Beynimizin Kendi Kendine Konuşması

efedesu

Megapat
Yer
地獄
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi gün içinde beynim yani kendim, kendi kendimle konuşmaya başlıyorum ve bunu düşündüğümde acayip kötü bir duygu karmaşasına giriyorum. Beynim kendini sorguladığı zaman kendimi şizofren gibi hissediyorum. Asıl tuhaf olan şey ise şu anda bu satırları yazmam. Yardım edin lütfen bu duygudan kurtulamıyorum, her seferinde kendi kendime beynim hakkında konuşuyorum ve bunu durduramayıp kendimi şizofren gibi hissediyorum. Eğer böyle hisseden kişiler varsa birlikte bir çözüm yolu bulmaya çalışalım. Kendimi mal gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi gün içinde beynim yani kendim, kendi kendimle konuşmaya başlıyorum ve bunu düşündüğümde acayip kötü bir duygu karmaşasına giriyorum. Beynim kendini sorguladığı zaman kendimi şizofren gibi hissediyorum. Asıl tuhaf olan şey ise şu anda bu satırları yazmam. Yardım edin lütfen bu duygudan kurtulamıyorum, her seferinde kendi kendime beynim hakkında konuşuyorum ve bunu durduramayıp kendimi şizofren gibi hissediyorum. Eğer böyle hisseden kişiler varsa birlikte bir çözüm yolu bulmaya çalışalım. Kendimi mal gibi hissediyorum.
Aynısını yaşıyorum, ama artık alıştım.

Kendi kendinle konuşma ilerde hayattan zevk almamaya başlarsın. Çağımızın vebası diyebilirim. İnsanlar sürekli stresten kendileriyle konuşmaya başlayıp depresyona giriyor. Sen kendinle konuşmazsan bile ara sıra beyin kendini programladığı için aynı sen konuşuyormuşsun gibi cümleler geçirir aklından, onları sıkıntı etme. Kendinle konuşman gerekiyorsa sesli konuş içsel bir konuşma olmasın.

Son düzenleme:
Kendimi bildim bileli yolda yürürken ya da herhangi bir işi yalnız yaparken kafama takılan şeyler hakkında kendimle birkaç cümle konuşurum. Genelde bir taraf soru sorar diğer taraf ona cevap arar örnek:
-Olum zaten senin ne işin var len öyle ortamlarda, gidilir mi hiç? Böyle adamlardan hayır gelmez.
-Abi adam anlamıyor ki ben ona A diyorum o bana B'yi anlatıyor tutamadım işte kendimi, ama iyi oldu.
-İyi oldu iyi.

Nedenini hiç irdelemedim, ancak bir sorunum olduğunu düşünmüyorum, yalnızlıktan kaynaklandığını düşünüyorum. Duymak istediğim bir takım şeyler oluyor her insan gibi, kimse olmayınca ben de kendi kendime söylüyorum bunları.

Bence gayet güzel bir durum. Ben de kendimle konuşurum, dertleşirim, sevinçlerimi paylaşırım. Hissiyatı güzel bana göre. Herkesin aradığı kendinizle uyuşan kafa dengi kusursuz arkadaşı bulmuş oluyorsunuz resmen :D

İyi anlaşmaya çalışın, kötü olmayı boş ver seveceksiniz bile :)

Ben de konuşurum kendimle, şu ana kadar hiç dert etmedim. İçten değil tabi ki, sesli bir şekilde. Ne zaman böyle boşlukta hissetsem kendimi, kendi kendimle konuşurum. Dertlerimi bir bir dökerim, süzerim acaba ben mi hata yaptım diye. Hiç garipsemedim ben bunu, hiç zararını da görmedim. Yalnızlıktan diye düşünüyorum, içini dökecek, dertlerini paylaşacak birilerini hissetmiyorsan bu yetenek ortaya çıkar. :D İyice RPG oyunu anlatıyormuşçasına dönmeden bitireyim ben de sağlıcakla kalın.

Sorun kendimle konusmak degil, sorun beynimin kendi kendini cildirtacak kadar sorgulamasi. Yolda giderken su anda kendi kendime konusuyorum degil mi diyorum kendime ve salakca gulmeye basliyorum. Bazen beynime salak diyorum ve icimden yine su geciyor "lan? az once beynim kendi kendine salak dedi" sonrasi zaten sonsuz paradoks...

Yeni konular

Geri
Yukarı