Çözüldü R7 240 "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar bu hatayı almaya başladım. YouTube'da video izliyordum bilgisayar da hiçbir problem yokken aniden ekran gidiyor sinyal yok diyor ve bilgisayarı güç düğmesinden kapatmadan düzelmiyor. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise AMD bildirim veriyor ve "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" diyor. Bunun çözümü var mı? Ekran kartımı eski sistemden taktım fakat eski sistemde böyle bir sorun yoktu. Diğer parçalar daha 1 aylık.

• i3 10100F.
  • Crucial 8 GB Ballistix RGB kırmızı DDR4 3000MHz CL15 PC RAM.
  • MSI B460M-A PRO.
  • Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
  • 500 GB HDD.
  • Cougar xtc 650W 80 Plus ARGB.
  • R7 240 2 GB 128 Bit.

@Yener K. @Er73748

Hocam bugün tekrar oldu ekran gitmiş ve klavye mouse hiçbir şekilde yanıt vermiyor. Caps Lock basayım ışık yanıyor mu diye bakayım dedim fakat donmuş işe yaramıyordu. Ne yapmam gerek?

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve aygıt yöneticisinden temel görüntü bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve cihazı kaldır deyin ondan sonra bilgisayarımız yenişen başlatın. (işlemden önce otomatik sürücü güncelleme ayarı açık olduğundan emin olun )

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve aygıt yöneticisinden temel görüntü bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve cihazı kaldır deyin ondan sonra bilgisayarımız yenişen başlatın. (işlemden önce otomatik sürücü güncelleme ayarı açık olduğundan emin olun )

Hocam zaten DDU ile kaldırmıştım tekrar yükedim fakat bir şey değişmedi.

@Yener K. hocam DDU ile kaldırıp 20. 11.2 olan WHQL sürümünü yükledim. Bakalım tekrar olacak mı?

Hocam peki en güncel sürüm değil bir sorun veya FPS düşüklüğü gibi sorunlar olur mu?

Geri
Yukarı