Bıçak taşımak suç mu?

Uygundur. Tavsiyem almışken kaliteli bir bıçak alıp götürmeniz. Columbia tavsiyemdir çoğu outdoor'cular onu kullanıyor. Onun dışında Morakniv'de tavsiye ederim.
ben zaten örnek olarak gösterdim hocam daha kaliteli bir şey bakaçağım kesici kısmı 15'i geçmeyen. O halde üstümde taşımamda sorun yok galiba. Bu arada otomatik vb. ne oluyor.

6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanunun 4. ve 15. maddesinde belirtilen nitelikler varsa bıçağında, yasak. Sivri uçlu, oluklu bıçaklar gibi. 3 aydan başlayan hapis cezası var. ancak genel olarak para cezası verilir. Tabi pala, kasatura, kama gibi bıçaklarda şansın olmaz :) Kamp vs durumlarında ucu sivri olmayan, küçük ve katlanabilir bir bıçak taşırsan sorun yaşamazsın. GERBER yada ÇAKI. Orijinal bir gerber al rahatına bak. Kampta bir numaralı tercihim.

Parmağı geçmeyen serbestmiş bilmem neymiş bunlara bakma. Kanunu oku, kulaktan dolma bilgi ile başını ağrıtma.

ben zaten örnek olarak gösterdim hocam daha kaliteli bir şey bakaçağım kesici kısmı 15'i geçmeyen. O halde üstümde taşımamda sorun yok galiba. Bu arada otomatik vb. ne oluyor.
Otomatik kilitli çakıların tamamı yasak arkadaşlar. Şehir içinde taşınması 6136'ya aykırı.

örnek göstereceğiniz bir bıçak var mı? Çantada malzemelerin arasına -anlık olarak alıp kullanamayacağım- paketleyip koysam da mı olmaz?
Şehir içinde; Leatherman, Victorinox model çok amaçlı çakıların neredeyse tamamının bir sorun çıkarması mümkün değildir.

6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanunun 4. ve 15. maddesinde belirtilen nitelikler varsa bıçağında, yasak. Sivri uçlu, oluklu bıçaklar gibi. 3 aydan başlayan hapis cezası var. ancak genel olarak para cezası verilir. Tabi pala, kasatura, kama gibi bıçaklarda şansın olmaz :) Kamp vs durumlarında ucu sivri olmayan, küçük ve katlanabilir bir bıçak taşırsan sorun yaşamazsın. GERBER yada ÇAKI. Orijinal bir gerber al rahatına bak. Kampta bir numaralı tercihim.
Kamp dışında da belde olsa bu tavsiye ettiğiniz türde ki bıçaklarda sorun olmuyor yani?

Örnek göstereceğiniz bir bıçak var mı? Çantada malzemelerin arasına -anlık olarak alıp kullanamayacağım- paketleyip koysam da mı olmaz?

Şehir dışına arabayla çıkacaksınız değil mi? Polis bir şey demez kamp için kullanıyorum dediğinizde. Bu arada tavsiyem opinel alabilirsiniz. Opinel inox çeliğinden yapıldığından dolayı düz bir taşa bile sürtülerek bilenebilen bir çakı. Tam outdoor'cuların bıçağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı