Belirli Numaralardan Sürekli Aranıyorum

6 aydır, ayda 3-4 kez arıyorlar ve bildiğiniz üzere bu tarz arama ve mesajlara ret bildirimi zorunlu hale getirildi. Alacaklı gibi aramalarına hak mı veriyorsunuz?
Onunla mı uğraşalım kardeş :) izin veriyorum tabi arasın ben ne kaybederim. Kapatırım geçer. Memleket meselesi yapmaya gerek yok. Ayrıca o izni verdin sen onlara, onlar da yasadaki açıkları kullanarak reklam yapıyorlar.

Onunla mı uğraşalım kardeş :) izin veriyorum tabi arasın ben ne kaybederim. Kapatırım geçer. Memleket meselesi yapmaya gerek yok. Ayrıca o izni verdin sen onlara, onlar da yasadaki açıkları kullanarak reklam yapıyorlar.
Kullandığımız operatörlerin şartlarında da geçer "3. kişilerle paylaşma hakkına sahiptir." diye. Bu durumdan herkesin mağdur olması normal. Aramaları durumunda ise ret bildirimi yoksa eğer bu durum kurallara aykırı bir durum ve gereğini yapacağım. Kapatırım geçer demekle bitmiyor, keşke bitse. Sürekli arıyorlar.

Kullandığımız operatörlerin şartlarında da geçer "3. kişilerle paylaşma hakkına sahiptir." diye. Bu durumdan herkesin mağdur olması normal. Aramaları durumunda ise ret bildirimi yoksa eğer bu durum kurallara aykırı bir durum ve gereğini yapacağım. Kapatırım geçer demekle bitmiyor, keşke bitse. Sürekli arıyorlar.

Sana savcılık yollarında başarılar diliyorum o zaman :D Not: Eğer istanbuldaysan Bakırköy'den başvurma. 2 sene falan sürüyor işleme alınması :D Hadi kolay gelsin.

Şahsen böyle numaralardan hiç çağrı almıyorum. Belki spam korumasına takılıyordur. Telefonda spam koruması varsa aktif edin, belki işe yarar.

Screenshot-2020-02-19-com-google-android-dialer.jpg Screenshot-2020-02-19-18-com-google-android-apps-messaging.jpg

Çok sağolun. Artık doğrudan engellicem.
Keşke engellemek çare olsa. engel listesi kabardı iyice. 9000 numara engellemem gerek...

@Karteloviç
Hiç kendinizi yormayın. Karşınızdaki gerçek bir insan değil, kaydedilmiş bir ses.
İlk başlarda engelleyip geçerim diyordum ama çok rahatsız etmeye başladı bu durum. Sürekli aranıp monoton bir şekilde dinletiyorlar sesi. Sanki bir deneyin içindeyim de sınanıyorum.

Şahsen böyle numaralardan hiç çağrı almıyorum. Belki spam korumasına takılıyordur. Telefonda spam koruması varsa aktif edin, belki işe yarar.

Eki Görüntüle 503273 Eki Görüntüle 503272
Maalesef, işim gereği bunu yapamıyorum. Müşterilerin yoğun aradığı dönemler oluyor.
Yine arandım. Yine son 4 hanesi farklı. Bu sefer Digiturk için aramış. İlgilenmiyorsanız 2'ye basın dedi ve bastım. Bir daha ararsa suç duyurusunda bulunacağım.

WhatsApp Image 2020-02-20 at 13.30.22.jpeg

Son düzenleme:
Sayısız 0850'li numaraları engelledim epeyden beri telefon çalmıyor 😂
Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi 2. kez yapmış olduğum şikayeti işleme almış. Oradan gelecek cevabı bekliyorum. Sonucuna göre işlem yapacağım. Kimisi meşgule atar umursamaz ama bu durum benim canımı sıkmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı