Başıboş hayvanlar uyutulmalı mı?

Bu kadar popülasyonu olan köpeği hangi barınağa alacaksın? Türkiye'de o kadar barınak var mı? Direk uyutmak çözümdür. Avrupa zamanında bunu yapmıştır. Bu canilik değildir. Binlerce hayvan sokakta zehirlenerek, arabaların altında kalarak, açlıktan ve soğuktan can veriyor. Aksini düşünen insanlar ( sözde hayvan severler ) o hayvanların sefalet içinde yaşamasından zevk alıyor ya da bir çıkar içerisinde. 2 tane sokaktan köpek sahiplendim bu arada.

Direkt itlaf edilmeli, başka hiçbir yolu yok. 10 milyona yakın, belki daha fazla, köpeği barınaklara koyup aşı yapamazsınız. Yapsanız bile bunun ne kadar vergi yiyeceğini söylemiyorum bile. İtlaftan başka hızlı ve geçerli çözüm yok.

Uyutulmaktan başka bir yol yok. Türkiye daha vatandaşının karnını doyuramıyorken, sokaklardaki binlerce köpeği alıp barınağa yerleştiremez ya da kısırlaştıramaz. Kısırlaştırılmasını ya da barınaklara konmasını tercih edenler kendi cebinden versin parayı. Kimse zaten istekli dahil hayvanların canını almaya. Yapılması gereken bu sadece.

Bu arada hayvan aktivistleri son olayda gözükmedi hiç niyeyse? :D

Uyutulması demek zaten itilaf edilmesi demek, ABD gibi ülkeler içinde yakalanıyor bir süre bekleniyor "sahiplenen olur mu?" Eğer olmazsa köpek için zaten ölüm demek işin akıbeti çünkü köpek uyutulup zehirleniyor sonra cesedi krematoryum içinde yakılıyor.

Zehirli oldukları için cesetlerinin toprağa gömülmesi yasak.

Evet sokakta kedi değil fakat başıboş tasmasız ne kadar köpek varsa toplanmalı barınağa çiftliğe artık neresi varsa motorcuların belası küçük çocuklar için tehlikeli çevreye zararlı entel takılan boş beyinli hayvan severler yazmazsa sevinirim bu başıboş köpekleri öldürsen suç dokunsan suç sonra milletin çocuğunu yiyorlar motorculara saldırıyorlar hiçbir şey olmuyor yazık gerçekten.

Evet sokakta kedi değil fakat başıboş tasmasız ne kadar köpek varsa toplanmalı barınağa çiftliğe artık neresi varsa motorcuların belası küçük çocuklar için tehlikeli çevreye zararlı entel takılan boş beyinli hayvan severler yazmazsa sevinirim bu başıboş köpekleri öldürsen suç dokunsan suç sonra milletin çocuğunu yiyorlar motorculara saldırıyorlar hiçbir şey olmuyor yazık gerçekten.

Barınaklar da doluysa uyutulmalı yani öldürülmelidir nokta.

Bir insanın canı bin köpekten daha değerlidir, uyutulmalı. Uyutulmamasını isteyen hayvanseverlerin bu işten bir kazancının olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda Avrupa'daki sistem yapılmalı, uyutulmaktan ve toplatılmaktan başka çözümü yok. Avrupa'da yaşayanlar bilir, Avrupa'da başıboş sokak hayvanı göremezsiniz.
Ben de hayvansever biriyim ancak bazı hayvanseverler aşırı saçma düşünüyor. Sokakta köpek zaten yaşayamaz. Uyutulması onlar içinde daha iyi olur sıkıntı içerisinde yaşamaktan kurtulurlar. Neden bunun için duyar kasıyorlar anlamıyorum. 100-200 köpeği sahiplen o zaman çok seviyorsan. Köpek bu, başka çare yok. Kedi için böyle deseler ben de tepki gösteririm. Çünkü kedilerin insanlara zararları yok ve sokakta zaten kendi başının çaresine bakabilen hayvanlar. Avlanma içgüdüleri çok güçlü. Ancak köpekler avlanmayı bilmiyor. İnsanların çer çöpünden bir şeyler bulmaya çalışıyorlar. E hal böyle olunca sinirlenip çete haline geliyorlar. Kesinlikle dertsiz tasasız canını yakmadan uyutulmalı ve huzura erdirilmeli bu hayvanlar. Hem insanlara yazık hem o köpeklere yazık.

Yeni konular

Geri
Yukarı