Belediyede ücretsiz kısırlaştırmak sağlıklı mı?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba.

Simsiyah, Tekir erkek bir kedi babasıyım. 8-9 aylık şu an. Kilosu, sağlığı gayet yerinde. Kızgınlık dönemi yaklaşıyor her geçen gün.

Aşıları ve gerekli şeyler için hep veterinere götürdüm fakat son zamlarla birlikte veteriner kısırlaştırma ücretleri benim için öğrenci olarak çok fazla. Duyduğum kadarıyla bazı belediyelere sokak kedisi diye götürülünce, kısırlaştırma yapılıyormuş ve yapan birkaç kişiyle de konuştum. Ben de böyle yapacağım sanırım çünkü başka çarem yok. Ne diyorsunuz? Aranızda bu yöntemi tercih edenler var mı?

Not: Konuyla alakasız, kısırlaştırmayın gibi yorumlar yapacak arkadaşlar yapmasınlar. İlk önce araştırsınlar, okusunlar sonra üstüne konuşabiliriz.

Sizin oradaki belediyeler nasıl yapar bilmem ama benim bildiğim belediyeye sokak kedisi olarak götürürseniz belediye onu kaydediyor kutuluyor sahiplenmek isteyene veriyor, sahiplenmek isteyen olmazsa bir sokağın başına açıp bırakıyor. Bunu yaşayıp kedinizden olmak isterseniz ücretsiz bir şekilde bu riske girebilirsiniz.

Sizin oradaki belediyeler nasıl yapar bilmem ama benim bildiğim belediyeye sokak kedisi olarak götürürseniz belediye onu kaydediyor kutuluyor sahiplenmek isteyene veriyor, sahiplenmek isteyen olmazsa bir sokağın başına açıp bırakıyor. Bunu yaşayıp kedinizden olmak isterseniz ücretsiz bir şekilde bu riske girebilirsiniz.

Evimizin önünde baktığımız bir kedi olduğunu söyledim. Aynı yöntemi kullanarak yaptıranlarla konuştum. Ayrıca, seçeneğim ve imkanım bol da ben yolu seçiyormuşum gibi konuşuyorsunuz.

Param olsa gayet de gidip en güzel, en iyi değerlendirmelere sahip veterineri seçip ona yaptırmasını ben de biliyorum dostum.

Evimizin önünde baktığımız bir kedi olduğunu söyledim. Aynı yöntemi kullanarak yaptıranlarla konuştum. Ayrıca, seçeneğim ve imkanım bol da ben yolu seçiyormuşum gibi konuşuyorsunuz.

Param olsa gayet de gidip en güzel, en iyi değerlendirmelere sahip veterineri seçip ona yaptırmasını ben de biliyorum dostum.
Olası bir ihtimalden bahsediyorum. Seninle aynı durumdaydım ve senin düşündüğünü yapıp baktığım sokak kedisi diyerek kedimi belediyeye verdim, verince zaten birkaç kağıt imzalatıyorlar yok benim kedim değildir devletindir gibisinden. Ertesi gün aradılar kedinizi sahiplendiriyoruz deyip kapattılar. Belediye başkanı tanıdık olmasa belki de kedimi bir daha görmeyecektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı