BenQ Zowie XL2411K - En İyi Ayarlar

Merhaba dostlar,
BenQ Zowie XL2411K monitörü kullanan arkadaşlar için en iyi ayarları paylaşmak istedim. Bir çok siteden araştırma yaparak bir sürü ayar denedim fakat kendim oturup bizzat bir buçuk iki saat boyunca ayarlarımı yaptıktan sonra harika bir görüntü aldığımı farkettim. İki farklı modumuz olacak; FPS1 - FPS2.
Sadece beyaz renkler biraz soluktur.

FPS1: İnternette gezinmek, doygunluğu yüksek veya soluk olmayan renkler ve video İzlemek için en harika mod ayarlarıdır.
FPS2: TRYHARD FPS oyunları oynayan arkadaşlar için gölgede bile rakipleri görebileceksiniz.

1617718279910.png

FPS1 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 1
DyAc: OFF
Brightness: 100
Black eQualizer: 05

FPS1 Modu Color Menü

Black eQualizer: 5
Color Vibrance: 9
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 3
Color Temperature: User Define > R73 | G72 | B74

FPS1 Modu Picture Menü
DyAc: OFF
Brightness: 85-100
Contrast: 65
Sharpness: 6
AMA: High

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

1616292000182.png

FPS2 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 2
DyAc: Premium
Black eQualizer: 20

FPS2 Modu Color Menü
Black eQualizer: 20
Color Vibrance: 17
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 1
Color Temperature: User Define > R100 | G100 | B100

FPS2 Modu Picture Menü
Contrast: 70
AMA: High

Dosya Ekleri

• 1616281182643.png
    1616281182643.png
    2 MB · Görüntüleme: 450
Son düzenleyen: Moderatör:
Input lag yapacağı konusunda bilgi sahibi değilim. Oyunlarda AMA kapalı olsun fakat video izlerken AMA'yı Premium yapabilirsiniz(MS2)

FPS1 modu için geçerli fakat FPS2 modunda DyAc açınca panel karardığı için aynı ayarları önermem. Deneyin görün derim.
Monitöre overclock yaparak 164Hz'ye yükseltebilirsiniz. +20Hz her açıdan kârdır.

Zowie XL2411k modelinde overclock var mı? Yani Hz'yi yükseltebiliyor muyuz?

Zowie XL2411k modelinde overclock var mı? Yani Hz'yi yükseltebiliyor muyuz?
164Hz'ye yükseltilebilir.
Overclock yapmayın. Hertz yükseltmeyin. Input Laga sebep oluyor!

Son düzenleme:
Hortlatmak gibi olacak fakat, 2 gün içinde monitörüm gelecek, eğer hala bu monitörü kullanıyorsanız yeni ayarlarınızı paylaşır mısınız? Uygulamayla veya manuel olarak hangisi kolayınıza gelirse.

Hortlatmak gibi olacak fakat, 2 gün içinde monitörüm gelecek, eğer hala bu monitörü kullanıyorsanız yeni ayarlarınızı paylaşır mısınız? Uygulamayla veya manuel olarak hangisi kolayınıza gelirse.
Yazdığım ayarlar güncel ayarlarım. Ben monitörden çok memnunum ve çok hızlı refleks shotlar atabiliyorum. Tek problem DyAc açınca gama düşüyor.. bu üzücü.

Yazdığım ayarlar güncel ayarlarım. Ben monitörden çok memnunum ve çok hızlı refleks shotlar atabiliyorum. Tek problem DyAc açınca gama düşüyor.. bu üzücü.
izninle sana birşey soracağım bu monitörde ekran gidip geliyodu display port girişinde sıkıntı oldugunu düşünüp hdmi 2.0 aldım yine aynı yani sistemsel bir sorun olabilirmi olursa hangi aygıttan olabilir power supplyden olabilrmi ?

izninle sana birşey soracağım bu monitörde ekran gidip geliyodu display port girişinde sıkıntı oldugunu düşünüp hdmi 2.0 aldım yine aynı yani sistemsel bir sorun olabilirmi olursa hangi aygıttan olabilir power supplyden olabilrmi ?
Kablodan kaynaklı olabilir

Teşekkür ederim. Kendin DyAc’ı hama düşürmesine rağmen açık mı kullanıyorsun kapalı mı? Gerçekten oynayışı etkileyecek derecede etkili mi?

Teşekkür ederim. Kendin DyAc’ı hama düşürmesine rağmen açık mı kullanıyorsun kapalı mı? Gerçekten oynayışı etkileyecek derecede etkili mi?
Ben belli bir süre açık oynadım kapadıktan sonra biraz hissettim ama kapalıyken alışınca güzel oluyor. Monitör renk açısından ben başarılı buldum. IPS kadar olmasa da cidden hakkını veriyor. Özellikle bu AMA ve DyAc üzerine daha çok odaklanıp daha uygun ayarlar bulmak lazım. Ben 1-2 saatimi monitöre ayırıyorum ve yeni ayarlar arıyorum. Benim önerim FPS1 modu ilk yazdığım ayarlarda oyunları oynamanız. COD:Warzone ve CS'de kesinlikle black equ yüksekte olması iyi olur. Ali Güngör abimizin dediği gibi Black Equ biraz da olsa hile niyetine kullanılabiliyor. Sonuçta gölgeler bile görünür oluyor. Valorant için önermiyorum. Valorant oynarken kesinlikle FPS1 modunda oynayın. Digital Vibrance kullanıyorsanız FPS2 modu sizin için daha iyi olacaktır.
164 Hz'ye overclock yapabilirsiniz fakat bu Input Lag'a neden olacak. Bu yüzden yapmayın!

Son düzenleme:
Merhaba dostlar,
BenQ Zowie XL2411k monitörü kullanan arkadaşlar için en iyi ayarları paylaşmak istedim. Bir çok siteden araştırma yaparak bir sürü ayar denedim fakat kendim oturup bizzat bir buçuk iki saat boyunca ayarlarımı yaptıktan sonra harika bir görüntü aldığımı fark ettim. İki farklı modumuz olacak; FPS1 - FPS2.
sadece beyaz renkler biraz soluktur.

FPS1: internette gezinmek, doygunluğu yüksek veya soluk olmayan renkler ve video izlemek için en harika mod ayarlarıdır.
FPS2: tryhard FPS oyunları oynayan arkadaşlar için gölgede bile rakipleri görebileceksiniz.

Eki Görüntüle 960658
FPS1 modu ana menü ayarları
Mode: FPS 1
DyAc: off
Black equalizer: 05

FPS1 modu color menü

Black equalizer: 5
Color vibrance: 9
Low Blue light: 0
Gamma: Gamma 3
color temperature: user define > R73 | G72 | B74

FPS1 modu picture menü
DyAc: off
Brightness: 85-100
Contrast: 65
Ama: High

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Eki Görüntüle 932681
FPS2 modu ana menü ayarları
Mode: FPS 2
Black equalizer: 20.

FPS2 modu color menü
Black equalizer: 20
Color vibrance: 17
Low Blue light: 0
Gamma: gamma 1
color temperature: user define > R100 | G100 | B100

FPS2 modu picture menü
Contrast: 70
Ama: High

Arkadaşlar sizde de monitör karanlık olup hemen geri geliyor mu?

Geri
Yukarı