Okulda bazı kişiler tarafından dışlanmak

Eğer istemiyolarsa muhatap olma, kendini de ezdirme boş ver onlardan bir halt olmaz. Koskoca okulda bir tane sınıf yoktur diye tahmin ediyorum illaki birisini bulursun.

Kısaca olayı anlatıyorum. 10. Sınıfım ve bu sene sınıfım değişti. Normal olarak daha çok samimi olmamızı beklemiyorum yeni sınıf arkadaşlarımla fakat benim gibi yeni gelen birine daha samimi daha yakın davranan biri nedense bana her şeyde laf ediyor. Ben de anlamıyorum sorun bende mi onda mı. Durduk yere DC sunucusundan atmışlar. Çocuğa "benden hoşlanmadın farkındayım ve rahatsız oluyorsan dikkat ederim, bunu sitem etmek için demiyorum. " yazdım ve görüldü attı. Ne yapmalıyım? Sorun şu, sınıftaki en sosyal kişi de o, her şeyi o organize ediyor. Sınıfta benim olmadığım bir grup var ve hep orda konuşuyorlar. O sunucuda ben yokum fakat benim gibi yeni gelen çocuk var. Onlarla takılmazsam da çok sıkıcı oluyor. Öneriniz ya da yorumunuz var ise bekliyorum.
Salla gitsin allahın toxic leriylemi uğraşacan.

Kısaca olayı anlatıyorum. 10. Sınıfım ve bu sene sınıfım değişti. Normal olarak daha çok samimi olmamızı beklemiyorum yeni sınıf arkadaşlarımla fakat benim gibi yeni gelen birine daha samimi daha yakın davranan biri nedense bana her şeyde laf ediyor. Ben de anlamıyorum sorun bende mi onda mı. Durduk yere DC sunucusundan atmışlar. Çocuğa "benden hoşlanmadın farkındayım ve rahatsız oluyorsan dikkat ederim, bunu sitem etmek için demiyorum. " yazdım ve görüldü attı. Ne yapmalıyım? Sorun şu, sınıftaki en sosyal kişi de o, her şeyi o organize ediyor. Sınıfta benim olmadığım bir grup var ve hep orda konuşuyorlar. O sunucuda ben yokum fakat benim gibi yeni gelen çocuk var. Onlarla takılmazsam da çok sıkıcı oluyor. Öneriniz ya da yorumunuz var ise bekliyorum.
Kendini ezdirme. Senin hakkında dalga geçerler büyük ihtimal. Sende onlara yanıt ver ezilme sınıfta.

Ya onlarla takılma dersine odaklan ya da sınıfın en popüleri olmaya çalış. Tek yapman gereken sürekli espiri yapmak.

Hocam illa ki okulunuzda seçmeli dersler vardır, seçmeli ders vakti geldiği zaman başka bir sınıfta, başka sınıftan gelen insanlarla takılma şansınız olur. Seçmeli ders saatini çok iyi değerlendirin ve yeni arkadaşlar edinin. Böylece okul hayatınız çok daha iyi ve sosyal geçecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı