Battlefield 1 Türk düşmanlığı

Ben bunun tesadüf olduğunu düşünüyorum. Battlefield gibi büyük bir yapımda herhangi bir ülkeye düşmanlık göstermeye cesaret edemez yapımcılar. Mesela hikaye modunun Çanakkale bölümünün sonunda ekrana şu yazılar çıkıyor.

"Vahşi çatışma 9 ay sürdü ve sonunda osmanlılar uğruna çok şey feda ettikleri zafere ulaştılar. Gelibolu'yu vermediler. Yüz bine yakın Osman'lı askeri vatanlarını savunurken can verdi. Onların arasından sonrasında Türkiye cumhuriyeti'ni kuracak deneyimli liderler çıktı."

Şöyle düşün biz Türk askeri olarak oynasaydık o oyunda ingiliz askerlerini öldürecektik bu seferde bu durum ingiliz oyuncuların hoşuna gitmeyecekti bu kadar bencil olma. Ayrıca evet kendi askerlerimize karşı savaşıyoruz ama oyunun sonunda Osman'lı'nın savaşı kazandığı açıkça vurgulanıyor.

"Vahşi çatışma 9 ay sürdü ve sonunda osmanlılar uğruna çok şey feda ettikleri zafere ulaştılar. Gelibolu'yu vermediler. Yüz bine yakın Osman'lı askeri vatanlarını savunurken can verdi. Onların arasından sonrasında Türkiye cumhuriyeti'ni kuracak deneyimli liderler çıktı."

Dünyada ki tek ülke Türkiye'ymiş gib davranıyor herkes diğer ülkelerin vatandaşları insan değil sanki.

👏👏👏👏👏👏👏👏 Tebrik ediyorum ama keske Battlefield bizi Türk askeri yapsa o zaman daha iyi olur hem de türklerde olmayan şeyleri koyup bolumu zorlaştırmaya çalışmaz.

İslamofobi ile Türk Bayrağı arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz gerçekten çok merak ettim. Avrupa veya Amerika'da Türkleri ilgilendiren herhangi bir etnik merkezcilik durumu da yok.
Türk bayrağında bulunan hilal şeklindeki ay İslam dinini temsil eder beş köşeli yıldız ise İslamın beş şartı anlamını taşır. Daha vatandaşı olduğun ülkenin bayrağını tanımıyorsun sonra da Türk bayrağı ile İslamın, İslamafobinin ne ilgisi olabilir ki diye bana sorarsın tabi, cahillik diz boyu.

Son düzenleme:
Oyunda Türkçe yama olur o oyunda bağrağa sıkarsın bayrağa sıkmazsın bir tane oyun olur o oyun en çok Türkiye'de oynanır ama yine de Türkçe yama getirilmez bu böyledir kabul edir her yerde Türk düşmanlığı var.
Hangi oyun hocam ?
Yanlışlık olabilir. Belki bilmeyerek yaptılar? Hemen karar verilemez.
Ne alaka kardeşim. Koskoca kaç bin çalışanı olan şirket yanlışlık mı yapacak hemde bitmiş oyunda. Oyuna resmi olarak daha güncelleme gelmiyecektir.

Türk bayrağında bulunan hilal şeklindeki ay İslam dinini temsil eder beş köşeli yıldız ise İslamın beş şartı anlamını taşır. Daha vatandaşı olduğun ülkenin bayrağını tanımıyorsun sonra da Türk bayrağı ile İslamın, İslamafobinin ne ilgisi olabilir ki diye bana sorarsın tabi, cahillik diz boyu.
İnsanları 'çok bilmişlik' edasıyla ve 'egoistçe' tavırla, bir konuyu bilmiyor diye aşağılamak ne kadar doğru? Bir şeyi biliyormuşsun gibi konuşmuşsun ama Türk bayrağı ile ilgili sende pek bir şey bilmiyorsun.

Birincisi Türk bayrağındaki hilal ile yıldızı kesin olarak İslam'a bağlayamazsın sadece görüş bildirebilirsin. İslam'ın simgesi hilal dersin, beş köşeli yıldız anlamını da İslam'ın beş şartı olduğu için dersin ve kendine göre İslam'a yorumlarsın. Ama bu sana göre öyledir, kesin bir şey değildir.

İkincisi ve asıl gerçek ise; hilal ve yıldız şekli İslam'dan çok öteye, eski Türklere yani Orta Asya Türklerine dayanır. Türkler zaten hilal ve yıldız sembolleri ile iç içeydi, paralarına hükümdarlarının resmini ve bazen tek hilal, bazen hilal-ay birleşimi ile birlikte bastırırdı. Hatta birkaç örnek göstereyim;

9bb5bcb0ebf9b89ad21bbfcc8d5cc339--rare-coins-silver-coins.jpg
23.gif
images.jpg

IMG_9334.jpg
IMG_9338.jpg

Üçüncü olarakta hilal ve yıldız eski Türklerde "Türklüğü" temsil etmektedir. Hilal taktiği nereden geliyor veya niye Türklere ithaf edilir sanıyorsun? Çünkü Türkler kendisini hilal ile temsil etmektedir. Yıldız ise insanı, birliği ve sonsuzluğu temsil eder yani kısaca bağımsızlığı, özgürlüğü de diyebiliriz.

Umuyorum ki şimdi, vatandaşı olduğun ülkenin bayrağını daha iyi tanımışsındır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı