Bellek sınırı "0" yapınca mavi ekran verme

kadirt.

Centipat
Herkese merhaba. Bugün FreeDOS aldığım dizüstü bilgisayarıma Win10 kurdum. Bütün güncellemelerini yaptım denemek için oyun kurdum. Oyun açıkken bellek kullanimina baktığımda hem APU hem grafik kartını kullaniyordu. 8 GB RAM'in 6'si kullanılabilir di 2'si donanima ayrılmıştı. Bunu düzeltmek için msconfig e girip önyükleme ayarlarından bellek sınırını 0'a çektim ve yeniden başlattım. Ondan sonrasi malumunuz mavi ekran hatasi verdi. Yüksek boyutlu programlar kurduğum icin formatlamak istemedim. Ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleği limitlendirmeyi kaldır. O tarz konfigrasyonlar yapmana gerek yok. APU tabiiki sistem belleğini kullanacak.
ama hem grafik kartini tamamen kullaniyodu hemde apuya 2 gb yer ayırmıştı benim istediğim ekran karti calisirken o kadar ayırmaması.Şimdi 0 yaptığım için bilgisayari açamıyorum biostanda herhangi bir müdahelede bulunamiyorum çok basit bir bios menüsü
Güvenli mod ile başlatıp ayarını düzelt.
maalesef güvenli mod da fayda etmiyor
birde şöyle bir şey olmus, ssd ye kurulu windows c sürücü, 1 tblik hdd ise boş bir d sürücüsü iken bu ikisi yer değişmiş 1tb lik hdd c, ssd ise d olmuş.Şimdi ben önyükleme menüsünden cmdye girip hem bunu düzeltip hemde bellek sınırını kaldırabilir miyim?Eger oluyorsa nasıl yaparım?

Önyükleme menüsünden oluşturulmuş bir sistem geri yükleme noktası varsa ona dönmeyi deneyebilirsiniz. Bunu düzeltir mi emin değilim ama yüksek ihtimalle düzelteceğini tahmin ediyorum.

Önyükleme menüsünden oluşturulmuş bir sistem geri yükleme noktası varsa ona dönmeyi deneyebilirsiniz. Bunu düzeltir mi emin değilim ama yüksek ihtimalle düzelteceğini tahmin ediyorum.
herhangi bir geri yükleme oluşturulmamış c deki ayarlarimi uygulamalarimi yedekleyip formatlasam da olabilir
(Çözüldü)
Sorun halloldu arkadaşlar, yinede teşekkürler..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı