Biceps çalışamıyorum

Cosmic Pegasus

Decipat
Merhabala, r öncelikle boyum 1.90. kilom 89, 2.5 aydır fitness yapıyorum. Bölgesel idman olacak şekilde 2 gün önce creatine başladım, onun dışında başka bir şeyim yok. Beslenme de iyi dikkat ediyorum, haftada 5 gün spora gidiyorum, programım şu şekilde.

Göğüs-arka kol.
Sırt-ön kol (biceps)
Bacak-omuz

Örneğin bench press 55 giriyorum set incline olsun düz olsun dambılda 20+20 ile nizami press yapıyorum. Sırtta gayet iyi antrenman yapıyorum, özellikle row hareketlerinde ağır kilolar ile çalışıyorum ve formum da nizami büyüme hacimlenme de az çok var. İlk 1 ay zaten bilinçsizdi, dümenden antrenmandı. Yani ciddi 1.5 ay diyelim, toplam 2.5 ay her neyse ben biceps çalışırken bir türlü basamıyorum. Z bara 5+5 takıyorum ki bu başlangıç seviyesi yok, ıkına ıkına zar zor set atıyorum veya kabloda curl yaparken hafif kiloda bile zorlanma oluyor. Sadece bicepslerde formum da nizami düzgün çoğu kişi sırtdan sonra biceps girersen böyle olur diyor, çünkü sırt basarken bicepslerde çalışıyor fakat çok katılmıyorum yani spora yeni başlayan adamların yaptığı kiloyla bile zorlanıyorum. Diğer bölgelerde böyle bir sorun yok ama neden bicepslerde zorlanıyorum, fikriniz ve tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gogusle arka kol neden birlikte calısıyorsun mesela bi soyle bkaım. Sırtla on kol neden calsıyorsun ? Kim yaptı programı ?

Birincisi on kol calıstıgn gun sırt antrenmanı demişssin ikiside çekiş hareketleri içeriyor.Aynı şey arka kol içinde geçerli.

Omuz on kol
Bacak
Sırt arka kol
Gogus on kol olarak değiştir dene.

Hocam şu programı uygulayın derim daha verimli bir program olur sizin için hem aşırı dengesiz ekstra bölge çalışıyorsunuz.

1- Göğüs biceps omuz trapez
2- Sırt arka kol
3- Bacak
4- Off
5- Göğüs sırt
6- Omuz trapez biceps triceps
7- Bacak

Set sayınız size kalmış fakat tekrar sayınız 6-8 olsun ve ekstra bilgi 8 tekrara geldiğiniz zaman 1-2 tekrar içeride kalsın yani 9-10 değilde 8 de bırakın (8 tekrar çıkmayacak kadar kiloda çalışın)

Yeni konular

Geri
Yukarı