaltı olmuyor. Ki burada kasıtlılık da yok. Kendi takımıma olduğunda da aynısını söylerdim.
3. Ve sonuncu kez yazıyorum. Umarım daha sonra çıkıp kısa bir araştırma ile öğrenirsin. "top vücuttan sekti, ele gitmedi."
"top vücuttan sekti, el topa gitti."
Bitmiştir. Dünyanın her yerinde penaltıdır.
Kahinlik yapmamı falan mı bekliyorsun? Tuttuğum takımın şampiyon olacağını düşünüyorum, sen de Beşiktaş'ı destekle ne yapayım?
Yaptığın kahinlik değil ama benzer bir şey. 9. Haftadan sezon sonunu görmek felan. İlginç.
Beşiktaş'ın Alex'in golünden 2 dakika önceki pozisyonda penaltı diyenler için attım.
Bu arada Vida' nın pozisyonu da penaltı. Rakip çekip düşürüyor.

3. ve sonuncu kez yazıyorum. Umarım daha sonra çıkıp kısa bir araştırma ile öğrenirsin. "top vücuttan sekti, ele gitmedi."
"Top vücuttan sekti, el topa gitti."

Benim dediğimi anlamadın ki. Top vücuttan sekti ve eline geldi. Oyuncu avantaj falan sağlamıyor bu arada. Bu pozisyon penaltıysa aşağıdaki pozisyonda penaltı olması gerekir. Neden birçoğu hakem yorumcusu alttaki pozisyona penaltı değil dedi? Çünkü top vücuttan sekiyor burada hakem yanlış karar verip penaltı demişti. Ama top vücuttan sekip eline değdiği için el olmuyor.

1634326294365.jpeg

Benim dediğimi anlamadın ki. Top vücuttan sekti ve eline geldi. Oyuncu avantaj falan sağlamıyor bu arada. Bu pozisyon penaltıysa aşağıdaki pozisyonda penaltı olması gerekir. Neden birçoğu hakem yorumcusu alttaki pozisyona penaltı değil dedi? Çünkü top vücuttan sekiyor burada hakem yanlış karar verip penaltı demişti. Ama top vücuttan sektiği için el olmuyor.

Eki Görüntüle 1190133
"top vücuttan sekti, ele gitmedi."

3. Ve sonuncu kez yazıyorum. Umarım daha sonra çıkıp kısa bir araştırma ile öğrenirsin. "top vücuttan sekti, ele gitmedi."

Yaptığın kahinlik değil ama benzer bir şey. 9. Haftadan sezon sonunu görmek felan. İlginç.
Gördüğümü kim söylüyor? İddia falan oynuyoruz da haberim mi yok? Q1'i önde bitirenin iyi kötü avantajı olur diyorum. Forumda Ali Pınar adlı üye Fenerbahçe'yi destekleyince şampiyon olacak diye kaide yok fikrimi belirtiyorum, sakin.

Yahu şu pozisyonda oyuncu eline değmemesi için ne yapabilir? Devamında elini ileri çekiyor ve yapacak bir şey yok ters takla mı atsın? Eline mecbur değecek. Elle itirip avantaj falan sağlamıyor. Eline ufak temasıyla top ileri gidiyor ama penaltı yok. Benzeri antalyaspor maçında da yaşanmıştı. Szalai'nin pozisyonunda top hızlı gelmişti yapacağı bir şey yoktu ve mecbur eline gelmişti. Orada da penaltı yoktu. Bu da penaltı değil. Aniden top buradayken oyuncunun nasıl eline gelmemesini bekliyorsunuz?

595

Gördüğümü kim söylüyor? İddia falan oynuyoruz da haberim mi yok? Q1'i önde bitirenin iyi kötü avantajı olur diyorum. Forumda Ali Pınar adlı üye Fenerbahçe'yi destekleyince şampiyon olacak diye kaide yok fikrimi belirtiyorum, sakin.
Fener şampiyon dedin ya hani. Maç Başakşehir - Beşiktaş arasında felan. Fenerle alakası felan da yok hani.
Yahu şu pozisyonda oyuncu eline değmemesi için ne yapabilir? Devamında elini ileri çekiyor ve yapacak bir şey yok ters takla mı atsın? Eline mecbur değecek. Elle itirip avantaj falan sağlamıyor. Eline ufak temasıyla top ileri gidiyor ama penaltı yok. Benzeri antalyaspor maçında da yaşanmıştı. Szalai'nin pozisyonunda top hızlı gelmişti yapacağı bir şey yoktu ve mecbur eline gelmişti. Orada da penaltı yoktu. Bu da penaltı değil. Aniden top buradayken oyuncunun nasıl eline gelmemesini bekliyorsunuz?

595
Top zaten oyuncunun eline gelmiyor ki. El topa gidiyor. Tekrarlıyorum el topa gidiyor. Dur biraz daha tekrarlayayım. El topa gidiyor. El, havada bulunan meşin yuvarlak olarak tabir ettiğimiz yuvarlak cisme, (top) temas etmek üzere vücut sahibi (futbolcu) tarafından ileri doğru götürülerek temasta bulunduruluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı