Bedelli Askerlik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Daha fazla  
Arkadaşlar son günlerde gündeme gelmeye başladı. Sizin düşünceleriniz neler sizce gelsin mi bedelli askerlik? Fikirlerinizi merak ediyorum. Bana göre çıkarsa eğer yine üzülen fakir olacak. Yine konuşan para olacak.

Herkesin zorla askere gitmesi çok saçma. Adam belki mühendis ve önemli projeleri var. Sen onu 6 ay boyunca harıl harıl boş işler yaptırıyorsun. Bazı insanlar disipline edilmeli tabii ki. Çok fazla haddini bilmez insan var çünkü.

Vatani Görev bu isteyip istememekle alakası olmamalı! Konuşulmamalı da! Canım Askerim bizim için, Vatan için, Bayrak için orada şehit olsun biz de Bedelli Düşünelim? Benim dünyam da yok böyle bir şey. Umarım da hiç bir Türk'te olmaz.
Nedense hiç bir bakan oğlu şehit olmuyor askerlik kesinlikle isteğe bağlı olmalı isteyen gitmeli gidecek kiside 1 elin parmağını geçmez.

Umarım açıklayıcı olmuştur, lütfen izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O gitmezse, bu gitmezse kim koruyacak bu toprakları ?
Paralı askerler. Fakirin oğlu ölsün zengininki çürük alsın muaf olsun yok öyle dünya isteyen gönüllü olarak yapması lazım istemeyen kesinlikle yapmamalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı