Çözüldü R7 240 "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar bu hatayı almaya başladım. YouTube'da video izliyordum bilgisayar da hiçbir problem yokken aniden ekran gidiyor sinyal yok diyor ve bilgisayarı güç düğmesinden kapatmadan düzelmiyor. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise AMD bildirim veriyor ve "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" diyor. Bunun çözümü var mı? Ekran kartımı eski sistemden taktım fakat eski sistemde böyle bir sorun yoktu. Diğer parçalar daha 1 aylık.

• i3 10100F.
  • Crucial 8 GB Ballistix RGB kırmızı DDR4 3000MHz CL15 PC RAM.
  • MSI B460M-A PRO.
  • Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
  • 500 GB HDD.
  • Cougar xtc 650W 80 Plus ARGB.
  • R7 240 2 GB 128 Bit.

Arkadaşlar bu aralar bu hatayı almaya başladım. YouTube'da video izliyordum bilgisayar da hiçbir problem yokken aniden ekran gidiyor sinyal yok diyor ve bilgisayarı güç düğmesinden kapatmadan düzelmiyor. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise AMD bildirim veriyor ve "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" diyor. Bunun çözümü var mı? Ekran kartımı eski sistemden taktım fakat eski sistemde böyle bir sorun yoktu. Diğer parçalar daha 1 aylık.

• i3 10100F.
  • Crucial 8 GB Ballistix RGB kırmızı DDR4 3000MHz CL15 PC RAM.
  • MSI B460M-A PRO.
  • Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
  • 500 GB HDD.
  • Cougar xtc 650W 80 Plus ARGB.
  • R7 240 2 GB 128 Bit.

2 adet sorum var.
1. Sürücüleriniz güncel mi?
2. Bu hata sürekli mi oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kaynaklı olabilir. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp 20.11.2 olan WHQL sürücüyü kurup deneyin.

Çözüm
İşlemlerden sonra tarayıcı ile video izlerken problem olursa, tarayıcı üzerinden Donanım Hızlandırma ayarlarını değiştirip deneyin.

Biliyorum hocam. Bu nedenle DDU işlemini ve sürücüyü tavsiye ettim.

Olacağını zannetmiyorum. Her zaman son sürüm en iyisi olmayabilir. Şahsen, RX 470 ile 20.9.1 WHQL kullanıyorum.

@Yener K. hocam DDU ile kaldırıp 20. 11.2 olan WHQL sürümünü yükledim. Bakalım tekrar olacak mı?

Hocam peki en güncel sürüm değil bir sorun veya FPS düşüklüğü gibi sorunlar olur mu?

Hayır olmaz. Güncellik her zaman daha iyidir ama sizin durumunuzda sorun farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı