Başıboş köpekler çocuğun burnunu kopardı

Buyrun sokak köpeklerini savunan arkadaşlar.

Köpek daha hızlı davranır bence.
Hırlayan köpek görürsem bıçağı açık hale getiriyorum, saldırmazsa cebime sokup devam ediyorum. Ben de zarar vermek istemiyorum ama insan hayatından daha değerli değil. Hiç saldırıya uğramadım ama tedbir iyidir. Beni çoğu kişi yanlış anlar şimdi. Ben kuyruk sallayan köpeklere kötü davranmam, saldırgan tavır gösterenlere tedbir alırım bu kadar.

Ben daha önce 3 köpeğin saldırısına uğradım.
Şanslıydım ki dogo cinsi köpeğim yanımdaydı ayırmaya çalıştım ama 3'ünü de boğdu maalesef.
Saldırıya uğramayan nasıl bir şey olduğunu bilemez.
Ayağımda halen yara izi var.

Arkadaşlar olayın her aşaması doğru şekilde düzgün bir sistem oluşturulmazsa hiçbir zaman düzelmez. Her şeye vergi alınıyor gerekirse hayvan vergisi alınsın ama hayvanlar düzgün şekilde barınaklarda bakılsın. Pet shoplarda hayvan satışı olmasın. Düzgün hayvan hakları çıkartılsın. Satın alıp sokağa salınmasını mümkün olduğunca engellemek lazım. Çocuklara düzgün hayvan eğitimleri verilsin. Hayvan sevgisi öğretilsin. Hayvanlara zarar verenlere caydırıcı cezalar getirilsin.
Sokakta grup halinde dolaşan saldırgan köpekler varsa gerekirse saldırgan olanları alıp rehabilite edilmeye çalışılsın veya sokaklardan tamamen uzak yerlerde bakılsın.

Yani olayın her aşaması doğru şekilde planlanıp düzgün bir sisteme oturtulmadığı sürece bu sorunlar devam edecek.

Geri
Yukarı