Bedelli askerlik hakkında düşünceleriniz neler?

BedelsizASKER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nizamiye
Daha fazla  
Ben doğru bulmuyorum ya. Herkes 21 gün ücretsiz yapsın ya da herkes 6 ay zorunlu gitsin. Bedelli yapanlar bahane üretiyor, yok evliyim yok 2 çocuk var yok dükkan var. Arkadaşlar ben Mardin'de yaptım askerliği yıllar önce, ne çocuklar gördüm. 20 yaşında 3 çocuğu var adamın, köyünden çıkmış gelmiş, onun ne günahı var? Elinde silah -10 derecede kulede nöbet tutuyor gecenin üçünde, tek günahı parasının olmaması, emin olun bu mesele bahane üretme meselesi değil, para meselesi. Böyle ayrımcılık olmaz.

Bir de bu çocuklar şehit oluyor, o yüzden bu bedelli yapan arkadaşlar boşa yere bahane üretmesin. Param vardı, gitmedim desin. Bu arada e-Devlet üzerinden de askerlik durum belgesi değiştirilmiş. Eskiden nerede, nasıl, hangi tarihlerde yaptığın yazıyordu. Artık sadece askerlik hizmetini yerine getirmiştir yazıyor. Bedelli yapan adamda da aynısı yazıyor, gerçekten yazık.

Bedelli askerlik olmalıdır. Askerliğin amacı devletin asker ihtiyacını azaltmaktır. Eğer devletin askere ihtiyacı varsa bedelli askerlik olmazdı. Ha askere gitmişsin, ha 40 bin lira verip devletin cebini doldurmuşsun. Aynı şey. Param olsa ben de gitmem. 6 ayımı heba etmeyi istemem.

Niye bu kadar öfkelisiniz bedelli askerliğe? Ben de elimde fırsat olursa bedelli yapacağım. Askerliği adamlık zanneden tiplerden de rahatsız oluyorum açıkçası. Benim bedelliye vereceğim para devlete(veya başka bir yere) gidecek, en azından katkım daha büyük olur ülkeye. 6 ay patates soyuyorsun, bir olayı yok. Ayrıca ortam çok pis.

Babamın bir gün tuvalete gidiyor. Her şey iyi hoş. Ta ki birinin dışkı ile duvara "Şafak geliyor Allah allah," yazdığını görene kadar. Şimdi ben bu adamla aynı ortamda kalmak istemesem benim mi suçum bu?

Niye bu kadar öfkelisiniz bedelli askerliğe? Ben de elimde fırsat olursa bedelli yapacağım. Askerliği adamlık zanneden tiplerden de rahatsız oluyorum açıkçası. Benim bedelliye vereceğim para devlete(veya başka bir yere) gidecek, en azından katkım daha büyük olur ülkeye. 6 ay patates soyuyorsun, bir olayı yok. Ayrıca ortam çok pis.

Babamın bir gün tuvalete gidiyor. Her şey iyi hoş. Ta ki birinin dışkı ile duvara "Şafak geliyor Allah allah," yazdığını görene kadar. Şimdi ben bu adamla aynı ortamda kalmak istemesem benim mi suçum bu?
Bruh moment.
İşte bu yüzden profesyonel askerlik.

Yeni konular

Geri
Yukarı