Battlefield 1 İncelemesi

Battlefield 1 Nedir?

Battlefield serisinin 1. dünya savaşını konu alan oyunudur.

Grafikler

Bence mükemmel grafiklere sahip. Bu grafikler savaş ortamını daha gerçekci bir hale getiriyor. 1660S ile Ultra-En yüksek ayarlarda oynadım.

Silahlar

Oyun 100 küsür yıl önce geçtiği için daha eski nesil silahlar var. Yeterince çeşit olduğunu düşünüyorum, vuruş hissiyatları da güzel ama dürbün kapalıyken garip oluyor. Onun dışında yakın dövüş silahları var. Bazı silahlarda da süngü var, kullanması çok hoşuma gitti.

Araçlar

Bildiğimiz BF serisindeki savaş araçları. Ama at sürme olayı var. Sebebini bilmiyorum at sürmek çok hoşuma gitti. Gayet beğendim.

Oynanış

Silahlar, at sürmek, savaşın ortasında ilerlemek gibi şeyleri yapmak zevkli. Oynayışı sevdim.

Zorluk

Her zamanki gibi seçebiliyoruz. Aşırı zor olduğunu düşünmüyorum.

Hatalar

İlk defa herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Yüzüm güldü.

Savaş\Aksiyon

Savaş ortamını yeterince güzel yapmışlar. Çevrede olan olaylar vs. gayet iyi olmuş.

Hikaye

Bu kısmı bilerek sonlara bıraktım, çünkü ağır eleştirilerim var. Öncelikle hepimizin bildiği 1. dünya savaşı ve içinde Osmanlı da var. Buraya kadar iyi, özellikle ben gaza gelmiştim. Sonra direk “HABERCİ” isimli bölüme daldım. Koskoca savaşı bir habercinin gözünden oynuyor ve “güya” kazandığımız şekilde bitiyor. Sonra 2-3 satırla “Üstün çabalarla Türk’ler kazandı”. Bu mu yani? Mükemmel potansiyeli olan bir oyun yapmışsınız, ne zorluklarla kazanılan bir savaşın en garip yerini oynuyoruz sadece. Sonra 2-3 satır ile “savaşı kazandılar” deyip bitirmişler. Savaşı böyle göstermeleri hiç hoşuma gitmedi. Burada 2 ihtimal var. Ya savaşı hazırlarken taraflı hazırladılar ya da “uğraşmazsak da olur” kafasıyla yaptılar.

Fiyat

Normal hali çok yüksek. İndirimde çok uygun oluyor zaten Amazon Prime’da ücretsiz verdi.

Peki Alınır mı?

Şu Osmanlı olayları dışında gayet güzel bir oyun. Oynanışı, grafikleri çok güzel olmuş. İndirimde girdiği zaman alınır. 4 Ağustos 2021’e kadar da Amazon Prime ile ücretsiz alabilirsiniz.

İncelemenin sonunda geldik, okuduğunuz için teşekkür ederim. :) @Turkish Kebab

Save 88% on Battlefield 1 ™ on Steam

Son düzenleyen: Moderatör:
Osmanlı bölümünden kasımpaşa olayı var efsane.
İnşalah duyabilirsiniz.
İnceleme güzel 5500M ile ortalama Ultra'da kaç FPS alırım?
Kaç FPS olur bilmiyorum ama oynattırır hocam.
Alman, ingiliz öldürürken sorun yok mu?
Sorun tek o değil. Sorun savaşın resmen taraflı şekilde hazırlamışlar. Biz kazandık ama savaşı hiç bilmeyen birisi oynarsa kaybettiğimizi düşünür.

İncelemeleriniz güzel oluyor hocam, elinize sağlık. Osmanlı konusunu bilemedim ama taraf tutma olacağını çok düşünmüyorum.

Sırada bir şey var mı?

İncelemeleriniz güzel oluyor hocam, elinize sağlık. Osmanlı konusunu bilemedim ama taraf tutma olacağını çok düşünmüyorum.

Sırada bir şey var mı?
BF5 de bedava gelirse onu incelerim. Onun dışında ilgimi çeken herhangi bir oyun gelebilir. :D

Sorun tek o değil. Sorun savaşın resmen taraflı şekilde hazırlamışlar. Biz kazandık ama savaşı hiç bilmeyen birisi oynarsa kaybettiğimizi düşünür.

Hikaye bölümünde tarihi mi değiştirmişler? Böyle bir şey yoktu.
Benim hatırladığım kadarıyla "tüm çabalara rağmen Osmanlı kazandı" gibi bir yazı çıkıyordu.
Bunda ben küçümseme aşağılama vb.. göremiyorum.
Kendi ata nı öldürmek yerine düşman askerini öldürmek sorun değil bence.

Öldürme o zaman.

Hikaye bölümünde tarihi mi değiştirmişler? Böyle bir şey yoktu.
Benim hatırladığım kadarıyla "tüm çabalara rağmen Osmanlı kazandı" gibi bir yazı çıkıyordu.
Bunda ben küçümseme aşağılama vb.. göremiyorum.
Cümle de problem yok. Şimdi o yazının olmadığını düşünelim. Sadece oynadığımız kısım var. Kimin kazandığını düşürsünüz?

Geri
Yukarı