Beklentilerin karşılanmamasıyla deneyimler arasındaki uyuşmazlık

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Telefonumun ekranını korumak için önce internetten cam sipariş ettim ve bir süre kullandıktan sonra kırıldı. Daha sonra bir telefoncudan nano ekran aldım ancak kullanırken ortada belirgin bir çizgi oluştu. Çizgi ne olduğunu sorduğumda, adama geçeceğini söyledi ve geçmediğini fark ettim. Sonradan anladım ki çakma nano ekran kullanıyordu ve bu durumu bilerek geçiştiriyordu.

Daha sonra vatan, Teknosa gibi yerlerden gerçek nano ekran almanın daha iyi olacağını düşündüm, ama geçici olarak yine bir telefoncudan ucuz bir temperli cam taktırdım. Ancak camı simetrik olarak takamadılar ve bu durum beni rahatsız etti.

Sonunda, paraya kıyıp MediaMarkt'a gidip daha kaliteli ve ömür boyu garantili bir nano ekran aldım. Eve döndüğümde, telefonun kendi ekranıyla karşılaştırdığımda net bir kalite farkı olduğunu fark ettim. Anladım ki taktıkları nano ekran kalitesizdi ve MediaMarkt'a geri gidip durumu anlattım.

Ancak oradaki eleman, cihazların farklı olduğunu ve görüntü kalitesinin değişebileceğini söyleyerek durumu geçiştirdi. Bu beni çok sinirlendirdi ve iade başlattım.

Sonrasında başka bir telefoncuya gidip simetrik olarak ekran taktırdım ve sonuçtan oldukça memnun kaldım. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, bu küçük işlem bile MediaMarkt'tan aldığım ekranın daha iyi olduğunu gösterdi.

Bu deneyimlerimden sonra, neden ödediğimiz paraya değecek hizmet alamadığımızı ve basit isteklerimizin neden karşılanamadığını anlamıyorum. Herkesin işini düzgün yapması ve müşteri taleplerine saygı göstermesi gerektiğine inanıyorum.

Sonra ne mi oldu? Bir telefoncuya gittim ve adama simetrik olarak takarsan mutlu olurum dedim ve 50 TL takdırdım. Şaka gibi ama hem daha iyi kapladı hem simetrik oturdu.

Görüntüde az da olsa kalite düşüşü var dı ama kesinlikle Mediamark'a göre daha iyi görüntü verdi. Çok uzun yazdım ama içim dökmek istedim. Abi neden paramızı verdiğimiz zaman insanlar işini iyi yapmaz? Simetrik olsun dediğimiz de neden bu adamın zoruna gidiyor? Ben bunlara hiçbir anlam veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bayramda 1 gününüz bununla mı geçti biraz üzücü olmuş, orada simetrik olsun demenizle bir alakası olduğunu sanmıyorum yani bu insanlar günde sizin gibi yüzlerce müşteri görüyor ve artık günün başında mesaisinin başından sonuna doğru müşterilere gösterdiği özen seviyesi sürekli olarak düşüyor diyebiliriz, bu durum her gün sıfırlanır vs. vs. Tabii ki bu durum özensiz davranma hakkı tanımaz, sizin bu konuda yapabileceğinize gelirsek kendi kendinize işinizi halletmeye çalışın özellikle simetri konusunda eminim siz kendi telefonunuzu kendiniz kullanacağınız için takarken göstereceğiniz özen çok daha fazla olacak belki de 30 saniye ekrana yapıştıracaksınız ve de böyle kenar butik satıcılara iş yaptırırken biraz tembihlemek en iyisidir ben genelde de böyle yaparım biraz surat yemek doğaldır aksi takdirde göstereceğimiz surat ve sonrasındaki pişmanlık genellikle bu duruma kıyasen daha fazla olur.

Yani bayramda 1 gününüz bununla mı geçti biraz üzücü olmuş, orada simetrik olsun demenizle bir alakası olduğunu sanmıyorum yani bu insanlar günde sizin gibi yüzlerce müşteri görüyor ve artık günün başında mesaisinin başından sonuna doğru müşterilere gösterdiği özen seviyesi sürekli olarak düşüyor diyebiliriz, bu durum her gün sıfırlanır vs. vs. Tabii ki bu durum özensiz davranma hakkı tanımaz, sizin bu konuda yapabileceğinize gelirsek kendi kendinize işinizi halletmeye çalışın özellikle simetri konusunda eminim siz kendi telefonunuzu kendiniz kullanacağınız için takarken göstereceğiniz özen çok daha fazla olacak belki de 30 saniye ekrana yapıştıracaksınız ve de böyle kenar butik satıcılara iş yaptırırken biraz tembihlemek en iyisidir ben genelde de böyle yaparım biraz surat yemek doğaldır aksi takdirde göstereceğimiz surat ve sonrasındaki pişmanlık genellikle bu duruma kıyasen daha fazla olur.
Aynen bu bayram bu sebepten benim için sıkıcı geçti diyebiliriz.
Eleman aslında ilgili birisiydi ancak ikinci gidişimde durumu izah ettiğim de hafif bir fevri çıkış yaparak kendince bir açıklama yapıp olayın daha ne olduğunu bilmemesi benide sinirlendi.

Her ne kadar yoğunlukta olsa iş profesyonelliği denen bir şey olduğunu düşünüyorum. En azından daha kibarca sorunu dinleyip anlamaya çalışabilirdi ve olayı tam anlayamadan çok bir şey biliyormuş gibi atarlanması beni rahatsız etti.

Dediğiniz gibi bu saaten sonra daha çok araştırıp kendim bu işleri halletmeye çalışacağım.
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Şaka gibi ama ekran koruyucusunu çoğu kişi düzgün takamıyor. Biz de iki yere taktırdık ancak istediğimiz sonucu vermedi.

Bu arada, maalesef ki Türkiye'de çoğu işin uzmanı olmanız gerekir.

Şaka gibi ama ekran koruyucusunu çoğu kişi düzgün takamıyor. Biz de iki yere taktırdık ancak istediğimiz sonucu vermedi.

Bu arada, maalesef ki Türkiye'de çoğu işin uzmanı olmanız gerekir.
Şahsen ben bu işi yapsam adam bana simetrik oturmamış dediğin de bunun kendi hatam olduğunu düşünür ve işimi düzgün yapmaya çalışırım.

Telefonum da zaten çentik var ve hafif bir kayma bile o çentik yüzünden çirkin bir görüntü oluşuturuyor.

Ayrıca beni şaşırtan diğer bir husus ise mediamark gibi bir yerin bu kadar kalitesiz ekran koruyucu takması çok garip geldi. Sıradan 50 TL'lik bir ekran bile emin olun daha iyi sonuçlar veriyor. Üste ki arkadaşımızın dediği gibi bazı şeyleri araştırıp kendi işimizi kendimiz halletmek daha iyi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı