Basit Linux dağıtımı önerisi

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, yalnızca video izleyip, PDF, Word dosyalarını açıp yazıcı kullanabileceğim ve mümkün olduğunca sorunsuz, basit, kodsuz bir dağıtım arıyorum. Yazıcımın sitesinde Debian, Fedora, Linux (?), Red Hat, SUSE Linux ve Ubuntu için sürücüler bulunuyor. Bu söylediklerimden çoğunu duymadım daha önce. Hangisi söylediklerim için uygundur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu size en az sıkıntı çıkaracak olandır. Paket kurulumu basittir kendi app store'u bulunur. Problem olunca da en kolay çözüm bulacağınız distro'dur.

Edit: Mint yazmışlar ama benim tavsiye etmememin sebebi: paket kurulumu aynı şekilde iyi değil ve çok çok düşük sistem gereksinimi isteyen bir distro olarak tasarlanmıştır.

Merhabalar, yalnızca video izleyip, PDF, Word dosyalarını açıp yazıcı kullanabileceğim ve mümkün olduğunca sorunsuz, basit, kodsuz bir dağıtım arıyorum. Yazıcımın sitesinde Debian, Fedora, Linux (?), Red hat, suse Linux ve Ubuntu için sürücüler bulunuyor. Bu söylediklerimden çoğunu duymadım daha önce. Hangisi söylediklerim için uygundur? Teşekkürler.

Ubuntu. Çünkü kod girmeden de program indirebiliyorsunuz kendi App Store'si ile.

Merhabalar, yalnızca video izleyip, PDF, Word dosyalarını açıp yazıcı kullanabileceğim ve mümkün olduğunca sorunsuz, basit, kodsuz bir dağıtım arıyorum. Yazıcımın sitesinde Debian, Fedora, Linux (?), Red Hat, SUSE Linux ve Ubuntu için sürücüler bulunuyor. Bu söylediklerimden çoğunu duymadım daha önce. Hangisi söylediklerim için uygundur? Teşekkürler.
Linux Mint.

Edit: Mint yazmışlar ama benim tavsiye etmememin sebebi: paket kurulumu aynı şekilde iyi değil ve çok çok düşük sistem gereksinimi isteyen bir distro olarak tasarlanmıştır.
Mint paket kurulumu Ubuntu'dan daha kolay, ayrıca Mint'in yazılım merkezi daha işlevsel. Ek olarak Mint düşük sistemler için geliştirildi diye bir şey yok.

Ubuntu da deneyebilirsiniz ancak Mint daha iyidir. Size kalmış.

Geri
Yukarı