Battlefield 1 hala mükemmel

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2023'ten beri hiç Battlefield 1 oynamıyordum. Sürekli Star Wars: Battlefront II oynuyordum. Dün abim Battlefield 1 satın alınca ve bugün de kurmaya başlayınca ben de halihazırda Steam kütüphanemde olan Battlefield 1'i indirip kurdum.

Oyuna girdim, gerekli ayarları yaptım ve Multiplayer'a giriş yaptım. DICE etiketli sunucularda çok fazla hileci olduğunu bildiğim için BoB #1 Conquest sunucusuna giriş yaptım. Daha önceden BF1 ile ilgili açtığım bir konuda bu sunucudan bahseden olmuştu. Ben de sunucuya giriş yaptım.

Maça başladım, gerçekten BF1'in atmosferinin ne kadar güzel olduğunu hatırladım. Sizi gerçekten savaşta gibi hissettiriyor. Eğer kulaklığınız veya iyi bir ses sisteminiz de varsa o zaman tadından yenmiyor.

İkinci olarak vuruş hissi gerçekten güzel. Güncel oyunlarda gerçekten vuruş hissi berbat olabiliyor. BF1'in vuruş hissi ise gerçekten iyi. Özellikle de 2042 çöpü ile karşılaştırırsanız aradaki fark bariz belli oluyor (2042'nin ilk çıktığı hali için konuşuyorum).

Battlefield 1'de iyi oynayamıyor olsanız bile keyif alıyorsunuz. Çünkü oyunda kill alamasanız bile objektifleri ele geçirmek, takım arkadaşlarına yardım etmek gibi şeyler için de aktif olarak kullanıcıya geri bildirim veriyor. Bu da kullanıcının yaptığı her şeyden tatmin olmasını sağlıyor.

Oynadığım maçı kazandık. Osmanlı İmparatorluğu takımındaydık, bizim takım kazandı. 3 kill aldım ve 8 kere öldüm, yani K/D değerim kötüydü. Fakat inanın hiç umurumda bile değil, çünkü oynarken çok keyif aldım.

Oyunun optimizasyonu da mükemmel. R5 3600 ve 1660S ile 1080p Medium ayarlarda rahatlıkla 140-150 FPS ve üstünde oyunu oynadım. Ayrıca oyunda hiç hata görmedim diyebilirim.

Battlefield 1 benim için en iyi Battlefield oyunudur. Sizin için de Battlefield 1, en iyi Battlefield oyunu mu?

Bf1 online olarak savaş atmosferini en iyi hissettiren oyundur, seneler geçti hala 4k no hud oynanışı kadar gerçekçi bir savaş ortamı yaratan oyun yok,

Elimde bf4 1 5 ve 2042 var, hâlâ canım fps çektiğinde bf1 i açarım, arada da 2042

Not: şahsen günümüz şartlarında bf2042 kadar iyi bir online FPS oyunu olduğunu düşünmüyorum, milletin kotuledigi kadar değil bence
Millet oyunun çıkışı kötü olduğu için hala oyunu kötü sanıyor. Benim arkadaşım daha 2042 yi oynamamış videosunu bile izlememiş gelmiş bana b*k gibi oyun diyor. Var maalesef böyleleri.

Bu aralar oynuyorum gene başladım patlama efektleri o kadar iyi ki, vuruş hissini saymıyorum her bir adam vururken rahatlama geliyor hele ki Sniper ile... Grafikleri şimdiki çoğu oyundan daha iyi bence. CoD Black Ops Cold War'a bakmıyorum sanki bu oyun daha çok bağımlılık yapıyor. Valla notlarım kötü olursa bu oyunu suçlarım:D

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2023'ten beri hiç Battlefield 1 oynamıyordum. Sürekli Star Wars: Battlefront II oynuyordum. Dün abim Battlefield 1 satın alınca ve bugün de kurmaya başlayınca ben de halihazırda Steam kütüphanemde olan Battlefield 1'i indirip kurdum.

Oyuna girdim, gerekli ayarları yaptım ve multiplayer'a giriş yaptım. Dıce etiketli sunucularda çok fazla hileci olduğunu bildiğim için bob #1 Conquest sunucusuna giriş yaptım. Daha önceden BF1 ile ilgili açtığım bir konuda bu sunucudan bahseden olmuştu. Ben de sunucuya giriş yaptım.

Maça başladım, gerçekten BF1'in atmosferinin ne kadar güzel olduğunu hatırladım. Sizi gerçekten savaşta gibi hissettiriyor. Eğer kulaklığınız veya iyi bir ses sisteminiz de varsa o zaman tadından yenmiyor.

İkinci olarak vuruş hissi gerçekten güzel. Güncel oyunlarda gerçekten vuruş hissi berbat olabiliyor. BF1'in vuruş hissi ise gerçekten iyi. Özellikle de 2042 çöpü ile karşılaştırırsanız aradaki fark bariz belli oluyor (2042'nin ilk çıktığı hali için konuşuyorum).

Battlefield 1'de iyi oynayamıyor olsanız bile keyif alıyorsunuz. Çünkü oyunda kill alamasanız bile objektifleri ele geçirmek, takım arkadaşlarına yardım etmek gibi şeyler için de aktif olarak kullanıcıya geri bildirim veriyor. Bu da kullanıcının yaptığı her şeyden tatmin olmasını sağlıyor.

Oynadığım maçı kazandık. Osmanlı imparatorluğu takımındaydık, bizim takım kazandı. 3 kill aldım ve 8 kere öldüm, yani k/d değerim kötüydü. Fakat inanın hiç umurumda bile değil, çünkü oynarken çok keyif aldım.

Oyunun optimizasyonu da mükemmel. R5 3600 ve 1660S ile 1080p medium ayarlarda rahatlıkla 140-150 FPS ve üstünde oyunu oynadım. Ayrıca oyunda hiç hata görmedim diyebilirim.

Battlefield 1 benim için en iyi Battlefield oyunudur. Sizin için de Battlefield 1, en iyi Battlefield oyunu mu?

Katılıyorum hala mükemmel bir oyun RTX 2060 laptop ile ekran yüzünden 135 FPS sabit alıyordum bende sizin gibi Battlefront 2 oyununu çok seviyorum bir anda sizin gibi o oyundan BF1'e geçince insanın k/d si bayağı kötü olur (benim şahsen 4 kill 6 ölme falan) ben bunu çok takıyorum inanınki takmayın yoksa oyunun zevki çıkmaz EA indirimlerinde (hatırladığım kadarı ile 2-1 hafta önce idi) BF1'i 27 lira ya BF5'i 20 liraya almıştım (BF1 premium) BF1 hala çatır çatır oynanılabilecek bir oyun.

Kesinlikle oynanması gereken bir oyun, gerek hikaye geren Online kısmında çok iyi fakat oyuncu sayısı olması gerekenden çok daha düşük.

Hala oyun bana göre rahat rahat bulunuyor.
Hocam diğer DLC lerde de oyun buluyormu apocalypse gibi haritalarda. Ben o haritayı seçip maç başlattığımda çok uzun süre oyun bulamadı ben de çıktım. Diğer DLC ler de de aynı şey oldu. Sunucudan kaynaklı mı acaba.

Oyuna girdim, gerekli ayarları yaptım ve Multiplayer'a giriş yaptım. DICE etiketli sunucularda çok fazla hileci olduğunu bildiğim için BoB #1 Conquest sunucusuna giriş yaptım. Daha önceden BF1 ile ilgili açtığım bir konuda bu sunucudan bahseden olmuştu. Ben de sunucuya giriş yaptım.

Oynadığım maçı kazandık. Osmanlı İmparatorluğu takımındaydık, bizim takım kazandı. 3 kill aldım ve 8 kere öldüm, yani K/D değerim kötüydü. Fakat inanın hiç umurumda bile değil, çünkü oynarken çok keyif aldım.

Oyunun optimizasyonu da mükemmel. R5 3600 ve 1660S ile 1080p Medium ayarlarda rahatlıkla 140-150 FPS ve üstünde oyunu oynadım. Ayrıca oyunda hiç hata görmedim diyebilirim.

En iyi Battlefield oyunu bence Battlefield 2'dir. Metacritic tarafından "must play" ödülü almış olup Battlefield serisine devrim getiren bir oyundur. Battlefield 1 de güzel oyundur.

BF2'den sonra on yıllar sonra BF2042 oynama hatası yaptım, oyunun anlaşılabilirliği - kontrol edilebilirliği ancak bu kadar zorlaştırılır. Zevk almaktan çok öte bir oyun gibi geldi BF2042, arada geçen onca yılda BF2'den daha iyi bir his sunmasını bekledim ama olmadı.

Tavsiyeniz üzerine BF1 hikaye modu vs varsa ona bir bakacağım, belki o biraz eski duygularımı harekete geçirir.

BF1'in hikaye modu ve grafikleri oldukça güzel ancak online modları hile dolu. Hile olmayan oda bulmak dünya dışında yaşam bulmaktan daha zor.

Bf-1 gerçekten 10 numara oyun. Atmosfer ve müziği bile çok başarılı. Ama son 2 3 ayda hileli oyuncu muazzam arttı ve server bulmada da sıkıntı yaşanmaya başladı. Bu yüzden bf2042'ye geçiş yaptım.
Bf2042'nin söylendiği kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. +300 saat bf1'in ardından iyi geldi açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı