Biceps Curl yaparken sağ bilek ağrısı neden olur?

Arkadaşlar merhaba. Son 1,5 aydır biceps curl veya makinede fark etmiyor, set bittikten ağırlığı bıraktıktan sonra 6-7 sağ bileğimin sol kısında ağrı oluşuyor. Sonra geçiyor. Tekrar set bittiğinde aynı ağrı oluyor. Yanlış da yapmıyorum aslında ama, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şeyleri sporun ilk yılları çok yaşadım ta ki bilek çalışana kadar. Bileklerin aşırı güçsüz kardeşim her hafta 15 dakika civarı bilek çalış 2 ay düzenli çalıştıktan sonra 1 hafta çalış 1 hafta çalışma, çünkü aşırı çalıştığın durumda bileklerin aşırı büyür bu da hoş bir görüntü olmaz.

Aynı şeyleri sporun ilk yılları çok yaşadım ta ki bilek çalışana kadar. Bileklerin aşırı güçsüz kardeşim her hafta 15 dakika civarı bilek çalış 2 ay düzenli çalıştıktan sonra 1 hafta çalış 1 hafta çalışma, çünkü aşırı çalıştığın durumda bileklerin aşırı büyür bu da hoş bir görüntü olmaz.

Hocam ince bilekler kalınlaşırmı bilek çalışarak.
Bileğin kemik olan kısmı var ya forearm değil.

Antrenman günleri arasında yeterince dinlenmiyor olabilir misin?
dinleniyorum hocam.

Tamamdır peki bilek ağrısına rağmen biceps çalışmaya devam edeyim mi?

Hocam ince bilekler kalınlaşırmı bilek çalışarak.
Bileğin kemik olan kısmı var ya forearm değil.

Kardeşim orada kas grubu yok benim de tam o el kısmı ile bilek arasındaki yer çok ince bu senin yaşınla gelişecek bir durumdur genelde 25 yaşına kadar ancak kalınlaşır dediğin kemik bölgesi.

Dinleniyorum hocam.

Tamamdır peki bilek ağrısına rağmen biceps çalışmaya devam edeyim mi?

Tabii ki zamanla zaten vücut ağrılara alışacak ondan sonra ne kadar sert antrenman yaparsan yap çok ağrı yaşamayacaksın genel olarak.

Geri
Yukarı