Bazı kişiler çok itici geliyor ve bazı kişilerden bayağı çekiniyorum

Acaba bir psikoloğa mı görünsen? Son zamanlarda bu tarz bir sürü açtığın konu gördüm ama bakmadım. İlk kez buna bakıyorum ve durumun çok iyi değil.

Hani bende çok sosyal biri değilim. Geçen seneye kadar bende kızlarla konuşamıyordum, çoğu zaman gruplarda sessiz olan bendim. Ne varsa içimde yaşıyordum. Bu sene ne olduysa hepsini aştım. (8. sınıfın sonlarına doğru düzelmeye başladım aslında. Ama araya tatil girince bütün sosyallik gitmişti.)

En büyük şansım liseye başlamak oldu. Sıfırdan kendime ortam kurdum. Arkadaşlarımın çoğu başlarda hiç konuşmuyordu. Benden beterini görünce hepsini düzelttim. Oradan da baya özgüven geldi zaten. Senin şu "Bakımlı olan itici kızların" da baya faydası oldu. Çoğu çok sosyal oluyor. Okulun ilk haftalarında herkesle konuşuyorlar. Öyle yada böyle konuşuyorsun yani. Sayelerinde kızların uzaylı olmadığını öğrendim. Şuan çoğu ile yakın arkadaş oldum. Kafa dağıtmak için birebirler.

Eski ortaokulumdan gelen baya kişi vardı. Onlarında yardımı oldu elbet. Başlarda onlarla takılıyordum... Neyse fazla uzattım. Zaten açık lise okuyormuşsun.

Sana verebileceğim iki tavsiye var. İlki git bir topluluğa katıl. Technopat mesela. Ama burası sanal. İnsanlarla yüz yüze görüşebileceğin bir ortama gir. Gireceğin toplum zaten hobilerim/zevklerinin doğrultusunda olur. İlla konuşacak bir şeyler bulursun insanlarla.

İkincisi, kimse mükemmel değil. Hiç bir insan istediğin gibi olmayacak. Dünyada iki tane Necmi yok. İnsanları kusuruyla seveceksin. O kusurları görmezden geleceksin. Mesela en yakın arkadaşlarımdan biri Hitler'i seviyor. (Zekasını seviyormuşmuş.) Ben Hitler'den nefret ederim. Savunduğu fikirlerden iğrenirim. Ama biz bu konuyu deşmiyoruz. Laf ortasında sen Hitler'i sevdin demiyorum.

Neyse daha fazla okunamayacak kadar uzatmadan kesiyorum.

2-3 tane böyle konunu gördüm. Bu kadar zor değil arkadaş edinmek emin ol. Çık bir caddeye, mahalleye yok mu hiç konuşacak biri? Ya da git çalış, evde oturmaktan iyidir.
Abi caddeye çıkınca konuşacak birisi nasıl buluyorsunuz ya, siz uyguluyor musunuz cidden bu dediğinizi, ben hiç rastlamadım?

Çalışmayı düşünüyorum da iş veren yok.
O zaman niye yaşıyoruz ki zaten öleceğiz. Önemli olan o süreç değil mi, yaşamımızı nasıl geçirdiğimiz o yolda neler yaşadığımız değil mi? Yoksa bütün insanların gideceği yer belli. Aynı mantıkla sende daha yola çıkmadan sonuç yazıyorsun kendine ama dene bakalım bir. O süreç nasıl ilerleyecek, nasıl bir deneyim yaşayacaksın. O bahsettiğin tiplerin çoğun da cahil cesareti var. Bu da iyi bir şey bence. Hatta seni çözüme götürecek yol başka birinden geçiyordur belki.

Abi en son yapacağım şey valla bir kızla konuşmak, ben kendi cinsimle bile konuşurken çekiniyorum. Hem kızı nerden bulayım ki?
Acaba bir psikoloğa mı görünsen? Son zamanlarda bu tarz bir sürü açtığın konu gördüm ama bakmadım. İlk kez buna bakıyorum ve durumun çok iyi değil.

Hani bende çok sosyal biri değilim. Geçen seneye kadar bende kızlarla konuşamıyordum, çoğu zaman gruplarda sessiz olan bendim. Ne varsa içimde yaşıyordum. Bu sene ne olduysa hepsini aştım. (8. sınıfın sonlarına doğru düzelmeye başladım aslında. Ama araya tatil girince bütün sosyallik gitmişti.)

En büyük şansım liseye başlamak oldu. Sıfırdan kendime ortam kurdum. Arkadaşlarımın çoğu başlarda hiç konuşmuyordu. Benden beterini görünce hepsini düzelttim. Oradan da baya özgüven geldi zaten. Senin şu "Bakımlı olan itici kızların" da baya faydası oldu. Çoğu çok sosyal oluyor. Okulun ilk haftalarında herkesle konuşuyorlar. Öyle yada böyle konuşuyorsun yani. Sayelerinde kızların uzaylı olmadığını öğrendim. Şuan çoğu ile yakın arkadaş oldum. Kafa dağıtmak için birebirler.

Eski ortaokulumdan gelen baya kişi vardı. Onlarında yardımı oldu elbet. Başlarda onlarla takılıyordum... Neyse fazla uzattım. Zaten açık lise okuyormuşsun.

Sana verebileceğim iki tavsiye var. İlki git bir topluluğa katıl. Technopat mesela. Ama burası sanal. İnsanlarla yüz yüze görüşebileceğin bir ortama gir. Gireceğin toplum zaten hobilerim/zevklerinin doğrultusunda olur. İlla konuşacak bir şeyler bulursun insanlarla.

İkincisi, kimse mükemmel değil. Hiç bir insan istediğin gibi olmayacak. Dünyada iki tane Necmi yok. İnsanları kusuruyla seveceksin. O kusurları görmezden geleceksin. Mesela en yakın arkadaşlarımdan biri Hitler'i seviyor. (Zekasını seviyormuşmuş.) Ben Hitler'den nefret ederim. Savunduğu fikirlerden iğrenirim. Ama biz bu konuyu deşmiyoruz. Laf ortasında sen Hitler'i sevdin demiyorum.

Sen şanslıymışsın 14 yaşında lisede düzeltmişsin olayı. Ben gelmişim 21 yaşına, seninkinden zor olur benimki.

Ben lisedeyken 1 erkeğe 3 erkek düşüyordu. Senin o gördüğüm kızları ben görmedim hiç.

Bu arada kızlara itici demedim, çekiniyorum demiştim sadece.

Son düzenleme:
Ben bir yere müşteri olarak girmiyorum ki niye selam vereyim esnafa? Ayrıca tanışmak demiştin, bu dediğin sadece selamlaşmak.
Arkadaş git tanış o zaman. Sen bahane arıyorsun gibime geliyor. Markete girince bakkala girince alıp çıkma mesela surda oturuyorum, kolay gelsin. Memleket nere falan muhabbet açabilirsin istiyorsan.

Arkadaş git tanış o zaman. Sen bahane arıyorsun gibime geliyor. Markete girince bakkala girince alıp çıkma mesela surda oturuyorum, kolay gelsin. Memleket nere falan muhabbet açabilirsin istiyorsan.
Abi memleket nere muhabbetini hiç sevmem ya, onu bile maddeler arasına ekleyebilirim aslında. Memleketimden millete ne ya? Memlekete hiç gitmedim bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hiç unutmam, Yıl 2006-2009 arası, televizyonda Star TV akşam haberlerini izliyoruz. O zamanlar modaydı bu şarkı ve hareketler, Sokakta bir yere tutunup Amuda kalkmışlardı 😄 . Bu da böyle bi anımdır.

Son düzenleme:

Kızlar konuştu diyordun, sende tip var mı?

Benim tip normal ama zayıfım diye kesin iplememişlerdir. Dönüp de bana bakan bir kıza hiç rastlamadım.

Hatta ilkokulda sınıftaki kızlar dışlıyordu sanki beni.

Kızlar konuştu diyordun, sende tip var mı?

Benim tip normal ama zayıfım diye kesin iplememişlerdir. Dönüp de bana bakan bir kıza hiç rastlamadım.

Hatta ilkokulda sınıftaki kızlar dışlıyordu sanki beni.
Kardeşim kızları gözünüzde bu kadar büyütmeyin kızların ve erkeklerin tek farkı cinsel organları başka da bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı