Beşiktaş tribünlerinde "Hükümet istifa" sloganı atanların gözaltına alınması

Neresi benim mahallem? Neye göre Ak Partili olduğuma karar veriyorsunuz? Asıl siz kimsiniz ya? Dünden beri bir etiket yapıştırdınız, Ak Partili, Ak Partili...

Ne güzel dünya! Karşıt bir görüş bulunca, hemen saldıralım, etiket yapıştıralım. Saldırdığın kişilerden farkın yok.

Arkadaşım sinirlenmene gerek yok. Ama bu konudaki düşüncelerini yeniden gözden geçirmeni öneririm. Kesinlikle fikirlerine katılmıyorum. Empati kurmanı öneririm.

Kusura bakma ama insanların protesto etme hakkı vardır ve bu anayasa ile güvence altına alınmıştır.

Yaşadığın ülkenin anayasası bana bu hakkı veriyorsa ben de bu protestoyu yaparım. Ayrıca devlet=hükümet değildir. Hükümetler geçicidir. Devlet bakidir.

Arkadaşım sinirlenmene gerek yok. Ama bu konudaki düşüncelerini yeniden gözden geçirmeni öneririm. Kesinlikle fikirlerine katılmıyorum. Empati kurmanı öneririm.

Kusura bakma ama insanların protesto etme hakkı vardır ve bu anayasa ile güvence altına alınmıştır.

Yaşadığın ülkenin anayasası bana bu hakkı veriyorsa ben de bu protestoyu yaparım. Ayrıca devlet=hükümet değildir. Hükümetler geçicidir. Devlet bakidir.
Nerede devlet = hükümet demişim bir alintilar misin lütfen?

Ayrıca, fikrime katılmak zorunda değilsin. Sende empati yap isterim. Televizyonu açıyorum siyaset, foruma giriyorum siyaset, YouTube giriyorum siyaset, futbol maçı izliyorum siyaset, camiye gidiyorum siyaset, dizi izliyorum siyaset, arkadaşlarımla konuşuyorum siyaset, ailemle konuşuyorum siyaset, radyo açıyorum şarkılar arasında siyaset... Günün her yerinde siyaset var.

Görmek istemiyorum bazen. Bazen açtığımda sadece futbol maçı izlemek istiyorum, sadece film izlemek, sadece video izlemek istiyorum. Çıksın sokakta protesto etsin. Bende katılayım. Ama orada futbol görmek istiyorum. Tribün bestesi görmek istiyorum. Dertten, tasadan kaçmak istiyorum. Sohbet ederken siyaset konuşmak istemiyorum. Bu yüzden bu durumu da haklı buldum, buluyorum da. Seçim geliyor, geldi zaten. Bu saatten sonra istifa etmişler bi anlamı yok ki benim için.

Son düzenleme:
Camide siyaset yapan zihniyet, futbolda siyaset yapılamaz diyemez.
Futbolda değil bu arada. Halkın kamuoyuna kendini gösterebildiği tribünlerde tepki gösteriliyor.

Oysa futbola siyaseti sokanlar iktidarın bizzat kendisi. Tüm kulüp yönetimlerini kendilerine bağladılar. Direkt yandaş kulüpler kurulup veya var olanlara çöküp dünya kadar siyasi hamleler yaptılar, yapmaya devam ediyorlar.

Ayrıca, fikrime katılmak zorunda değilsin. Sende empati yap isterim. Televizyonu açıyorum siyaset, foruma giriyorum siyaset, YouTube giriyorum siyaset, futbol maçı izliyorum siyaset, camiye gidiyorum siyaset, dizi izliyorum siyaset, arkadaşlarımla konuşuyorum siyaset, ailemle konuşuyorum siyaset, radyo açıyorum şarkılar arasında siyaset... Günün her yerinde siyaset var.

Görmek istemiyorum bazen. Bazen açtığımda sadece futbol maçı izlemek istiyorum, sadece film izlemek, sadece video izlemek istiyorum. Çıksın sokakta protesto etsin. Bende katılayım. Ama orada futbol görmek istiyorum. Tribün bestesi görmek istiyorum. Dertten, tasadan kaçmak istiyorum. Sohbet ederken siyaset konuşmak istemiyorum. Bu yüzden bu durumu da haklı buldum, buluyorum da. Seçim geliyor, geldi zaten. Bu saatten sonra istifa etmişler bi anlamı yok ki benim için.

Eee, ne yapalım. Görmemiş gibi mi yapalım, bütün aykırı işleri görmeden "Bana ne yaaa" mı diyelim.

Türkiye açık hava tımarhanesinde yaşadığını unutuyorsun sanırım. 90'larda da böyleydi, şimdi de böyle.

Siyaset hayatın her alanında. Çünkü problemler var. Sorunlar var. Çünkü siyaseti nemalanma, kazanç kapısı görenler var. Bu hepimizde var hemen hemen.

Devlet = Hükümet dememin sebebi genel içindi. Sen böylesin diye demiyorum.

Mutsuz insanlar çoğaldı farkında mısın, o yüzden de arayış içerisindeler.

Sürekli siyaset görmek inanın bizi de sizin kadar sıkıyor. Tribün bestesi yerine siyaset duyacağınız evreye gelmişiz demek ki.

Geri
Yukarı