BenQ XL2411k ghosting

Tekrardan merhaba,
yaklaşık 2 ay sonunda garantiye yolladığım monitörün, bariz bir şekilde ghostingi olmasına rağmen garantiden herhangi bir sorun yoktur, bu normaldir diye geri dönüş aldım.
Garip olan: Bana hızlı cisimlerde "panle özelliklerinden" dolayı normal olduğunu söylüyorlar. TN panel sırf bunun için üretilmedi mi zaten? Sanki hiç monitör kullanmamışız gibi geri dönüş aldım. Aynı tahmin ettiğim gibi.
Bana bu durumda yardımcı olacağınızı söylemiştiniz. Ne yapmam gerek? @BenQ Türkiye
IMG-20210913-WA0003.jpg

Bende de aynı şekilde ama kapalıda bile çok rahatsız edici attığı kanıt videolarında da mouse imlencinde ghosting görülüyor.

Bende de aynı şekilde ama kapalıda bile çok rahatsız edici attığı kanıt videolarında da mouse imlencinde ghosting görülüyor.
Buna rağmen sorun yok şeklinde geri dönüş yapılması...
Tekrardan merhaba,
yaklaşık 2 ay sonunda garantiye yolladığım monitörün, bariz bir şekilde ghostingi olmasına rağmen garantiden herhangi bir sorun yoktur, bu normaldir diye geri dönüş aldım.
Garip olan: Bana hızlı cisimlerde "panle özelliklerinden" dolayı normal olduğunu söylüyorlar. TN panel sırf bunun için üretilmedi mi zaten? Sanki hiç monitör kullanmamışız gibi geri dönüş aldım. Aynı tahmin ettiğim gibi.
Bana bu durumda yardımcı olacağınızı söylemiştiniz. Ne yapmam gerek? @BenQ Türkiye
Eki Görüntüle 1164977
@BenQ Türkiye

Hocam, memleketten daha yeni döndüm. Yarın garantiye götüreceğim. E posta olarak attığım bilete ise geri dönüş yapılmadı.
Hocam, memleketten daha yeni döndüm. Yarın garantiye götüreceğim. E posta olarak attığım bilete ise geri dönüş yapılmadı.

Rahatsız ediyorum tekrar benim monitörüm şu an garantide, kendileri bana monitörde şu an herhangi problem bulunamadığını söyledi. Acaba sıkıntı benim bilgisayarımda mı ama öyle olsa eski 144 Hz TN panel monitörümde de benzer sıkıntılar olmalıydı. Ben bu monitörü daha az ghosting ve birkaç tane renk ayarı için almıştım. Şu an pişmanım.

Tekrardan merhaba,
Eki Görüntüle 1164977
telefon bırakırsanız sizleri aramak isterim.

Günlük hayatta monitörü kullandığınızda AMA kapalı mı oluyor?

Hocam bu ekranı ilk çıktığında aldım.
Daha önce VA panel kullanıyordum TN panel olunca sorun olmaz diye düşündüm.
Bu ekranı ilk aldığımda CS Go ve Rainbow'da çok sorun görmedim. Birazda psikolojik sanırım çok az bir sorun vardı oda hareketli nesnelerde bozulma gibi ben bunu normal görüyordum cünkü öyle inanılmaz bir ghosting olmuyordu ki bu ekran ghosting var diyebileceğim. Zamanla kullandıkça özellikle Rust'ta inanılmaz ghosting yaşadım.
Biraz araştırma yaptım. Geliştirici menüsü var bu ekranda. Ekranı aç ve arka top orta klik ile aynı anda ekranı açarsanız orta 15 değeri var 6 yapınca çok fark oluyor. Yani %95 ghosting düzeliyor Rust'ta ama hareketli iken bir gariplik hissediyorum ghosting olmasa da kelimelerle anlatamıyorum. Bu da sanırım ghosting ama az seviyede.

AMA hiç ellemeyin premium ayarda berbat. Kapalıda kötü. Gelirken High ayarda geliyor. Zaten ekran ayarlarını sıfırladığınızda kendini high alır.

Sorunuz olursa cevaplarım.
Mail bırakırsanız telimi atarım bana ulaşırsınız veya siz no verirseniz ben size ulaşıp konuşabiliriz.

Orta değeri 15'ten 6'ya çekince ekstra bir gecikme oluyor mu?

Olay şu benim anladığım.
Aslında bu monitörler 1 ms değerine ulaşamıyorlar yazılımla ulaşmaya çalışıyorlar böyle olunca ekran 1ms olunca bile ghosting oluyor. 15 değerini 6 yapınca 2-3 ms düşüyor ama ghosting hatrı sayılır azalıyor.

Ben bu ekranda Rust'ta feci ghosting gördüm diğer oyunlarda bu denli rahatsız edecek şekilde değil. Csgo veya Rainbow'da rahatsız etmiyor. Rust'ta kafayı hızlı çevirince obje neredeyse çiftliyor. Bu dediğimi yapınca o çiftli çok bariz olan ghosting %99 azalıyor. Kesinlikle faydalı. Ghosting olmasa bile bir şey oluyor koşma kafa döndürmelerde. Tam olarak şuna benziyor kafamızı hızlı çevirince gözümüz bazı şeyleri 1 sn sonra odaklar net görmeye başlar öyle bir his veriyor ekran. Ama bu ayar iyi işe yarıyor hep kullanabilirsiniz birde sanırım oyunların renk paletleri önemli. Rustta karlı alanda feci ghosting oluyordu. Ben bu ekrandan çok fazla şey beklerdim :)
Orta değeri 15'ten 6'ya çekince ekstra bir gecikme oluyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu izleyin hocam birçok monitörde ghosting sorunu var.

Son düzenleme:
@FEDUX @BenQ Türkiye
Tekrardan merhaba,
Eki Görüntüle 1164977
@BenQ Türkiye
-Son durum güncellemesi-

2,5- 3 ay önce aldığım XL2411K monitörümdeki bariz ghosting sorunu üzerine iade süresi geçmeden forumda sorunla alakalı konu açıp Benq Türkiye tarafından "bu monitör ghosting olmaması için özel üretildi. Sorun garanti kapsamındadır. Eğer servisten olumsuz cevap alırsanız bize şu adresten ulaşın sorununuzu memnuniyetle çözeriz." Şeklinde yanıt aldım. Benq'ya güvenip iade etmediğim monitörümün garantisinden "üründe sorun yoktur ghosting sorunu bu ekranların normal sorunu her cihazda olur gibi bir cevap aldım.
Servisteki yetkili kişi sağolsun kendilerine Benq'nun ana şirket tarafından kendilerine atılan e-maili gösterdi. (Ek fotoğraflarda).

Cevaba gelecek olursak;
Ulusal firma tarafından, yetkili servisin onlara attığı içinde sadece yazı bulunan bir maile, cevap olarak "ghosting normaldir müşteriye durumu açıklayarak ürünü teslim edin" Şeklinde cevap verilmiş.
Anladığım kadarıyla firmanın ghosting sorunu yaşayan müşterilerinin monitörlerine olan ilgisi çok üstün körü.
Yetkili servis müşterinin garantiye başvurma sebebini ulusal yetkili servise yolluyor,ulusal servis daha monitörü görmemiş olmasına rağmen "hazır" bir cevap veriyor.
Servisten olumsuz yanıt alırsam eğer memnuniyetle yardımcı olacaklarını söyleyen @BenQ Türkiye 'ye ise 3 haftadır ulaşamıyorum. Attığım email cevaplanmadı. Buradan yazıyorum gün içinde forumda aktif olduğu gözükse de kendileri tarafından cevap alamıyorum.
Süreçteki aşamaya gelirsem:
Ürünü garantiden teslim almadım, tekrar arıza başvurusu açılacak. Ve Benq tarafından direkt olarak telefon yoluyla bana ulaşılacakmış. Bakalım ne olacak. IMG_20210922_174607.jpg
Fotoğraftaki kağıdın üst kısmını sanıyorum ki iletişim bilgileri olduğu için bana göstermediler.
(Fotoğraftaki kağıt onlara cevap olarak atılan emailin bir çıktısı)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı