Başka bir ülkeye gitmeyi planlıyor musunuz?

Başka bir ülkeye gitmeyi planlıyor musunuz?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Herkes gitmek istiyor hocam. Ardında böyle sövüyorlar ben böyle devletini si.... gibi.
Aynen hocam. Orada düzen hemen al bu işin al bu evin gibi olmuyor. Zor şeyler bunlar. Bir mahalleden bir mahalleye taşınmak bile 2-3 hafta sürerken bir ülkeden başka bir ülkeye gitmek kat kat daha zor bir şey. Kolay değil. Bazı yerlerde görüyorum “Almanya’da 1 aylık maaş ile BMW araba alıyorlar” diyorlar. Asgari ücret orada 1557 €. İllaki bu insanın giderleri olacak. Kolay şeyler değil bunlar bence. Evet refah seviyesi üstlerde ona bir şey diyemem.

Aynen hocam. Orada düzen hemen al bu işin al bu evin gibi olmuyor. Zor şeyler bunlar. Bir mahalleden bir mahalleye taşınmak bile 2-3 hafta sürerken bir ülkeden başka bir ülkeye gitmek kat kat daha zor bir şey. Kolay değil. Bazı yerlerde görüyorum “Almanya’da 1 aylık maaş ile BMW araba alıyorlar” diyorlar. Asgari ücret orada 1557 €. İllaki bu insanın giderleri olacak. Kolay şeyler değil bunlar bence.

Hocam zaten 2-3 ay çalışsan Almanya'da araba alabiliyorsun. Ama Türkiye öyle değil bir tanesi devlete alıyoruz.

Allah izin verirse Japonya'ya gideceğim. Başka bir ülke için hayalim yok, "ay kurtulmak istiyorum bu ülkeden" de demiyorum. Ülkemi seviyorum, sadece Japonyayı bir tık daha çok seviyorum. Orayı da görmek, o dünyayı da yaşamak istiyorum.

Hocam zaten 2-3 ay çalışsan Almanya'da zaten araba alıyorsun. Ama Türkiye öyle değil bir tanesi devlete alıyoruz.
Hayır ondan bahsetmiyorum. Zaten öyle hayat ucuz evet. Ama insanlar sanki oraya gittiğin gibi ilk sana araba veriyorlar gibi düşünüyorlar. Bedava değil sonuçta bunlar. Ama ülkemizin vergi cehennemi olduğunu kabul ediyorum.

Hayır ondan bahsetmiyorum. Zaten öyle hayat ucuz evet. Ama insanlar sanki oraya gittiğin gibi ilk sana araba veriyorlar gibi düşünüyorlar. Bedava değil sonuçta bunlar. Ama ülkemizin vergi cehennemi olduğunu kabul ediyorum.
Haklısınız.
Allah izin verirse Japonya'ya gideceğim. Başka bir ülke için hayalim yok, "ay kurtulmak istiyorum bu ülkeden" de demiyorum. Ülkemi seviyorum, sadece Japonyayı bir tık daha çok seviyorum. Orayı da görmek, o dünyayı da yaşamak istiyorum.
Bende orayı gitmek istiyorum baya güzel hoş. Ama biletlerin fiyatları hoş değil.

İngilizce'yi konuşabilen bir insan niyetlenirse Almanca'yı çok rahat öğrenebilir diye düşünüyorum. Almanya'da üniversite kazanabilmek şu anlık tek amacım.

Geri
Yukarı