Okulda bazı kişiler tarafından dışlanmak

Espri deme bi arkadaşım var başka şehre taşındı çok üzüldüm tatlı çocuktu sürekli espri yapardı.
O kişi sen ol sınıfın neşe kaynağı ol. Ben de 11.sınıfım sınıfın en sessiziyim. Bugün en çok konuşan bana dedi ki "sende bize katıl, insanlara bulaşa, derste konuş" cidden böyle dedi. Bunlar gibi olmak her zaman kötüdür. Ama sınıfta veya okulda yine de kendine sosyalleşecek insan bul. Eğer yeterince arkadaşın varsa boşver o sınıfı salla gitsin.

Kısaca olayı anlatıyorum. 10. Sınıfım ve bu sene sınıfım değişti. Normal olarak daha çok samimi olmamızı beklemiyorum yeni sınıf arkadaşlarımla fakat benim gibi yeni gelen birine daha samimi daha yakın davranan biri nedense bana her şeyde laf ediyor. Ben de anlamıyorum sorun bende mi onda mı. Durduk yere DC sunucusundan atmışlar. Çocuğa "benden hoşlanmadın farkındayım ve rahatsız oluyorsan dikkat ederim, bunu sitem etmek için demiyorum. " yazdım ve görüldü attı. Ne yapmalıyım? Sorun şu, sınıftaki en sosyal kişi de o, her şeyi o organize ediyor. Sınıfta benim olmadığım bir grup var ve hep orda konuşuyorlar. O sunucuda ben yokum fakat benim gibi yeni gelen çocuk var. Onlarla takılmazsam da çok sıkıcı oluyor. Öneriniz ya da yorumunuz var ise bekliyorum.
Sonradan seni aralarına alsalar bile yaklaşmanı pek önermem, çünkü ya kullanmak için alırlar ya da bir şey olduğunda suçu sana atabilmek için. Bu konularda kullanılma ihtimalin yüksek, okulda eski sınıfından yakın arkadaşların varsa onların yanına git. Zaten arkadaşlarının arkadaşlarıyla tanışa tanışa bir şekilde genişler tanıdığın insan sayısı.

Geri
Yukarı