BenQ Zowie XL2411K - En İyi Ayarlar

Merhaba dostlar,
BenQ Zowie XL2411K monitörü kullanan arkadaşlar için en iyi ayarları paylaşmak istedim. Bir çok siteden araştırma yaparak bir sürü ayar denedim fakat kendim oturup bizzat bir buçuk iki saat boyunca ayarlarımı yaptıktan sonra harika bir görüntü aldığımı farkettim. İki farklı modumuz olacak; FPS1 - FPS2.
Sadece beyaz renkler biraz soluktur.

FPS1: İnternette gezinmek, doygunluğu yüksek veya soluk olmayan renkler ve video İzlemek için en harika mod ayarlarıdır.
FPS2: TRYHARD FPS oyunları oynayan arkadaşlar için gölgede bile rakipleri görebileceksiniz.

1617718279910.png

FPS1 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 1
DyAc: OFF
Brightness: 100
Black eQualizer: 05

FPS1 Modu Color Menü

Black eQualizer: 5
Color Vibrance: 9
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 3
Color Temperature: User Define > R73 | G72 | B74

FPS1 Modu Picture Menü
DyAc: OFF
Brightness: 85-100
Contrast: 65
Sharpness: 6
AMA: High

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

1616292000182.png

FPS2 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 2
DyAc: Premium
Black eQualizer: 20

FPS2 Modu Color Menü
Black eQualizer: 20
Color Vibrance: 17
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 1
Color Temperature: User Define > R100 | G100 | B100

FPS2 Modu Picture Menü
DyAc: Premium
Contrast: 70
Sharpness: 6
AMA: High

Dosya Ekleri

• 1616281182643.png
    1616281182643.png
    2 MB · Görüntüleme: 442
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitörü kullanıyorum. Öncelikle konudaki ayarlar için teşekkür ederim. Sizde özellikle gece monitörde ekranı tam şekilde siyah renge bakarken sağ alt kısımda gri ile mavi renk gibi yansıma tarzı bir görüntü oluyor mu? Ona göre iade etmeyi düşünüyorum. Yoksa monitörden memnunum. Film izlerken dahi alt siyah tarafta belli oluyor.

Aynı monitörü kullanıyorum. Öncelikle konudaki ayarlar için teşekkür ederim. Sizde özellikle gece monitörde ekranı tam şekilde siyah renge bakarken sağ alt kısımda gri ile mavi renk gibi yansıma tarzı bir görüntü oluyor mu? Ona göre iade etmeyi düşünüyorum. Yoksa monitörden memnunum. Film izlerken dahi alt siyah tarafta belli oluyor.
Hayır ben kesinlikle böyle bir şey yaşamıyorum. Ölü piksel testini tam ekranda yaparken mi farkettin?

Merhaba hocam insta mode özelliği yokmu bu k serisinde ? P serisinde menüde gözüküyor :/ birde ben dyac premium ve ama premium kullanıyorum. En düşük gecikme almak için hangi ayarları kullanmaliyim ?

Son olarak monitör 143.989 hz gözüküyor windowsta . Bu input lag yaparmi ?

Merhaba hocam insta mode özelliği yokmu bu k serisinde ? P serisinde menüde gözüküyor :/ birde ben dyac premium ve ama premium kullanıyorum. En düşük gecikme almak için hangi ayarları kullanmaliyim ?

Son olarak monitör 143.989 hz gözüküyor windowsta . Bu input lag yaparmi ?
Input lag yapacağı konusunda bilgi sahibi değilim. Oyunlarda AMA kapalı olsun fakat video izlerken AMA'yı premium yapabilirsiniz(ms2)
Bu monitörün 2411p modeli içinde geçerli olur mu onda dyac yok ama.
FPS1 modu için geçerli fakat FPS2 modunda DyAc açınca panel karardığı için aynı ayarları önermem. Deneyin görün derim.
Monitöre overclock yaparak 164Hz'ye yükseltebilirsiniz. +20Hz her açıdan kârdır.

Hayır ben kesinlikle böyle bir şey yaşamıyorum. Ölü piksel testini tam ekranda yaparken mi fark ettin?

Aynen ölü piksel testinde özellikle siyah renkli ekranda sağ alt tarafta sanki ışık sızma gibi sorun gördüm. İade edeceğim bu şekilde gece beni rahatsız etti.

Input lag yapacağı konusunda bilgi sahibi değilim. Oyunlarda AMA kapalı olsun fakat video izlerken AMA'yı premium yapabilirsiniz(ms2)

FPS1 modu için geçerli fakat FPS2 modunda DyAc açınca panel karardığı için aynı ayarları önermem. Deneyin görün derim.
Monitöre overclock yaparak 164Hz'ye yükseltebilirsiniz. +20Hz her açıdan kârdır.
Hocam ama ayarı tepkime süresiyle ilgisi yokmu ? FPS oyunu oynadığım için tepkime süresi çok önemli benim için.

Aynen ölü piksel testinde özellikle siyah renkli ekranda sağ alt tarafta sanki ışık sızma gibi sorun gördüm. İade edeceğim bu şekilde gece beni rahatsız etti.
Değiştirin yenisini göndersinler fakat tryhard oyun oynamıyorsanız IPS monitör almanız daha doğru olur.
Hocam ama ayarı tepkime süresiyle ilgisi yokmu ? FPS oyunu oynadığım için tepkime süresi çok önemli benim için.
Overclock yapılmasının tepkime süresi ile alakası yok diye biliyorum. Detaylı bilgi sahibi değilim pek fark göremedim.
Bu arada az önce test yaptım. Evet bende de var. Fakat dediğim gibi bu bir oyuncu monitörü ve mevzu odaklanmanız gereken yer. Eğer rekabetçi oyunlarda profesyonel seviyede tryhard yapmıyorsanız bu monitörü almanız mantıksız olur.

Değiştirin yenisini göndersinler fakat tryhard oyun oynamıyorsanız IPS monitör almanız daha doğru olur.

Overclock yapılmasının tepkime süresi ile alakası yok diye biliyorum. Detaylı bilgi sahibi değilim pek fark göremedim.

Bu arada az önce test yaptım. Evet bende de var. Fakat dediğim gibi bu bir oyuncu monitörü ve mevzu odaklanmanız gereken yer. Eğer rekabetçi oyunlarda profesyonel seviyede tryhard yapmıyorsanız bu monitörü almanız mantıksız olur.

3 tane IPS monitör aldım. IPS ekranın parlaması ve ışık sızma gibi sorunlarına denk geldim. Özellikle gece film veya Single tarzı oyunlarda karanlık sahnelerde cidden kötü görüyor. Oyun olarak rekabetçi tarzı oyunlarda oynuyorum. Fakat film izlemeyi de seven birisiyim. Sizde ki miktar nasıl aynı dediğim gibi sağ alt tarafta mı görünüyor.

Geri
Yukarı