Ben neden yaratıcı olmadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk önce yaratmanın anlamlarına bakalım. Bir şeyi yoktan var etmek(genellikle bu tanrılara mahsustur.), bir şeyin örneğinden yeni bir şey yaratmak (İnsanlar bunu yapabilir.), devamlı sürekli olayın devam etmesi( zaman sürekli yaratılıyor.). Şimdi insanlar bu olayların 2'sini yapabiliyor. Yani biz bir yaratıcı sayılabiliriz (Yaratıcıyız değil sayılabiliriz.). Ama tanrılar ya da tanrıBuna Allah dersiniz, tanrı dersiniz, Zeus dersiniz, Thor dersiniz, bu beni ilgilendirmez. bu 3 şeyin hepsini yapabiliyor. Seçim konusuna girersek o saçma. Seçim olması için eşit bireyler ve varlıklar arasından oylama yapılabilmesi lazım ama tanrının eşi ve benzeri yok. Yaratıcının yaratılmadığını biliyoruz ve doğurulmadığını ama insan aklı almıyor. İşte o noktadan sonra beyin tıkanıyor. Sadece buraya kadar gelebiliyoruz çünkü tanrının evreninde farklı boyutlar olması muhtemel. O yüzden tarının oluşumu hakkında fikrimiz yok. Bu sebeple bir tanrının varlığı bazı insanlara saçma geliyor ama yokluğu da o kadar saçma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı