Başlangıç için motor önerisi

Emirhan5445

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
17 yasındayım ve 18'e gırınce motor almayı dusunuyorum. 3-4 senedır elektrıklı ve cup aktıf olarak kullanıyorum ama vıteslı motor kullanmadım. Trafıge vs hakımım. Sızce vıteslı mı almalıyım yoksa scooterden devam mı etmelıyım? Aklımda baslangıc olarak 125CC var.

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yasındayım ve 18'e gırınce motor almayı dusunuyorum. 3-4 senedır elektrıklı ve cup aktıf olarak kullanıyorum ama vıteslı motor kullanmadım. Trafıge vs hakımım. Sızce vıteslı mı almalıyım yoksa scooterden devam mı etmelıyım? Aklımda baslangıc olarak 125CC var.

Motorlara hakim değilim ama altın elbiseli adamın dediklerine göre başlangıçta yavaş motor kullanmak avantajdır. Önemli olan motorun gücü değil trafikte yola hakim olmanız. Canınızdan önemli değil motor bu yüzden ilk önce 125-150CC bir motor alın birkaç ay kullanın ve kendinizi hazır hissedin derim. Bütçe nedir?

Ybr125, CBR125, bütçe yoksa Mondial 125 drift-l'de olabilir.

Bence şimdilik 125CC ağır gelir. Şimdilik 80CC olarak başlayabilirsin. Daha sonra ise 150CC almanı öneririm. Yeni başladığın için fazla CC ağır gelir kullanamayabilirsin. Tavsiyem 80 CC'dir. Fazla hız iyi değildir (Zaman zaman alışınca hız yapabilirsin)
CUP kullanmış zaten. 125cc'nin nesi ağır gelecek?

Dostum ben de heves etmiştim ama Türkiye'de motor sürülmez çünkü can güvenliğin yok. Biliyorum heves etmişsin ama değmez gerçekten.

Motorlara hakim değilim ama altın elbiseli adamın dediklerine göre başlangıçta yavaş motor kullanmak avantajdır. Önemli olan motorun gücü değil trafikte yola hakim olmanız. Canınızdan önemli değil motor bu yüzden ilk önce 125-150CC bir motor alın birkaç ay kullanın ve kendinizi hazır hissedin derim. Bütçe nedir?

Ybr125, CBR125, bütçe yoksa Mondial 125 drift-l'de olabilir.

Bütçem 120ye kadar cıkabılır 0 almak ıstıyorum aklımda Benelli 125s var.

Bence şimdilik 125CC ağır gelir. Şimdilik 80CC olarak başlayabilirsin. Daha sonra ise 150CC almanı öneririm. Yeni başladığın için fazla CC ağır gelir kullanamayabilirsin. Tavsiyem 80 CC'dir. Fazla hız iyi değildir (Zaman zaman alışınca hız yapabilirsin)
80cc'ler düzgün yürümüyor bile. Ayrıca 125cc'yi geçtim 200cc motorlar başlangıç için öneriliyorken 125cc ağır gelmez. Zaten adam 4 senedir cup motor falan da kullanıyormuş.

17 yasındayım ve 18'e gırınce motor almayı dusunuyorum. 3-4 senedır elektrıklı ve cup aktıf olarak kullanıyorum ama vıteslı motor kullanmadım. Trafiğe vs hakimim. Sizce vitesli mi almalıyım yoksa scooterden devam mı etmeliyim? Aklımda başlangıc olarak 125CC var.
Vitesli de kullanabilirsin. Bütçen nedir?

Şehir içinde bence en rahat kullanabileceğin motor scooter çünkü oturuş pozisyonu en rahat olan motor tipi ve selenin altında bagaj alanı mevcut.
Attığım scooterlardan sıfır yada temiz 2.el modellere bakmanı öneririm.

Tek iki teker tecrübem bisikletken direkt 250cc ile başladım motor sürmeye, ABS vesaire olmayan kara düzen bir cruiser makineyle.

250cc'de R25 veya MT25 almıyorsunuz 250cc ile başlanabilir.

Vites konusunda ise, isteğinize göre davranmanızı tavsiye ederim. Motosiklette vites araba gibi yorucu olmuyor -ki Istanbul'da aktif olarak süren biri olarak söylüyorum. Bütçenizi söylerseniz model de tavsiye edebilirim.

Geri
Yukarı