Bel çevresindeki yağları eritmek zor mu?

furkan12

Kilopat
Daha fazla  
3-4 aydır düzenli karın egzersizleri ve kardiyorları eksik etmedim. Full-body çalışıyorum ama yağ oranım hep aynı kalmış. Sizce bu neden böyle oldu, bu hemen olacak iş değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir kan testi ver. Değerlerine baktır belki TSH vs hormonun referans aralığında değil de yüksektir. Sağlıkçı olmadığımdan bilgi veremiyorum tecrübemden dolayı konuşuyorum bende de yüksekti çok kilo alıyor zor zayıflıyordum. Duruma göre tedaviye başlarsın. Onun haricinde kardiyorlarını ne kadar yapıyorsun, hangi hareketleri yapıyorsun? Gün içerisinde neler yiyorsun? Amacın kilo vermek ise sadece kardiyorlarını daha ağır tutabilir ağırlık antrenmanlarını daha hafif tutabilirsin.

Kalori hesabı yapmadıktan sonra gerisi boş birde baştan söyliyim çok aşırı kilolu değilseniz beliniz incelecek birşey değildir. Onun yapısını küçültemezsin.

Öncelikle bir kan testi ver. Değerlerine baktır belki TSH vs hormonun referans aralığında değil de yüksektir. Sağlıkçı olmadığımdan bilgi veremiyorum tecrübemden dolayı konuşuyorum bende de yüksekti çok kilo alıyor zor zayıflıyordum. Duruma göre tedaviye başlarsın. Onun haricinde kardiyorlarını ne kadar yapıyorsun, hangi hareketleri yapıyorsun? Gün içerisinde neler yiyorsun? Amacın kilo vermek ise sadece kardiyorlarını daha ağır tutabilir ağırlık antrenmanlarını daha hafif tutabilirsin.

Leg extension lunge calf gibi şeyler çalışıyorum bacak olarak antrenman öncesi 10 dakika eliptik bisiklet yapıyorum antrenman sonrası 15 dakika bisiklet karın egzersizleri yapıyorum pec fly chest press birçok makinede çalışıyorum açıkçası dengeli beslenmeye çalışıyorum protein ağırlıklı ama bazen kaçamak da yapıyorum.

@EmreLds hiç yapmadım kalori hesabı 70 kiloyum yağ oranım %19 boyda 1.75

Dostum diyetisyene falan gitmene gerek yok yeni başlayanların düştüğü en büyük hataya düşüp bölgesel yağ yakımı olacağını sanmışsın :( maalesef ki öyle bir şey yok hani demek istediğim şu karın bölgeni çalışarak yağları eritemezsin. Üstteki arkadaşın da dediği gibi bu isin %70'i beslenme %30'u spordur. Günlük alman gereken kalorini internetten hesapla ondan sonra hayatından abur cuburu tamamen çıkar ve şekerle tuzu olabildigince en aza indir. Bol bol yeşillik tüket ve karbonhidrat odaklı değil protein odaklı beslen (tavuk, et, balık). Bunun üstüne günde en fazla 30 dakika kardiyo da eklersen yağlardan eser kalmaz.

Leg extension lunge calf gibi şeyler çalışıyorum bacak olarak antrenman öncesi 10 dakika eliptik bisiklet yapıyorum antrenman sonrası 15 dakika bisiklet karın egzersizleri yapıyorum pec fly chest press birçok makinede çalışıyorum açıkçası dengeli beslenmeye çalışıyorum protein ağırlıklı ama bazen kaçamak da yapıyorum.

@EmreLds hiç yapmadım kalori hesabı 70 kiloyum yağ oranım %19 boyda 1.75

Ben çok kilo alıp çok kilo veren biriyim. Vücudumla tabiri caizse oynuyorum. Benim sana naçizane tavsiyem 35-40 dakika yürüyüş ve koşu karışık yap nabzını yüksek tut. 20 dakika da eliptik yürüyüş yap. Ekstra bisiklet, IP atlama yapmak istersen yap. Geceleri mümkünse çık yürü, kendini konforlu hisset en önemlisi bu. Zorundaymışsın gibi hissetme, severek yap ki eziyet gelmesin.

Bununla beraber arkadaşların dediği gibi karbonhidratı düşük tut. Hiç alma demiyorum sağlık açısından çok önemli sadece temiz karbonhidrat almaya çalış. Yanında yüksek protein. Bol bol salata ye (tavuklu, balıklı), sebze mideni doldurup seni tok tutar. Gece açlıktan ölsen de hiçbir şey yeme onun yerine bol su iç. En fazla çekeceğin eziyet 2 ay :) 2 ay sonra vücudun alışacak zaten. Gerçi 2.-3. haftada alışacaksın rahat hissedeceksin.

Günde en az 2.5-3l suyunu tüket. Gazlı, şekerli içeceklerden uzak dur.

Uykunu düzene sok. En az 8 saat uyu. Temiz uyku al.

Tuz kullanma ödem yapar su tutar vücutta. Zaten bel bölgende muhakkak ödem vardır. kardiyo antrenmanlarınla birlikte bol su içmenle onları da atarsın.
Onun haricinde zayıflamak çok komplike bir durum değil. Yukarıda dediklerim (sağlık sorunun yoksa, değerlerin normal ise) kısa vadede çok işe yarar.

Tecrübeyle sabit, 1.5 ayda 15 kilo verdim. Tabii bu sağlıklı hali ile olmadı, yukarıda anlattıklarımın hepsinin Ultra haliyle yaptım. Sen kalori açığını güzel ayarladıktan sonra, sporunu düzenli, bilinçli yaptıktan sonra çok çok rahat verirsin.
Bol şans!

Yeni konular

Geri
Yukarı