BenQ Zowie XL2411K - En İyi Ayarlar

Merhaba dostlar,
BenQ Zowie XL2411K monitörü kullanan arkadaşlar için en iyi ayarları paylaşmak istedim. Bir çok siteden araştırma yaparak bir sürü ayar denedim fakat kendim oturup bizzat bir buçuk iki saat boyunca ayarlarımı yaptıktan sonra harika bir görüntü aldığımı farkettim. İki farklı modumuz olacak; FPS1 - FPS2.
Sadece beyaz renkler biraz soluktur.

FPS1: İnternette gezinmek, doygunluğu yüksek veya soluk olmayan renkler ve video İzlemek için en harika mod ayarlarıdır.
FPS2: TRYHARD FPS oyunları oynayan arkadaşlar için gölgede bile rakipleri görebileceksiniz.

1617718279910.png

FPS1 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 1
DyAc: OFF
Brightness: 100
Black eQualizer: 05

FPS1 Modu Color Menü

Black eQualizer: 5
Color Vibrance: 9
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 3
Color Temperature: User Define > R73 | G72 | B74

FPS1 Modu Picture Menü
DyAc: OFF
Brightness: 85-100
Contrast: 65
Sharpness: 6
AMA: High

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

1616292000182.png

FPS2 Modu Ana Menü Ayarları
Mode: FPS 2
DyAc: Premium
Black eQualizer: 20

FPS2 Modu Color Menü
Black eQualizer: 20
Color Vibrance: 17
Low Blue Light: 0
Gamma: Gamma 1
Color Temperature: User Define > R100 | G100 | B100

FPS2 Modu Picture Menü
DyAc: Premium
Contrast: 70
Sharpness: 6
AMA: High

Dosya Ekleri

• 1616281182643.png
    1616281182643.png
    2 MB · Görüntüleme: 438
Son düzenleyen: Moderatör:
3 tane IPS monitör aldım. IPS ekranın parlaması ve ışık sızma gibi sorunlarına denk geldim. Özellikle gece film veya Single tarzı oyunlarda karanlık sahnelerde cidden kötü görüyor. Oyun olarak rekabetçi tarzı oyunlarda oynuyorum. Fakat film izlemeyi de seven birisiyim. Sizde ki miktar nasıl aynı dediğim gibi sağ alt tarafta mı görünüyor.
Ekranın dört kenarında da ışığı görebiliyorum fakat sadece siyah tam ekranda iken geçerli. Sadece tek bir kısımda görüyorsanız evet problem olabilir.

Varmeuz Merhaba,

Aylarını diğer kullanıcılarımızla paylaştığın için çok teşekkürler :)

Bu ayarları, liste olarak değil de, config dosyası olarak da paylaşabilirsin. Websitemizden uygulamamızı indirirsen, bu ayarları kaydedip, direkt kayıt dosyasını paylaştığında, o dosyayı indiren herkes otomatik olarak bu ayarları aktif hale getirebilir.

Yine sitede bizim tarafımızdan yapılan ve spesifik oyunlar için özel olarak tasarlanan ayarlara da ulaşabilirsin.

Modelimiz yeni olduğu için şu an çok aktif değil ama ileride esporcular ve yayıncılar da kendi ayarlarını paylaşınca, bunlara da kolayca erişim sağlanabilecek.

Emeğin için tekrar teşekkür ederiz,

Güle güle kullanman dileği ile.

Sevgiler

Varmeuz Merhaba,

Aylarını diğer kullanıcılarımızla paylaştığın için çok teşekkürler :)

Bu ayarları, liste olarak değil de, config dosyası olarak da paylaşabilirsin. Websitemizden uygulamamızı indirirsen, bu ayarları kaydedip, direkt kayıt dosyasını paylaştığında, o dosyayı indiren herkes otomatik olarak bu ayarları aktif hale getirebilir.

Yine sitede bizim tarafımızdan yapılan ve spesifik oyunlar için özel olarak tasarlanan ayarlara da ulaşabilirsin.

Modelimiz yeni olduğu için şu an çok aktif değil ama ileride esporcular ve yayıncılar da kendi ayarlarını paylaşınca, bunlara da kolayca erişim sağlanabilecek.

Emeğin için tekrar teşekkür ederiz,

Güle güle kullanman dileği ile.

Sevgiler
Hala geliştirme aşamasındayım. 240 Hz almadık diye çok dert çekiyorum.. gerçekten. DyAc açınca kararma olması gerçekten çok kötü. Panel farkından sanırım. Daha iyi bir ayara ulaştığımda paylaşacağım.

Hala geliştirme aşamasındayım. 240 Hz almadık diye çok dert çekiyorum.. gerçekten. DyAc açınca kararma olması gerçekten çok kötü. Panel farkından sanırım. Daha iyi bir ayara ulaştığımda paylaşacağım.
Merhaba,

DyAc açıldığında Brightness'daki düşüş sadece XL2411K'ya özgü. DyAc aslında 240hz monitörler için geliştirilmiş bir sistem. Müşterilerimizin 144hz segmentinde de bu teknolojiyi arzu etmesi nedeniyle bu modelimize DyAc ekledik. 240hz modellerimizde böyle bir parlaklık düşüşü mevcut değil.

Yorumların ve uğraşların için çok teşekkür ederiz :)

İyi oyunlar dileriz.

@6monthpeek dyac özelliğini açmak FPS oyunlarını etkiliyor mu ve onu açınca parlaklığı ne kadar azalıyor?
Gerçekten çok azalıyor fakat oyuna büyük etkisi oluyor. Özellikle HS atarken yardımcı oluyor fakat son zamanlarda kullanmamayı tercih ediyorum. Aksi taktirde kör edebilir.

Gerçekten çok azalıyor fakat oyuna büyük etkisi oluyor. Özellikle HS atarken yardımcı oluyor fakat son zamanlarda kullanmamayı tercih ediyorum. Aksi taktirde kör edebilir.

Bu monitörü dyac, Black EQ ve tasarımı iyi olduğu için almayı düşünüyordum ama vazgeçtim galiba. Sizin öneriniz hangi monitörü almam olur?

Bu monitörü dyac, Black EQ ve tasarımı iyi olduğu için almayı düşünüyordum ama vazgeçtim galiba. Sizin öneriniz hangi monitörü almam olur?
Valla Black EQ için kesinlikle değer. DyAc açmasan bile olur. Bu arada DyAc'yi Premium değil de High ayarında açınca fazla karanlık olmuyor. Bence tryhard için en iyi monitör budur. Overclock yapıp 164 Hz'de kullanabilirsin.

@6monthpeek Black EQ 2411PDE de var ama onun tasarımını beğenmiyorum o zaman ben en iyisi XL2411k alim :D yanıtlar için teşekkür ederim
Tek farkı daha güncel olması yani sadece menü açısından vb öyle. Bence yine de alınır. Ayrıca P'nin ayak kısmı daha büyük ve masada daha çok yer kaplıyor. Ben hem yeni olsun hem de güzel gözüksün diye yeni çıkan modelini tercih ettim.

Geri
Yukarı