"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

emreuls

Hectopat
Daha fazla  
Aynı sorun bende de var; oyun oynarken veya normal internette takılırken fark etmiyor, görüntü bir anda kesiliyor. Klavye ve fare de kapanıyor ama ne hikmetse kasa çalışıyor, reset atmak durumunda kalıyorum. Kalıcı çözümünü bulan var mı yoksa bu sorun yazılımsal mı? Bu arada bilgisayarı servise bile verdim, servis bir sorunun gözükmediğini söyledi .

Aynı sorun bende de var; oyun oynarken veya normal internette takılırken fark etmiyor, görüntü bir anda kesiliyor. Klavye ve fare de kapanıyor ama ne hikmetse kasa çalışıyor, reset atmak durumunda kalıyorum. Kalıcı çözümünü bulan var mı yoksa bu sorun yazılımsal mı? Bu arada bilgisayarı servise bile verdim, servis bir sorunun gözükmediğini söyledi .
Büyük ihtimal aldığın hata Kernel Power 41 (63) hatası, Olay Görüntüleyicisinden sorunun yaşandığı saati bulup aldığın hatayı bul ve yaz.
Ekran Alasdıntısı.PNG

Tek çözüm iade etmek arkadaşlar. Vallahi de, billahi de bu sorunun hiçbir çözümü yok. İade edin kurtulun. O ''AMD'de böyle sorunlar 3 yıl önce vardı çözüldü, siz bakmayın o fanboylara'' diyen, ama asıl fanboyun hası olan insanlara pek kulak asmayın. Millete ucuz diye AMD önerip ''Yahu ikisi de aynı para,NVIDIA almak fanboyluktur, aynı FPS değerlerini veriyorlar. E bu halde neden NVIDIA alıyorsunuz? Yahu kardeşim o wattman sorunları, FPS drop sorunları geçeli yıllar oldu, siz bakmayın o NVIDIA fanboylarına'' diyen çok kişi var bu forumda, kafayı yedirtirler adama.

Ben bu sorunu yaşadım, beni suçladılar bu sorunu yaşıyorum diye, sanki kartı ben bozdum :d ''Donanımın çöpse kartın ne suçu var'' dediler yahu bana. ''PSU'n yetmiyordur, işlemcin dandiktir, RAM'ın azdır'' gibi ne kadar alakasız şey varsa söylediler, üstüne fanboy damgası yedim. ''O kart servisten sana geri gelecek çünkü bu sorun donanımsal'' dedi çok bilmişler. Kart tek seferde iade oldu, aldığım paranında üstüne azıcık koyup 1660 Super aldım çok mutluyum.

Tek çözüm iade etmek arkadaşlar. Vallahi de, billahi de bu sorunun hiçbir çözümü yok. İade edin kurtulun. O ''AMD'de böyle sorunlar 3 yıl önce vardı çözüldü, siz bakmayın o fanboylara'' diyen, ama asıl fanboyun hası olan insanlara pek kulak asmayın. Millete ucuz diye AMD önerip ''Yahu ikisi de aynı para,NVIDIA almak fanboyluktur, aynı FPS değerlerini veriyorlar. E bu halde neden NVIDIA alıyorsunuz? Yahu kardeşim o wattman sorunları, FPS drop sorunları geçeli yıllar oldu, siz bakmayın o NVIDIA fanboylarına'' diyen çok kişi var bu forumda, kafayı yedirtirler adama.

Ben bu sorunu yaşadım, beni suçladılar bu sorunu yaşıyorum diye, sanki kartı ben bozdum :d ''Donanımın çöpse kartın ne suçu var'' dediler yahu bana. ''PSU'n yetmiyordur, işlemcin dandiktir, RAM'ın azdır'' gibi ne kadar alakasız şey varsa söylediler, üstüne fanboy damgası yedim. ''O kart servisten sana geri gelecek çünkü bu sorun donanımsal'' dedi çok bilmişler. Kart tek seferde iade oldu, aldığım paranında üstüne azıcık koyup 1660 Super aldım çok mutluyum.
Kardeşim afedersinde böyle bir şey demen için cahil olman lazım, mavi ekran alsanda kernel power hatası alsanda sistem hata aldığında WattMan ekran kartına zarar gelmesin diye kendini resetler zaten demiş rastgele kitleniyor %100 Kernel Power hatası bir kere sorunun ne kaynağını biliyoruz ne sebebini ikincisi böyle bir önyargıyı kimse yapamaz yıllardır AMD kart kullandım fazlada sorun yaşamadım ama hiç bir zaman fanboyluğunu yapmadım asıl senin yaptığın NVIDIA fanboyluğudur, param olsaydı bende bu driver'dan kurtulmak için NVIDIA alırdım ama RX 6000 serisindeki kartlar rakiplerinden daha güçlü değil mi? Şimdi burda kimse böyle bir algı yapamaz ve yorum yapamaz adam yazmış sadece WattMan böyle resetlendi diye sorunun kaynağı WattMan olmuyor adam Mavi ekran alıyor geri açtığında WattMan kendini resetliyor bilerek yapıyor ki OC varsa zarar vermesin karta, allahım niye bu kadar cahil ve ön yargılı insanlar var ya?
Ayrıca BIOS updatelediğim zaman ilk açışımda mavi ekran diğer açışımda sistem kitlenmesi kapatıp yeniden açışımda yeniden sistem kitlenmesi yaşadım, bu arkadaşın yaşadığı sorunun birebir aynısını yaşadım ve sorun olay görüntüleyicisinde Kernel Power 41 (63) olarak kayıtlıydı, WattMan değildi! Anlayın abi en son ne yapmış BIOS Update yapmış belki driverlar birbirine uymadığı için sistem kitlendi ne biliyorsun?
Al hatta Kernel Power hatası aldığımda açtığım konu başlığı, Recep abimizde RX 570 kaynaklı olabilir yazmasına rağmen değildi, sorunun kaynağını bilip bilmeden kendi bildiklerini hep doğru sanarak konuşma kardeşim.

Tek çözüm iade etmek arkadaşlar. Vallahi de, billahi de bu sorunun hiçbir çözümü yok. İade edin kurtulun. O "AMD'de böyle sorunlar 3 yıl önce vardı çözüldü, siz bakmayın o fanboylara" diyen, ama asıl fanboyun hası olan insanlara pek kulak asmayın. Millete ucuz diye AMD önerip "yahu ikisi de aynı para, NVIDIA almak fanboyluktur, aynı FPS değerlerini veriyorlar. E bu halde neden NVIDIA alıyorsunuz? Yahu kardeşim o WattMan sorunları, FPS düşmesi sorunları geçeli yıllar oldu, siz bakmayın o NVIDIA fanboylarına" diyen çok kişi var bu forumda, kafayı yedirtirler adama.

Ben bu sorunu yaşadım, beni suçladılar bu sorunu yaşıyorum diye, sanki kartı ben bozdum :d "donanımın çöpse kartın ne suçu var" dediler yahu bana. "PSU'n yetmiyordur, işlemcin dandiktir, RAM'ın azdır" gibi ne kadar alakasız şey varsa söylediler, üstüne fanboy damgası yedim. "O kart servisten sana geri gelecek çünkü bu sorun donanımsal" dedi çok bilmişler. Kart tek seferde iade oldu, aldığım paranında üstüne azıcık koyup 1660 Super aldım çok mutluyum.

Ben de hata alıyordum. Güncelleme ile hepsi çözüldü. Şu an herhangi bir sıkıntı yok.

Kardeşim afedersinde böyle bir şey demen için cahil olman lazım, mavi ekran alsanda kernel power hatası alsanda sistem hata aldığında WattMan ekran kartına zarar gelmesin diye kendini resetler zaten demiş rastgele kitleniyor %100 Kernel Power hatası bir kere sorunun ne kaynağını biliyoruz ne sebebini ikincisi böyle bir önyargıyı kimse yapamaz yıllardır AMD kart kullandım fazlada sorun yaşamadım ama hiç bir zaman fanboyluğunu yapmadım asıl senin yaptığın NVIDIA fanboyluğudur, param olsaydı bende bu driver'dan kurtulmak için NVIDIA alırdım ama RX 6000 serisindeki kartlar rakiplerinden daha güçlü değil mi? Şimdi burda kimse böyle bir algı yapamaz ve yorum yapamaz adam yazmış sadece WattMan böyle resetlendi diye sorunun kaynağı WattMan olmuyor adam Mavi ekran alıyor geri açtığında WattMan kendini resetliyor bilerek yapıyor ki OC varsa zarar vermesin karta, allahım niye bu kadar cahil ve ön yargılı insanlar var ya?
Ayrıca BIOS updatelediğim zaman ilk açışımda mavi ekran diğer açışımda sistem kitlenmesi kapatıp yeniden açışımda yeniden sistem kitlenmesi yaşadım, bu arkadaşın yaşadığı sorunun birebir aynısını yaşadım ve sorun olay görüntüleyicisinde Kernel Power 41 (63) olarak kayıtlıydı, WattMan değildi! Anlayın abi en son ne yapmış BIOS Update yapmış belki driverlar birbirine uymadığı için sistem kitlendi ne biliyorsun?
Al hatta Kernel Power hatası aldığımda açtığım konu başlığı, Recep abimizde RX 570 kaynaklı olabilir yazmasına rağmen değildi, sorunun kaynağını bilip bilmeden kendi bildiklerini hep doğru sanarak konuşma kardeşim.
Kartları rakiplerinden güçlü, evet 40 FPS fazla veriyor ama alan adam abuk subuk sorunlarla uğraşıp ilallah ediyor. Kartın sorun çıkartması üreticinin hatası olmasına rağmen, kullanıcı forumlarda kartı düzeltmek için kendi uğraşıyor. Zaten olay görüntüleyicisinde Wattman sorunu yaşadığında Kernel Power olarak gözüküyor, Wattman sorunu yaşadığında orada wattman yaşamışsın yazmıyor. Bende de aynı şekilde gözüküyordu olay günlüğünde. Diğer wattman sorunu yaşayan arkadaşlarda da aynı şekilde gözüküyor. Yahu be adam, bu kartın kendini kapatma sebebi mavi ekran olsa zaten o mavi ekranın kaydedildiği dump diye bir klasör vardı, oraya bakarsın eğer orada bir klasör açılmışsa dersin ki tamam kartın suçu yokmuş, mavi ekrandan kaynaklandığını anlamak zor değil sen hele geç bir orayı. O yollardan bende geçtim bu forumda konu aça aça. Benim yaptığım fanboyluk değil, gayet insanlara bu kartlar daha stabilite yakalamadı, kullananların çoğu abuk subuk sorunlarla uğraşıyor ki bizzat kendim deneyimledim, AMD ekran kartlarında, işlemcilerde yakaladığı performansı ve stabiliteyi yakalayana kadar işin ehli NVIDIA'dan alın, daha az sorun yaşarsınız diyorum. Kendi ağzınla söylüyorsun param olsa bende kurtulmak isterdim diye. Yani ''AMD 90 derece git NVIDIA al'' demek fanboyluk olur, bu dediğim değil. Fanboy adam bir sebep, bir sıkıntı belirtmez, ya işte almayın AMD 90 derece der geçer. Ben almayın derken neden almamaları gerektiğinden de fazlasıyla bahsediyorum. Millet hangi AMD yazılımı stabil diye forumlarda dolaşıyor çaresizce. Çünkü biri wattman yaşıyor, birisi GPU yüzdesi dalgalanması yüzünden FPS drop yaşıyor, diğeri kartı yüke sokan birşey olmadığı halde kartın kendini kullanması sorunu yaşıyor.(Aklına mining gelmesin, çünkü değil) Kartın fabrika çıkışı böyle bir sorunu varsa bunu çözmesi gereken üreticidir, son parasını ekran kartı almaya harcamış, sorunsuz ve akıcı bir şekilde oyun oynamak isteyen kullanıcılar değil.

Yahu o zaman bu sorun neden NVIDIA'ya geçince olmuyor? Ben bilgisayarımı ilk kurduğumda sadece gittim klasik kurulması gereken programları ve driverları kurdum o kadar. Büyük bir hevesle gittim ağır bir oyun indirip oynadım, 1. saatin sonunda görüntü gitti. Ertesi gün devam etti görüntü gitmeye, ben bir sorun olduğunu anladığımda iş işten geçmişti zaten. Bu forumda kaç tane konu açtım, kaç tane çözüm denedim denemek zorunda olmadığım halde çünkü bu kart bana geldiği ilk günden beri böyleydi ve hiçbir sonuç elde edemedim çünkü kart sorunlu açık ve net. Hatta bu forumda bir kullanıcı ile konuştuğumu hatırlıyorum, bana şu lafları söylemişti ''Aldığım RX570 kartta bu sorunu yaşıyordum, ama bu karttan başka kartada param yetmiyordu. Wattman sorununu bir türlü çözemedim mecbur iade ettim. Daha sonra N11 sitesinden bu kumarı tekrar oynadım, sorunlu olmayacağını ümit ederek tekrar satın aldım, yeni aldığım kartta böyle bir sorun yok.'' demişti. Yani BIOS güncellemesi yapmışsındır, driverlar uyumlu değildir gibi şeyleri sen önce bir geç. Çünkü BIOS güncellemesi ya da driverların birbirimle uyumlu olup olmadığını illa ki bulursun, aynı yollardan bende geçtim çünkü. Şimdi diyorsun ki sorunun kaynağı wattman olmadığı halde kart kendini kapattığı için wattman gibi sanabiliyoruz değil mi, çünkü kart zarar gelmemesi açısından kendini kapatıyor bazı durumlarda dediğine göre. O zaman ben sana şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. Ben kartımı değiştirdiğimden beri en ufak bir sorun bile yaşamadım, eğer asıl sorun başka bir şey olsaydı şimdiye kadar açık vermesi gerekmez miydi? 1660'a şubat ayında geçtim 2 ay sonra tam bir yıl olacak. Diyorsun ki yaşamış olabileceğin başka bir sorun vardır onu karttan kaynaklı sanmışsındır wattman yaşadığın için. Yani eğer kartın kendini kapatmasının sebebi bu sorunlardan biri olsa, 1660'a geçtiğimde devam etmesi gerekmez mi? Hadi bunları geç, ben bu kartı servise iadeye yolladım tek seferde iade oldu. Bu serviste çalışan insanların bu kartı denedikleri bilgisayarda da mı acaba sorun vardı ki adamlar ''Arıza tespit edildi iade sağlanacak'' yazdılar bana.

Bende sana kendi açtığım konuları atayımda bir göz at.

Bu kartlar hakkında çok bilgi ve çok tecrübeye sahibim maalesef. Her önünüze gelene cahil demeyin.

İyi forumlar.

Ben de hata alıyordum. Güncelleme ile hepsi çözüldü. Şu an herhangi bir sıkıntı yok.
Sizin adınıza sevindim, gelişme var demek ki.

Kartları rakiplerinden güçlü, evet 40 FPS fazla veriyor ama alan adam abuk subuk sorunlarla uğraşıp ilallah ediyor. Kartın sorun çıkartması üreticinin hatası olmasına rağmen, kullanıcı forumlarda kartı düzeltmek için kendi uğraşıyor. Zaten olay görüntüleyicisinde Wattman sorunu yaşadığında Kernel Power olarak gözüküyor, Wattman sorunu yaşadığında orada wattman yaşamışsın yazmıyor. Bende de aynı şekilde gözüküyordu olay günlüğünde. Diğer wattman sorunu yaşayan arkadaşlarda da aynı şekilde gözüküyor. Yahu be adam, bu kartın kendini kapatma sebebi mavi ekran olsa zaten o mavi ekranın kaydedildiği dump diye bir klasör vardı, oraya bakarsın eğer orada bir klasör açılmışsa dersin ki tamam kartın suçu yokmuş, mavi ekrandan kaynaklandığını anlamak zor değil sen hele geç bir orayı. O yollardan bende geçtim bu forumda konu aça aça. Benim yaptığım fanboyluk değil, gayet insanlara bu kartlar daha stabilite yakalamadı, kullananların çoğu abuk subuk sorunlarla uğraşıyor ki bizzat kendim deneyimledim, AMD ekran kartlarında, işlemcilerde yakaladığı performansı ve stabiliteyi yakalayana kadar işin ehli NVIDIA'dan alın, daha az sorun yaşarsınız diyorum. Kendi ağzınla söylüyorsun param olsa bende kurtulmak isterdim diye. Yani ''AMD 90 derece git NVIDIA al'' demek fanboyluk olur, bu dediğim değil. Fanboy adam bir sebep, bir sıkıntı belirtmez, ya işte almayın AMD 90 derece der geçer. Ben almayın derken neden almamaları gerektiğinden de fazlasıyla bahsediyorum. Millet hangi AMD yazılımı stabil diye forumlarda dolaşıyor çaresizce. Çünkü biri wattman yaşıyor, birisi GPU yüzdesi dalgalanması yüzünden FPS drop yaşıyor, diğeri kartı yüke sokan birşey olmadığı halde kartın kendini kullanması sorunu yaşıyor.(Aklına mining gelmesin, çünkü değil) Kartın fabrika çıkışı böyle bir sorunu varsa bunu çözmesi gereken üreticidir, son parasını ekran kartı almaya harcamış, sorunsuz ve akıcı bir şekilde oyun oynamak isteyen kullanıcılar değil.

Yahu o zaman bu sorun neden NVIDIA tarafı kartlarda oluşmuyor? Ben bilgisayarımı ilk kurduğumda sadece gittim klasik kurulması gereken programları ve driverları kurdum o kadar. Büyük bir hevesle gittim ağır bir oyun indirip oynadım, 1. saatin sonunda görüntü gitti. Ertesi gün devam etti görüntü gitmeye, ben bir sorun olduğunu anladığımda iş işten geçmişti zaten. Bu forumda kaç tane konu açtım, kaç tane çözüm denedim denemek zorunda olmadığım halde çünkü bu kart bana geldiği ilk günden beri böyleydi ve hiçbir sonuç elde edemedim çünkü kart sorunlu açık ve net. Hatta bu forumda bir kullanıcı ile konuştuğumu hatırlıyorum, bana şu lafları söylemişti ''Aldığım RX570 kartta bu sorunu yaşıyordum, ama bu karttan başka kartada param yetmiyordu. Wattman sorununu bir türlü çözemedim mecbur iade ettim. Daha sonra N11 sitesinden bu kumarı tekrar oynadım, sorunlu olmayacağını ümit ederek tekrar satın aldım, yeni aldığım kartta böyle bir sorun yok.'' demişti. Yani BIOS güncellemesi yapmışsındır, driverlar uyumlu değildir gibi şeyleri sen önce bir geç. Çünkü BIOS güncellemesi ya da driverların birbirimle uyumlu olup olmadığını illa ki bulursun, aynı yollardan bende geçtim çünkü. Şimdi diyorsun ki sorunun kaynağı wattman olmadığı halde kart kendini kapattığı için wattman gibi sanabiliyoruz değil mi, çünkü kart zarar gelmemesi açısından kendini kapatıyor bazı durumlarda dediğine göre. O zaman ben sana şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. Ben kartımı değiştirdiğimden beri en ufak bir sorun bile yaşamadım, eğer asıl sorun başka bir şey olsaydı şimdiye kadar açık vermesi gerekmez miydi? 1660'a şubat ayında geçtim 2 ay sonra tam bir yıl olacak. Diyorsun ki yaşamış olabileceğin başka bir sorun vardır onu karttan kaynaklı sanmışsındır wattman yaşadığın için. Yani eğer kartın kendini kapatmasının sebebi bu sorunlardan biri olsa, 1660'a geçtiğimde devam etmesi gerekmez mi? Hadi bunları geç, ben bu kartı servise iadeye yolladım tek seferde iade oldu. Bu serviste çalışan insanların bu kartı denedikleri bilgisayarda da mı acaba sorun vardı ki adamlar ''Arıza tespit edildi iade sağlanacak'' yazdılar bana.

Bu kartlar hakkında çok bilgi ve çok tecrübeye sahibim maalesef. Her önünüze gelene cahil demeyin.

İyi forumlar.

Sizin adınıza sevindim, gelişme var demek ki.
Benim param olsa bende Nvidia alırım ama herkes ister ki ucuzunu alalım, belki sorun PSU kaynaklı? PSU değiştirip çözen arkadaşlarımda var? Sorunun kaynağını bilmeden direk klasik AMD Wattman sorunu demek yanlış, hem AMD hem de NVIDIA çok kullandım, ikisindede Kernel Power 41 hatası aldım 2 sindede sorun kaynağı ekran kartı değildi, önce bi kaynağını bulalım öyle dersin Wattman hatası.

Yeni konular

Geri
Yukarı