Belirli Numaralardan Sürekli Aranıyorum

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Arkadaşlar bu durum canımı sıkmaya başladı. En son bugün arandım. Arayan kişi "Devlet destekli limitsiz internet" diyerek konuya giriyor. Ben de yüzüne kapatıp numarayı engelliyorum. Ardından farklı numara ile arıyor. Şöyle ki; numara "0850 484 xx xx " şeklinde gidiyor. Ben engelledikçe son 4 hanesi değişiyor.

Konu ile ilgili SS'ler ektedir. Son kayda kadar bu görüntüler var. Ama en az 1 yıl öncesine dayanıyor bu durum. Bununla ilgili Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi sitesi üzerinden başvuru yaptığımda "Eksik bilgi olduğundan işleme alınmamıştır." cevabı alıyorum. Halbuki ekran görüntüleriyle beraber bütün bilgileri tam ve eksiksiz dolduruyorum. Hemen her hafta aranıyorum.

Bununla ilgili başka ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.00.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.00.jpeg
    56,9 KB · Görüntüleme: 530
  • WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.01 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.01 (1).jpeg
    58,2 KB · Görüntüleme: 403
  • WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.01.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-11 at 14.52.01.jpeg
    58,2 KB · Görüntüleme: 292
  • WhatsApp Image 2020-02-19 at 15.06.05.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-19 at 15.06.05.jpeg
    56,8 KB · Görüntüleme: 335
"Değerli tüketicimiz" şeklinde konuşmaya başlıyor ve telefonu hemen suratınıza kapatıyor ise, bu beni de arıyor. Rahatsız oluyor muyum? Evet.
Engellesem de bir türlü arıyor. Konuyu takip ediyorum.

120'yi arayabilirsiniz.
Şimdi görüştüm. Tam olarak şunu söyledi:

"Operatörünüzle görüşün. Bir şey yapamıyorlarsa bu numarayı bir kez daha bekleyin. Aradığında en son ileti almak istemediğinize dair bilgilendirme yaparsa dediğini yapın. Yapmaz ve sizden bir tuşa basmanızı veya bir numarayı aramanızı ya da bir siteye giriş yapmanızı isterse o zaman kapatıp savcılığa suç duyurusunda bulunun."

Aklımda şöyle bir sorun oluştu. Bana ileti almak istemiyorsanız 1'e basın deyip işlem yaptırabilirler mi?

Telefon ayarlarından bilinmeyen numaraları sessize alabilirsin.
Bilinmeyen numaraları sessize alamam. Şirket icabı müşteriler arıyor maalesef.

0850 ile başlayan numaralara yanıt vermeyin. Ben öyle yapıyorum, yabancı bir numara aradı mı direk sessize alıyorum. Maalesef numaralarına ulaştığı herkesi arıyorlar.
(bkz: 08504841267 UYARI! Şüpheli Numara | 55 YORUM VAR )
Yanıt vermedikçe arıyor ama. Bu durumdan rahatsız olmaya başladım.

Hocam eğer gerçek insansa artık aramamasını söyleyin belki anlar. Bir daha ararsa allah ne verdiyse sövün.

Evet bu daha mantıklıymış.:)
Canlı birisi değil, sesli mesaj.

UpCall uygulamasını indirin. Bazı bilinmeyen numaraların kime ait olduğu çıkıyor.
Uygulama indirip denemiştim. Orada da isim çıkmıyor.
"Değerli tüketicimiz" şeklinde konuşmaya başlıyor ve telefonu hemen suratınıza kapatıyor ise, bu beni de arıyor. Rahatsız oluyor muyum? Evet.
Engellesem de bir türlü arıyor. Konuyu takip ediyorum.
O şekilde başlıyor. Ancak devam ediyor. Yüzüme kapatmıyor. Sonraki aramayı dinleyeceğim sonuna kadar. Eğer ret ile ilgili bilgilendirme yapılmazsa suç duyurusunda bulunacağım.

Yahu şöyle şeyleri problem etmeyin. 0850'li numara reklam pazarlama ya da müşteri hizmetleri numarasıdır. Kapat geç. Günde 1-2 kere ararlar. Art arda arama da yapmazlar. Sitelere üye olurken gizlilik sözleşmesini, üyelik şartlarını, iletişim bilgilerinizi kullanma izni istiyorlar siz de okumadan izin veriyorsunuz. Adamlar da bu datayı satıyor. Şikayet edilecek ya da savcıya verilecek bir durum yok.

Yahu şöyle şeyleri problem etmeyin. 0850'li numara reklam pazarlama ya da müşteri hizmetleri numarasıdır. Kapat geç. Günde 1-2 kere ararlar. Art arda arama da yapmazlar. Sitelere üye olurken gizlilik sözleşmesini, üyelik şartlarını, iletişim bilgilerinizi kullanma izni istiyorlar siz de okumadan izin veriyorsunuz. Adamlar da bu datayı satıyor. Şikayet edilecek ya da savcıya verilecek bir durum yok.
6 aydır, ayda 3-4 kez arıyorlar ve bildiğiniz üzere bu tarz arama ve mesajlara ret bildirimi zorunlu hale getirildi. Alacaklı gibi aramalarına hak mı veriyorsunuz?

Geri
Yukarı