Benim evim hariç tüm mahallede fiber altyapı var

miracim

Hectopat
Daha fazla  
Müstakil bir evde oturuyorum ve etrafımdaki çoğu ev müstakil; sağımda, solumda altımdaki evlerin hepsinde fiber internet desteği var ve sadece benim evimde altyapı desteği yok. Her yere baktım farklı adresler denedim hepsinde 65Mbps'ye kadar destek verirken benim evimde altyapı yok. Yazılımcıyım ve internete çok ihtiyacım var. Sizce ne yapmalıyım? Superbox mı almalıyım yoksa genel müdürlüğe mi gitmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müstakil bir evde oturuyorum ve etrafımdaki çoğu ev müstakil; sağımda, solumda altımdaki evlerin hepsinde fiber internet desteği var ve sadece benim evimde altyapı desteği yok. Her yere baktım farklı adresler denedim hepsinde 65Mbps'ye kadar destek verirken benim evimde altyapı yok. Yazılımcıyım ve internete çok ihtiyacım var. Sizce ne yapmalıyım? Superbox mı almalıyım yoksa genel müdürlüğe mi gitmeliyim?

65 Mbps ise fiber değildir. VDSL olmasın.

O baktığınız adreslerde de fiber yok merak etmeyin. 65 Mbps'e kadar kadar destek veren altyapı fiber değil VDSL'dir. Fiber olsa (türüne göre değişmekle beraber) ya 100 Mbps'e ya da 1000 Mbps'e kadar desteklerdi.

Ne yapmanız gerektiğine gelince: Dilekçe yazıp müdürlükteki planlama birimine vermeniz gerekiyor. Biz 61 Mbps destekleyen VDSL altyapıya sahip binamız için dilekçe vermiştik, 2.5 ayda bütün işlemler hallolmuştu. Şu an hem VDSL var hem fiber var. Ama biz müstakil evde oturmuyoruz, 9 daireli bir apartmanda oturuyoruz. Müstakil evler için fiber altyapı biraz zor olsa da imkansız değil. Siz yine de dilekçenizi verin, gerisi planlama ekibine ve genel müdürlüğe kalmış.
Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Yeni konular

Geri
Yukarı