Neden "O" yaratıcı

Benim demek istediğim adem yaratıldı elmayı yemeseydi dünyaya sürülmeyecekti ve biz olmayacaktık tamam, ama neden Hz ademi yarattı?

Peki siz neden bir tanrının varlığını yalnızca bir dine bağlıyorsunuz daha doğrusu neden dine bağlıyorsunuz? Tanrı dinden bağımsız olarak da var olabilir.

Kuranı Kerim'in hic bir ayetinde Hz. Adem'in ilk insan olduğu yazmıyor. Evrim gerçektir ve Tanrı'nin en büyük mucizesidir. Hz. Adem ilk peygamber.
?
1645034656140.png

Kur'an-ı Kerim'in hiçbir ayetinde Hz. Adem'in ilk insan olduğu yazmıyor.

Küçük bir araştırma bile yapmadan niye ezbere konuşuyorsun?

Konuyu görünce aklıma geldi.

"Allah olduktan sonra dilek hakkım sonsuz kere sonsuz olur. Çok akıllı olurum. Maalesef.
Her istediğimi yapabilirim. Kendime kasvetli bir yarış arabası. Yaptırırım. Onunla Antalya'ya gider dedemlerin elini operim. Dedem bana torunum Allah olmuş der. Sevinir. Harçlik verir. Abime vermez, çünkü o arabaya kusan bir 🤬. Sonra dedem mezarlıkta zombileri öldürmeye.
Gonderir beni. Hepsini yok ederim ışın kılıcıyla. Babami da döverim... "

Müslümanların çoğunluğu Sünniler ve Şiilerden oluşur. Kuran'ı Kerim'de Hz. Adem'in ilk insan olduğu yazmıyor. Sadece hadislerde Hz. Adem'in ilk insan olduğu yazıyor ki zaten Hadislerin yalan olduğu çok açık.
Ben Kurancı bir Müslümanım. İslam'ın tek kaynağının Kuran olduğunu düşünüyorum. Protestan İslam'a inanıyorum.

Yaratıcı her şeye gücü yeten, sınırı olmayan sonsuz bir varlıktır. Sen daha bu soruyu Technopat'a soran bir insansın, nasıl yaratıcı olasın? Zamanında bazı filozoflar çok kafa yordu bu sorulara. Biraz araştırın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı