Bedene ihtiyaç duymayan beyin var mıdır?

Şu anda iletişim dediğiniz şey ikimizin fikirlerinin savaşıdır. Kendi argümanınızla benim argümanlarım savaşıyor. Birbirimize karşı mücadele verdik. Kazanç? Yok.

Her sohbet birilerine bir şey kazandırır. Sadece siz bireysel bakmakta ve kendinizden ötürü bilmekte ısrarcısınız.

Her sohbet birilerine bir şey kazandırır. Sadece siz bireysel bakmakta ve kendinizden ötürü bilmekte ısrarcısınız.
O kazandığınız şeyleri de başkalarına karşı silah olarak kullanırsınız. Iletişimin kendisi de bir hayatta kalma içgüdüsüdür. Bilgiyi ve deneyimi aktarabilmek daha rahat yaşamayı sağlar ve hayatta kalma ihtimalini arttırır.

O kazandığınız şeyleri de başkalarına karşı silah olarak kullanırsınız. Iletişimin kendisi de bir hayatta kalma içgüdüsüdür. Bilgiyi ve deneyimi aktarabilmek daha rahat yaşamayı sağlar ve hayatta kalma ihtimalini arttırır.

Öyle bir derdim olmadı ve size veya genele, böyle bir çıkarımda bulunulmasına sebep olabilecek bir veri verdiğimi de düşünmüyorum. Aynı şeyleri tekrar etmeyi bırakmanız lazım sanırım.

Ülkemizde beyni olmayan bedenler çok var :) Beyni olup, bedene sahip olmayan örneklerden biri Stephen Hawking diyebiliriz. Başka canlı türleri olarak bu bakımdan dediğinizin olma ihtimali belki vardır. Evrende daha keşfedilmeyen milyonlarca şey var.

Son düzenleme:
Sadece beyinden oluşan organizmada beyni ne olarak ele alacağız? Mesela tek hücreli organizmalarda tüm işlevleri tek bir hücre gerçekleştiriyorsa bu hücre sadece beyinden oluşuyor gibi düşünülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı