Basur ameliyatı olan var mı?

Basur olmuşum. Aranızda basur ameliyatı olan var mı? Ameliyatı basit mi?

Bir arkadaşım olmuştu. Anlattığına göre, bildiğimiz sebze rendeleyicisine benzer kesici delikleri olan bir boru sokup çeviriyorlarmış patlıcan oyar gibi. Keskin delikleri olan bu boru, olay yerinde döndükçe oradaki memeler bu deliklerin içine girip kopuyormuş. Bir çeşit tıraş makinesi gibi bir şey, içeriyi traşlıyor fazlalıkları alıyor.

Ameliyattan sonra birkaç gün katı yiyecek yeme demişler. 1 gün çorba falan içtikten sonra dayanamamış 2. gün kebap söylemiş. Tuvalete gitmemek için çok direnmiş ama mecbur kalınca oturmadan, at gibi ayakta bırakmak zorunda kalmış lapa lapa.

Böyle anlatırken de komedi gibi geliyor ama hepsi yaşandı maalesef. Kara merhem iyi geliyor diyorlar. Kirpi iyi gelir diyen var. Bence ameliyat olmadan önce farklı yöntemleri bir dene. Eskiden at kuyruğuyla tedavi ederlermiş. Bunların hiçbiri tıbbi tavsiye değildir kendi başıma gelmediği için çok araştırmadım. Sen araştır.

@BERWAR hocam çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Sorduğum soruyu bilgisizliğime verin. Basur için ilaç tedavisi yok mu yoksa hastanın durumuna göre tedavi yöntemi değişiyor mu? Tekrardan geçmiş olsun.
İleri seviye durumlarda ilaç fayda etmiyor maalesef. Hemoroit(basur) hastalığının da evreleri ve çeşitleri var bildiğim kadarıyla. İç ve dış hemoroit gibi. Normalde krem ve hap ile geçen bir basit evre var. Ancak @BERWAR hocamın sanıyorum ki biraz ilerlemiş. Kardeşimde de var, naçizane tavsiyem ameliyat düşünülmesi. Zira geçiyor sanıyorsunuz sonra tekrar çıkıyor.

İleri seviye durumlarda ilaç fayda etmiyor maalesef. Hemoroit(basur) hastalığının da evreleri ve çeşitleri var bildiğim kadarıyla. İç ve dış hemoroit gibi. Normalde krem ve hap ile geçen bir basit evre var. Ancak @BERWAR hocamın sanıyorum ki biraz ilerlemiş. Kardeşimde de var, naçizane tavsiyem ameliyat düşünülmesi. Zira geçiyor sanıyorsunuz sonra tekrar çıkıyor.

Anladım. Tekrardan size ve Berwar'a geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun.
Çok çok teşekkürler. Faydalı bir yazı oldu sağolasın.

Çok geçmiş olsun.
Teşekkürler.

Tuvalete girdiğinizde sıcak su kovalarından ayarlayın kendinize bir tane ve 1 hafta boyunca 1 kapak baticon doktugunuz suya tuvaletinizi yapın
Sıcak su ile giriyorum tuvalete. Bunu anlamadım baticonu döktüğünüz suya tuvaletinizi yapın derken. Sıcak suya baticonu döküp makat kısmını yıkamam gerekmiyor mu?

Procto glyvenol diye bir krem var denemenizi öneririm bende her çıktığında bu krem ile geçiriyorum.
Kremi bolca sürün muhtemelen kısa sürede geçirecektir. Oturmakta zorlanıyorsanız da medikalcilerde bunun için bir simit benzeri yastık var. Onunla daha rahat edersiniz.

Geri
Yukarı