Bedene ihtiyaç duymayan beyin var mıdır?

Resim yapmak mental olarak sağlığınızı korumanızı sağlar. Fikrinizi kağıda dökmek size daha fazla fikir verir. Belki o resimleri sergilemek size para ve şöhret getirecektir. Farklı şekillerde adlandırsanız da hayatta kalma çabanızın bir ürünüdür.

O cümlemde genel olarak konuştuğum net bir şekilde anlaşılıyor. Tekrar okuyun lütfen.

Kimin hayatta kalma ihtimali, sadece benim mi? Yoksa çevremdekileri de mi gözettim? Ayrım bu kadar zor değil. Canlı kalmak zorundayım ve benim canlı kalabilmem için diğerlerinin varlığı da zorunlu. Bu demek değildir ki ben bundan nemalanmalıyım.

Resim yapmak mental olarak sağlığınızı korumanızı sağlar. Fikrinizi kağıda dökmek size daha fazla fikir verir. Belki o resimleri sergilemek size para ve şöhret getirecektir. Farklı şekillerde adlandırsanız da hayatta kalma çabanızın bir ürünüdür.
Araştırarak öğrenmek yerine fikir yürüterek sabit fikirler üzerinden ilerliyorsunuz. Türkiyede yaşayanların en büyük problemi bu olabilir. Sabit fikirli olmak ve araştırma yapmamak hayatta kalma ve neslinizi devam ettirmenize engel olabilir aman dikkat edin. İyi geceler.

Kimin hayatta kalma ihtimali, sadece benim mi? Yoksa çevremdekileri de mi gözettim? Ayrım bu kadar zor değil. Canlı kalmak zorundayım ve benim canlı kalabilmem için diğerlerinin varliğı da zorunlu. Bu demek değildir ki ben bundan nemalanmalıyım.
Karşılıklı çıkar ilişkisi. Çevrenizdekileri gözetmediniz, onlar zaten kendi için bu ilişkiye onay verdi. Kazan-kazan durumu olduğu için birbirinize zarar vermemeyi kabul ettiniz.
Araştırarak öğrenmek yerine fikir yürüterek sabit fikirler üzerinden ilerliyorsunuz. Türkiye'de yaşayanların en büyük problemi bu olabilir. Sabit fikirli olmak ve araştırma yapmamak hayatta kalma ve neslinizi devam ettirmenize engel olabilir aman dikkat edin. İyi geceler.
Oluşturduğunuz bütün idealler hayatta kalma çabanızın bir ürünüdür. Hayatınızın her alanına çok az düşünerek bu hayatta kalma çabanızı rahatlıkla görebilirsiniz. Her şey en sonunda hayatta kalmaya çıkacaktır. İnsanların beyinle uğraşması hayatta kalma ihtimallerini arttırır. Ne kadar bilirseniz ve çözerseniz karşılaşabileceğiniz durumlara ve saldırılara karşı o kadar da hazırlıklı olabilirsiniz. İstediğiniz kadar inkar edebilirsiniz ancak bu en baştan beri böyleydi ve bu şekilde devam edecek. İnsanlar gelişmiş oldukları için kendilerini özel varlıklar zannettiler, ancak tek amaçları hayatta kalmaktı ve ciddi bir avantaja sahip oldukları için bunu başarabildiler.

Karşılıklı çıkar ilişkisi. Çevrenizdekileri gözetmediniz, onlar zaten kendi için bu ilişkiye onay verdi. Kazan-kazan durumu olduğu için birbirinize zarar vermemeyi kabul ettiniz.

Oluşturduğunuz bütün idealler hayatta kalma çabanızın bir ürünüdür. Hayatınızın her alanına çok az düşünerek bu hayatta kalma çabanızı rahatlıkla görebilirsiniz. Her şey en sonunda hayatta kalmaya çıkacaktır. İnsanların beyinle uğraşması hayatta kalma ihtimallerini arttırır. Ne kadar bilirseniz ve çözerseniz karşılaşabileceğiniz durumlara ve saldırılara karşı o kadar da hazırlıklı olabilirsiniz. İstediğiniz kadar inkar edebilirsiniz ancak bu en baştan beri böyleydi ve bu şekilde devam edecek.
Allah rızası için bana bir kaynak gösterin. Doğru düzgün bir dergide yayınlanmış 1 kaynak.

Barış inşa edilmedi mi? Zarar vermeden de çıkar yol bulunmadı mı?
Bu sadece tek bir konudaydı. Sadece kendiniz rekabet içinde değilsiniz. Doğayla, evrenle ve her şeyle bir rekabet içindesiniz. Bu dış etkenlere karşı kendinizi savunabilmek için bir çıkar anlaşması yaptınız. Bir ateşkes var gibi gözükse de bu sefer kendi içlerinde savaş ve mücadele başladı. YGS gibi sınavlar, kariyer basamağı tırmanmaya çalışmak gibi birçok örnek verilebilir.

...Doğru düzgün bir dergide yayınlanmış 1 kaynak...
Ne kaynağı istiyorsunuz acaba? Şu ana kadar konuştuklarımız felsefenin kendisinden başka bir şey değildi, bilimle alakası yoktu ve çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Tek diyebileceğim bilimin de insanların elinde hayatta kalmayı kolaylaştıracak bir koz olması.

Konu zaten çok sapmış. Konunun sorusunun cevabı şu anlık yok. Kendi işinizden dolayı bunu biliyor veya görmüş olmanız lazım.

Ne kaynağı istiyorsunuz acaba? Şu ana kadar konuştuklarımız felsefenin kendisinden başka bir şey değildi, bilimle alakası yoktu ve çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Tek diyebileceğim bilimin de insanların elinde hayatta kalmayı kolaylaştıracak bir koz olması.
Bilimle alakası olmadığını yazdıklarınızı okudukça görüyorum zaten :)

Bu sadece tek bir konudaydı. Sadece kendiniz rekabet içinde değilsiniz. Doğayla, evrenle ve her şeyle bir rekabet içindesiniz. Bu dış etkenlere karşı kendinizi savunabilmek için bir çıkar anlaşması yaptınız. Bir ateşkes var gibi gözükse de bu sefer kendi içlerinde savaş ve mücadele başladı. YGS gibi sınavlar, kariyer basamağı tırmanmaya çalışmak gibi birçok örnek verilebilir.

Doğaya hükmediyorsunuz, neyin savaşı? YGS falan da bu topraklara has. Gördüğünüzden başkasına ulaşabilmek için biraz farklı yerlere bakmayı deneyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı