Ben neden yaratıcı olmadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güzel soru. Şimdi şöyle açıklayayım. Bizim aklımız sınırlı olduğu için, bu tarz konularda yetersiz kalıyor. Yaratıcı zaten dünya olmadan önce de vardı. Evren yokken de vardı. Her şeyden önce o vardı. Bundan ötesini düşünemiyorsun, aklımız yetmiyor. O yüzden bu sorunun cevabını öbür tarafta yaratıcıya sormaktan başka çaren yok :D.
Öbür dünya yoksa peki?

Güzel soru. Şimdi şöyle açıklayayım. Bizim aklımız sınırlı olduğu için, bu tarz konularda yetersiz kalıyor. Yaratıcı zaten dünya olmadan önce de vardı. Evren yokken de vardı. Her şeyden önce o vardı. Bundan ötesini düşünemiyorsun, aklımız yetmiyor. O yüzden bu sorunun cevabını öbür tarafta yaratıcıya sormaktan başka çaren yok :D.
Bu sorunun cevabını hiç birimiz bulamayız. Ne sen bunları kanıtlayabilirsin, ne de başkası böyle olmadığını kanıtlayabilir.

Yaratma vasfına kısıtlı olsa da sahipsiniz. Benim de size bir sorum var. Siz dahil her şeyi yaratan bir varlık nasıl seçilmiş olabilir ki?

O seçilmeyen varlık ebedi olan varlık neden ben olmadım diyorum bende siz anlamadınız dediği mi?
Seni yaratan var, senin yaratabileceğin var.
O seçilmeyen varlık ebedi olan varlık neden ben olmadım diyorum bende siz anlamadınız dediği mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı