Bıçak taşımak suç mu?

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Mekanizması olan büyük ihtimalle yasaktır ama yine de sorayım. Eşkıyalık yapmak için değil de tenha saatlerde koruma amacıyla bunlardan hangisini taşıyabilirim? İkisi de büyük değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230403_055118_trendyol.com_edit_163504779680259.jpg
    Screenshot_20230403_055118_trendyol.com_edit_163504779680259.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 149
  • Screenshot_20230403_055131_trendyol.com_edit_163494420929219.jpg
    Screenshot_20230403_055131_trendyol.com_edit_163494420929219.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 123
Bunları taşıyamazsınız. Boyutlarına göre taşıma yasak oluyor YouTube'da bir kanal vardı bu konuları anlatan. Ancak kesin bunu taşıyamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanizması olan büyük ihtimalle yasaktır ama yine de sorayım. Eşkıyalık yapmak için değil de tenha saatlerde koruma amacıyla bunlardan hangisini taşıyabilirim? İkisi de büyük değil.

Bence gayet de eşkıyalık yapmak için taşıyacaksın. Eş cinsel erkeklere ve kadınlara potansiyel tehlike şu cishet erkolar yemin ederim ya. Sokakta yolumu değiştirmekten bıktım artık.

Kesici kısmı 14 cm'den büyükse taşıyamazsın. Yasal olarak suçtur. Kolluk kuvvetleri üst aramasında falan yakalarsa sıkıntı çıkabilir. 14 cm'den küçükse taşıyabilirsin hiçbir ehemmiyeti yoktur. Saldırı ve savunma amacıyla kullanılmayacak bıçaklar yasaldır bu arada. Kelebek ve mekanizmalı bıçaklar, kolluk kuvvetlerimiz tarafından mimlenmiştir. 14 cm'den küçük mü büyük mü diye bakmaz,ceza uygulayabilir. Sessiz sakin bir yerde isterseniz döner bıçağı bile taşıyabilirsiniz o ayrı :)

Bence gayet de eşkıyalık yapmak için taşıyacaksın. Eş cinsel erkeklere ve kadınlara potansiyel tehlike şu cishet erkolar yemin ederim ya. Sokakta yolumu değiştirmekten bıktım artık.
? Sabahın saat 5inde ne eşkıyalığı? Sabah namazına camiye gidiyorum ve güvenli olmadığını düşündüğüm için soru sordum. Diğer konu hakkında da yorum yapmayacağım.

Kesici kısmı 14 cm'den büyükse taşıyamazsın. Yasal olarak suçtur. Kolluk kuvvetleri üst aramasında falan yakalarsa sıkıntı çıkabilir. 14 cm'den küçükse taşıyabilirsin hiçbir ehemmiyeti yoktur. Saldırı ve savunma amacıyla kullanılmayacak bıçaklar yasaldır bu arada. Kelebek ve mekanizmalı bıçaklar, kolluk kuvvetlerimiz tarafından mimlenmiştir. 14 cm'den küçük mü büyük mü diye bakmaz,ceza uygulayabilir. Sessiz sakin bir yerde isterseniz döner bıçağı bile taşıyabilirsiniz o ayrı :)
Vazgeçtim, şu önyargılardan dolayı. Yorum için sağ olun.

Tecrübesi olmadan bıçak taşıyanlar en fazla kendilerine saldıracak kişiye hediye etmiş olurlar bıçağı. İlla kendinizi korumak istiyorsanız biber gazı alın.

6 ay boyunca normal kelebekle gezdim. Yapacak olsam o zamanlar yapardım.

Size tavsiyem İsviçre çakısı tarzı birşey alın. Kullanışlı olur ve az da olsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.
Sağ olun hocam çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah namazı için camiye gidiyor, yanında bıçak taşıyor, "eşcinselliği sadece bıçakla bastırmayız" diyerek arkadaşı tehdit ediyor, açıkça cinayet damgası veriyor.
Sonra da neden dünyada müslümanlara karşı önyargı çok yüksek diyoruz, artık önyargı değil de gerçeği yansıttığını düşünüyorum.
İslam dini hoşgörü dini değil mi?
Her ne kadar kitapta eşcinsellik haram kılınsa da sana git öldür,kes biç mi diyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı