Beyin Fırtınası

Elementor

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mardin
Herkesin doğru diye bildiği fakat senin yanlış olduğunu düşünüp söylemekten çekindiğin düşünceleri bu konu altında yorum olarak yazıyoruz. Yalnız bunları yazan kişileri dışlamak veya küçümseyip dalga geçmek yok!

Bence doğru diye bir şey yoktur. Olması gereken; olan veya olmayan vardır. İnsanlar da işine gelene doğru işine gelmeyene yanlış demeği çok sever. Doğru diye bir şey olsaydı, bu mutlaka insandan bağımsız bir şey olmalıydı. Kaynağını insandan alan bir kavramın gerçek olduğu he zaman şüphelidir.

Bence doğru diye bir şey yoktur. Olması gereken; olan veya olmayan vardır. İnsanlar da işine gelene doğru işine gelmeyene yanlış demeği çok sever. Doğru diye bir şey olsaydı, bu mutlaka insandan bağımsız bir şey olmalıydı. Kaynağını insandan alan bir kavramın gerçek olduğu he zaman şüphelidir.
Çok güzel bir düşünce tarzı, katılıyorum. Benim hep altını vurguluyarak söylediğim bir şeydir bu; Gözünüzle görüp kulağınızla duysanız bile %100 doğruluk payı bırakmayın. Bir gün şizofren olup boşluğa düşseniz bile en azından kurtulma payınız olur. Düşünsene içinde olduğun duruma sürekli inanıyorsun ve bir zaman oluyorki yaşadıkların bir paranoyadan ibaret. Peki bu paranoyadan tek başına nasıl kurtulabilirsin? tabiki hiçbir şeye %100 doğruluk payı vermeyerek. İnsanoğlu her gördüğüne inanırsa rüyada olduğunu anlıyamaz. Ben bu yöntemle yoğun bir şekilde kabuslu rüyalarımı bile kontrol edebiliyorum.

Çok güzel bir düşünce tarzı, katılıyorum. Benim hep altını vurguluyarak söylediğim bir şeydir bu; Gözünüzle görüp kulağınızla duysanız bile %100 doğruluk payı bırakmayın. Bir gün şizofren olup boşluğa düşseniz bile en azından kurtulma payınız olur. Düşünsene içinde olduğun duruma sürekli inanıyorsun ve bir zaman oluyorki yaşadıkların bir paranoyadan ibaret. Peki bu paranoyadan tek başına nasıl kurtulabilirsin? tabiki hiçbir şeye %100 doğruluk payı vermeyerek. İnsanoğlu her gördüğüne inanırsa rüyada olduğunu anlıyamaz. Ben bu yöntemle yoğun bir şekilde kabuslu rüyalarımı bile kontrol edebiliyorum.
Bir de sokakta çok sağlıklıymış gibi dolaşanlar var. Hiçbir bilgiye sahip olmadığı halde kulaktan dolma şeylerle insan öldürecek kıvamda olanlar ve hiçbir şekilde empati kurma yeteneği olmadan insanlara saldıranlar var. Bir yerde biri cinayet işler, cinayeti işleyene sorarar: ''neden öldürdün?'' Cevap olarak da adam ''bir kitap yazmıştı ondan öldürdüm'' der. Adam tekrar sorar: ''kitabı okumuş muydun?'' Cevap: ''hayır''
En büyük acizlik, bildiğini sanmak. Haydi, bildiğini sanmasını geçtik; daha da kötüsü bildiğini sandığı şeyin tek gerçek olduğunu sanmasına ne demeli?
Bu serbest gezen şizofrenlerin hayatları tek renkte. Ne griyi tanırlar, ne moru, ne yeşili, ne beyazı! Tek renkleri vardır: o da siyah!
Herkes onlar gibidir, onlar gibi olmayan da düşman!

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı