Ben neden yaratıcı olmadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İradesi sınırlı, çoğu zaman nefsini kontrol edemeyen, yanlış karar verme potansiyeline sahip olan, bir anneden doğan varlık, yaratıcı olabilir mi?
Arkadaş onu demek istememiş. Ben neden yaratıcı gibi olmadım diyor. Yani neden onun bütün özelliklerine sahip değilim demek istemiş.

Allah gibi mi olmak istiyorsun sen?
Tam anlamadığım için sordum.

Yaratıcının varlığının kesinliği yokken nasıl seçildiğini ya da nasıl yaratıcı olduğunu bilmemiz imkansız gibi.

İradesi sınırlı, çoğu zaman nefsini kontrol edemeyen, yanlış karar verme potansiyeline sahip olan, bir anneden doğan varlık, yaratıcı olabilir mi?
Tamam ben neden bunların tam tersi olup yaratıcı olmadımda o oldu? Ben sonradan neden olmadım demiyorum başı ve sonu olmayan yaratıcı neden ben olmadım.

Tamam ben neden bunların tam tersi olup yaratıcı olmadımda o oldu? Ben sonradan neden olmadım demiyorum başı ve sonu olmayan yaratıcı neden ben olmadım.

Güzel soru. Şimdi şöyle açıklayayım. Bizim aklımız sınırlı olduğu için, bu tarz konularda yetersiz kalıyor. Yaratıcı zaten dünya olmadan önce de vardı. Evren yokken de vardı. Her şeyden önce o vardı. Bundan ötesini düşünemiyorsun, aklımız yetmiyor. O yüzden bu sorunun cevabını öbür tarafta yaratıcıya sormaktan başka çaren yok :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı