Başka odaya ethernet kablosu çekme

Rtguela

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, odamdan internet az çektiği için modemden odama kablo çekmek istiyorum ancak kablo evde hem çirkin durduğundan hem de temizlik yaparken, bazenleri ayağıma takıldığından dolayı telefon hattından kablo çekerek odamdaki ethernet prizinden internet almak istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür? Bu olmazsa evde kablo kirliliği olmadan odama nasıl internet çekebilirim?

Modeminiz ve internet hızınız nedir? İyi bir cihaz alırsanız sorun çözülebilir.

İlk bahsettiğini bilmiyorum ama powerline cihazları ile prizden internet iletebilirsin.
Onu biliyorum ama biraz pahalı bir yol. 😕
Modeminiz ve internet hızınız nedir? İyi bir cihaz alırsanız sorun çözülebilir.
İnternet hızım 24MBPS modemim de Superonline'ın verdiği Huawei'nin dandik bir modemi. Cihazdan kastınız nedir tam olarak?

Bu kablo gizleyici küçük parçalar var onlar ile duvarın üstünde geçirerek görüntüyü ortadan kaldırabilirsin, ben bilmeden 5 metrelik mesafeye 30 metrelik kablo almıştım o şekil çözmüştüm, kapı arkasından falan derken gözükmüyordu.

Uygun fiyatlı ama sinyali güçlü yeni bir modem alarak.
Açıkçası daha iyi bir modem alarak bunu çözebileceğimi sanmıyorum. Odamdan modeme neredeyse 3 duvar var. Daha iyi bir modem alsam bile tam verim alamam muhtemelen.
Bu kablo gizleyici küçük parçalar var onlar ile duvarın üstünde geçirerek görüntüyü ortadan kaldırabilirsin, ben bilmeden 5 metrelik mesafeye 30 metrelik kablo almıştım o şekil çözmüştüm, kapı arkasından falan derken gözükmüyordu.
Kablo gizleyiciler de kabak gibi ortada kalıyor. Kablo neredeyse evin tüm odalarının önünden geçtiği için sıkıntı yaratır.

Daha uygunsa bu da olur.

Geri
Yukarı