Basketbolda faul yapmamak için öneriler

Yer
North Memphis
Dostlar, eğitim aldığım bir basketbol akademisinde kendi içimizde maç yaparken bazı arkadaşlarım benim faul yapmamdan (itme vs) şikayetçiler. Yaşları benden bir iki yaş küçük, incitmek istemiyorum. Takım arkadaşlarımın adam tutamamasına ya da top kaybetmesine maçta iken maalesef aşırı sinirlenebiliyorum ve istemsizce biraz sertleşebiliyorum. Ben de şikayetçiyim bu durumumdan. Savunmada iken sanırım daha dikkatli olmam gerek. Omuzum veya göğsüm ile müdahalede bulunmam faul sayılır mı? Sizin önerileriniz var mı?

Koç düdük çalmıyorsa faul değildir. Vücudunuzla müdahale yapabilirsiniz, yoksa savunmanın ne anlamı kalır zaten? Arkadaşların fazla hanım evladıymış. Basketbol sert bir spordur. Tabi sizden küçük oldukları için daha dikkatlı olun ama bunları da onlara söyleyin.

Şunu da sorayım: Antrenman maçı yaparken koç faul yapıyorsun diyor mu? Kendi aranızda oynadığınızdan koç olmadığını varsayıyorum.

Koç düdük çalmıyorsa faul değildir. Vücudunuzla müdahale yapabilirsiniz, yoksa savunmanın ne anlamı kalır zaten? Arkadaşların fazla hanım evladıymış. Basketbol sert bir spordur. Tabi sizden küçük oldukları için daha dikkatlı olun ama bunları da onlara söyleyin.

Şunu da sorayım: Antrenman maçı yaparken koç faul yapıyorsun diyor mu? Kendi aranızda oynadığınızdan koç olmadığını varsayıyorum.

Antrenman sonu koç bizi üçe üç şeklinde üç tane grup yapıyor. Koç faul yaptığım için hiç düdük çalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı